Звернення уже направили Червонослобідська, Вергунівська, Медведівська, Головківська, Сагунівська, Руськополянська, Шевченківська, Леськівська та Вільшанська ОТГ - і з кожним днем до ЦВК продовжують звертатися нові громади Черкащини.
- Днями всеукраїнська «Асоціація об’єднаних територіальних громад», зважаючи на штучну зупинку призначення перших і додаткових місцевих виборів в ОТГ (попереднім складом ЦВК), звернулася до новосформованої Центральної виборчої комісії із відкритим листом, у якому наполягала на невідкладному розгляді питання про призначення місцевих виборів в об’єднаних територіальних громадах, - повідомив Сергій Слинько, директор Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування (створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону ). - Черкащина є лідером серед кількості новостворених цьогоріч ОТГ, що чекають виборів. Всього в Україні їх 133, на Черкащині - 27. Від початку реформи більшість новостворених громад пройшли надзвичайно складний шлях у створенні ОТГ. Там відбувалися десятки громадських та експертних обговорень, подворові опитування. Під великим публічним тиском жителів громад, деякі сільські голови і депутати, що не підтримували реформу, голосували за об'єднання. Повноваження однієї з голів, яка відмовлялася збирати громадські слухання з питань створення ОТГ, були припинені під тиском жителів. Створення ОТГ викликало великий суспільний інтерес у громадах. За участі працівників Черкаського ЦРМС тільки цьогоріч відбулося понад 200 виїзних консультацій, підготовлено понад 150 варіантів потенційних бюджетів для громад. Наші працівники ставали свідками, коли на загальних зборах громад сотні жителів голосували одноголосно за створення ОТГ. Лише у Черкаських новостворених громадах проживає понад 130 тисяч жителів - і, якщо ЦВК не організує вибори цьогоріч, ці люди із 1 січня 2019 року не отримають ні ресурсів, ні повноважень, які передбачаються децентралізацією. Тому дуже важливо, щоб ЦВК призначила вибори до ОТГ вже у найближчі дні – і ми сподіваємось, що здоровий глузд у цьому питанні таки переможе.
Поділитися новиною:
26 липня 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 липня 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 липня 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 липня 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...