Децентралізація дає громадам можливості відновлювати історичні пам’ятки, – АМУ

Виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан презентував результати опитування про стан пам'яток у громадах, яке провела Асоціація міст України. Анкетування відбулось в усіх областях України і показало, що 75% опитаних громад використовують історичні споруди у суспільному житті. В той же час багато пам’яток діють, як туристичні об’єкти. Олександр Слобожан також розповів про їх стан: 80% опитаних громад повідомили, що пам’ятки потребують реконструкції або відновлення. В той же час завдяки децентралізації з’явилось більше можливостей для їх охорони та збереження.

За 3-4 роки 20% опитаних громад вже можуть і виділяють кошти на оновлення і реставрацію пам’яток. Наприклад, у місті Тростянець була відновлена садиба Кеніга та фортеця Круглий Двір. Саме це місто стало переможцем проекту під патронатом Прем’єр-міністра України «Малі міста – великі враження», - повідомив Олександр Слобожан.

Про це він сказав під час прес-концеренції, присвяченій Міжнародній конференції "Культурна спадщина у ХХІ столітті: збереження, використання, популяризація", яка пройде 19-20 жовтня у Вінниці. 

Також Виконавчий директор АМУ наголосив на необхідності підготовки та оновлення громадами містобудівної документації, необхідної для відновлення пам’яток та розвитку міст з урахуванням історико-культурної спадщини. У 80% опитаних громад є Генеральні плани забудови. Лише 30% з них мають історико-архітектурні опорні плани. А 14% Генпланів із загальної кількості були прийняті ще до 1991 року.

Почесний президент ICOMOS - міжнародної асоціація професіоналів, метою діяльності якої є збереження та захист культурної спадщини в усьому світі - Густаво Араоз під час заходу розповів, що напередодні мав можливість ознайомитися з пам'ятками Києва, та відзначив позитивний досвід міста у використанні громадського простору та ресурсів. Він також повідомив, що в Україні реалізовано чимало проектів зі збереження та відновлення культурних та історичних пам’яток, але залишається ще багато проблем у цьому напрямку. Густаво Араоз відзначив, що шляхи збереження культурної спадщини, які існували у ХХ столітті, зараз не діють, і потрібно розробляти нові.

Відео прес-конференції є на Youtube-каналі Укрінформу.

16.10.2018 - 15:49 | Переглядів: 11125
Децентралізація дає громадам можливості відновлювати історичні пам’ятки, – АМУ

Теги:

культура

Джерело:

Асоціація міст України

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

18 листопада 2024

Аналіз реверсної дотації на 2025 рік: експертний огляд

Аналіз реверсної дотації на 2025 рік:...

У контексті активних обговорень під час розгляду державного бюджету на 2025 рік Ігор Онищук, експерт...

18 листопада 2024

Долучайтеся до громадського обговорення проєкту Плану заходів з безбар’єрності на 2025-2026 роки

Долучайтеся до громадського обговорення проєкту...

Усі небайдужі громадяни, профільні громадські організації та експерти мають змогу надати пропозиції до Плану заходів...

18 листопада 2024

«Кластери Відродження» - конкурс грантів від проєкту UCORD з бюджетом у 1,5 мільйони швейцарських франків

«Кластери Відродження» - конкурс грантів від...

Проєкт UCORD оголосив конкурс грантів «Кластери Відродження», спрямований на підтримку культурних партнерських...

18 листопада 2024