Цього року Станишівська ОТГ впроваджує 16 інфраструктурних проектів

Станишівська об’єднана громада реалізовує 16 проектів із розбудови соціальної інфраструктури. Зокрема будує два дитячих садочки у Зарічанах та Станишівці, а також комплексно утеплює три школи та три будинки культури. Про це розповіла Катерина Клименко, секретар Станишівської ОТГ під час прес-туру громадою, організованого Житомирським Центром розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном.

«Першочергове завдання для нашої громади – це розвиток освітньої інфраструктури. У Зарічанах і Станишівці до об’єднання не було окремих дитсадків, сьогодні ми їх будуємо. До кінця року ми повністю утеплимо та відремонтуємо школи та будинки культури», - розповіла Катерина Клименко.

Станишівська ОТГ, утворена у грудні 2016 року, об’єднала 6 сільських рад із населенням у понад 13 тисяч мешканців на площі 185 кв. км. Згідно з даними фінансового моніторингу, проведеного експертами Центрального офісу реформ при Мінрегіоні (за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та SKL International), Станишівська ОТГ входить до п’ятірки найбільш фінансово спроможних громад області. Так, за рівнем власних доходів на одного мешканця за I півріччя 2018 року громада займає п’яту позицію серед 45 ОТГ регіону із показником 2 386 гривень. В той же час рівень видатків на утримання апарату один із найменших по країні – всього 13%. Отже грошей у громаді вистачає, щоб модернізувати заклади освіти та культури.

«Сьогодні Зарічани мають низку проектів, які впливають на якість життя села. Це – будівництво садочка, ремонт та утеплення школи, ремонт клубу, ремонт низки доріг та запровадження систем відеоспостереження та збору й вивозу сміття. Деякі проекти були започатковані ще до об’єднання, а сьогодні підтримуються громадою», - наголошує Василь Владиченко, землевпорядник Зарічанського старостату.

В селах Зарічани, Станишівка та Лука будинки культури комплексно утеплюють та ремонтують. Крім того, у перших двох працюють студії звукозапису, де учасники художньої самодіяльності громад мають можливості записувати музику та проводити відповідні навчання та репетиції.

«У нас в планах розбудова мережі культурних осередків у громаді. В будинках культури повинно бурлити життя, там має бути молодь, тому сьогодні ми активно відновлюємо існуючу мережу та шукаємо рішення для розвитку культури», - розповідає Тетяна Харченко, начальник відділу культури, туризму, сім’ї, молоді і спорту Станишівської ОТГ.

Крім того, громада активно розбудовує спортивну інфраструктуру, і лише за цей рік було збудовано та відремонтовано три футбольні майданчики у селах Ліщин та Станишівка.

Паралельно з відновленням закладів освіти та культури відбувається ремонт доріг у громаді. На 2018 рік заплановано виконання робіт на понад 14 мільйонів гривень, це удвічі більше, ніж у 2017 році (у 2017 році на дороги виділили 7,7 млн грн). Також за півтора роки діяльності ОТГ було виділено понад 2,7 млн грн власних коштів та залучено 620 тисяч коштів ДФРР на розбудову системи вуличного освітлення всіх сіл, які входять у ОТГ.

«Раніше наші податки ми бачили дуже рідко, сьогодні кожен мешканець громади бачить їх у конкретних проектах, дорогах, освітленні. Ми можемо самостійно вирішувати свої проблеми», - переконана Олена Безшкура, в.о. старости Луківського старостату.

У громаді розпочався процес розробки стратегії розвитку, яка має допомогти утримувати існуючу мережу закладів та посилювати економіку громади. Цей програмний документ закумулює ресурси для розвитку територій. Крім того, фахівці ОТГ активно розвивають туризм та міжнародну співпрацю, що також мають допомогти у пошуках інвесторів.

09.10.2018 - 11:32 | Переглядів: 10751

Приєднані зображення:

Область:

Житомирська область

Громади:

Станишівська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

25 жовтня 2024

«Стосунки між громадами треба було узаконити». Як Богородчанська громада співпрацює з сусідами

«Стосунки між громадами треба було узаконити»....

Марія Булейко (Марковська) Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Богородчанської селищної ради, що на...

18 жовтня 2024

У Лановецькій громаді стартував унікальний проєкт підтримки місцевого бізнесу

У Лановецькій громаді стартував унікальний...

У Ланівцях офіційно стартувала програма фінансової підтримки місцевого бізнесу, розроблена в межах Програми USAID...

14 жовтня 2024

У Терешках обладнали сучасне укриття в школі. Що зробили та які враження від нового освітнього простору

У Терешках обладнали сучасне укриття в школі....

Авторка: Марія Булейко (Марковська) У Терешківській громаді, що на Полтавщині, – три заклади загальної середньої...

02 жовтня 2024

«Хто був вільний – спускалися і допомагали». Як у Носівській громаді облаштували сучасне шкільне укриття

«Хто був вільний – спускалися і допомагали». Як...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) У 2022 році ворог розташовувався навколо Носівської громади, що на...