Децентралізація дає громадам можливості відновлювати історичні пам’ятки, – АМУ

Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан презентував результати опитування про стан пам'яток у громадах, яке провела Асоціація міст України. Анкетування відбулось в усіх областях України і показало, що 75% опитаних громад використовують історичні споруди у суспільному житті. В той же час багато пам’яток діють, як туристичні об’єкти. Олександр Слобожан також розповів про їх стан: 80% опитаних громад повідомили, що пам’ятки потребують реконструкції або відновлення. В той же час завдяки децентралізації з’явилось більше можливостей для їх охорони та збереження.

За 3-4 роки 20% опитаних громад вже можуть і виділяють кошти на оновлення і реставрацію пам’яток. Наприклад, у місті Тростянець була відновлена садиба Кеніга та фортеця Круглий Двір. Саме це місто стало переможцем проекту під патронатом Прем’єр-міністра України «Малі міста – великі враження», - повідомив Олександр Слобожан.

Про це він сказав під час прес-концеренції, присвяченій Міжнародній конференції "Культурна спадщина у ХХІ столітті: збереження, використання, популяризація", яка пройде 19-20 жовтня у Вінниці. 

Також Виконавчий директор АМУ наголосив на необхідності підготовки та оновлення громадами містобудівної документації, необхідної для відновлення пам’яток та розвитку міст з урахуванням історико-культурної спадщини. У 80% опитаних громад є Генеральні плани забудови. Лише 30% з них мають історико-архітектурні опорні плани. А 14% Генпланів із загальної кількості були прийняті ще до 1991 року.

Почесний президент ICOMOS - міжнародної асоціація професіоналів, метою діяльності якої є збереження та захист культурної спадщини в усьому світі - Густаво Араоз під час заходу розповів, що напередодні мав можливість ознайомитися з пам'ятками Києва, та відзначив позитивний досвід міста у використанні громадського простору та ресурсів. Він також повідомив, що в Україні реалізовано чимало проектів зі збереження та відновлення культурних та історичних пам’яток, але залишається ще багато проблем у цьому напрямку. Густаво Араоз відзначив, що шляхи збереження культурної спадщини, які існували у ХХ столітті, зараз не діють, і потрібно розробляти нові.

Відео прес-конференції є на Youtube-каналі Укрінформу.

16.10.2018 - 15:49 | Переглядів: 11031
Децентралізація дає громадам можливості відновлювати історичні пам’ятки, – АМУ

Теги:

культура

Джерело:

Асоціація міст України

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

18 жовтня 2024

У Лановецькій громаді стартував унікальний проєкт підтримки місцевого бізнесу

У Лановецькій громаді стартував унікальний...

У Ланівцях офіційно стартувала програма фінансової підтримки місцевого бізнесу, розроблена в межах Програми USAID...

18 жовтня 2024

Агенції регіонального розвитку: міфи і реальність

Агенції регіонального розвитку: міфи і реальність

Агенції регіонального розвитку, або скорочено АРР, в Україні поступово набувають ознак ефективного інструменту...

18 жовтня 2024

Тернопільська ОВА та Програма Ради Європи працюють над пілотним проектом з удосконалення моніторингу рішень ОМС, - В’ячеслав Негода

Тернопільська ОВА та Програма Ради Європи...

Удосконалення системи моніторингу рішень органів місцевого самоврядування та системи координації виконання завдань –...

17 жовтня 2024

Розпочався конкурсний відбір громад Київщини для участі у проєкті з визначення пріоритетів у відновленні

Розпочався конкурсний відбір громад Київщини...

Асоціація міст України спільно з Вестмінстерською фундацією за демократію (WFD) оголошують конкурсний відбір для...