05 березня 2024
Logo slogan

На Буковині відбувся тренінг з питань управління проектами

У Кельменецькому районі на Буковині відбувся тренінг з питань управління проектами.

Кельменецький район залишається єдиним у Чернівецькій області, де досі не утворено жодної об'єднаної територіальної громади. Однак навіть за таких умов необхідно брати участь у проектах державної та міжнародної підтримки. Тому для представників органів місцевого самоврядування цього району фахівці провели тренінг з питань управління проектами.

Захід відбувся за ініціативи Чернівецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.

 

 

«У Кельменецькому районі склалася ситуація, коли досі не утворено жодної об’єднаної громади. Але в таких умовах також варто використовувати будь-які можливості для розвитку ваших сіл, містечок та покращення життя мешканців ваших громад. Тому потрібно цікавитися та брати участь у всіх можливих програмах підтримки, які доступні не лише для об’єднаних громад, а й для всіх органів місцевого самоврядування», – звернулася до присутніх директор Чернівецького ЦРМС Тетяна Татарчук.

За її словами, є програми, в яких можуть брати участь сільські чи міські ради, а є такі, де подаватися на конкурс можуть громадські організації. Фактично у всіх населених пунктах свого часу були створені такі ГО, тож потрібно їх підключати до участі у різних програмах підтримки, як державних, так і міжнародних.

За інформацією фахівців, Чернівецька область за останні два роки залучила понад 6 млн грн зовнішніх ресурсів завдяки участі у різних міжнародних програмах підтримки.

«Може, це і невеликі кошти в масштабах області, але це вже гроші, які громади залучили самостійно. Останніми роками значно зросла підтримка Європейського Союзу та США на розвиток громад в Україні. Більший акцент, звичайно, робиться на ОТГ, проте і сільські ради, органи місцевого самоврядування також мають непогану можливість залучати додаткові кошти для розвитку своїх громад», – наголосила директор Чернівецького ЦРМС.

Спочатку присутніх представників органів місцевого самоврядування Кельменецького району ознайомили із прикладами реалізації успішних проектів як за міжнародними програмами підтримки, так і за рахунок державних коштів.

Пізніше, після проведення короткого курсу з проектного менеджменту, присутні представники органів місцевого самоврядування району разом із фахівцями Чернівецького ЦРМС спробували окреслити та згрупувати основні проблеми своїх населених пунктів.

 

 

 «За статистикою, яка є на сайті ДФРР , з 2015 року з вашого району подали лише дев'ять проектів, з них два реалізували. Це дуже мало. До речі, цей сайт повинен стати дуже корисним для вас. Це потужне джерело ідей для ваших наступних проектів. Кожен із вас знає проблеми своєї громади: десь погані дороги і під’їзди до села чи сполучення між громадами, десь забруднений берег річки Дністер, яка тече на вашій території, десь погане освітлення вулиць, відсутність сміттєзвалищ, низький рівень зайнятості тощо. Для того, щоб написати якісний проект, який отримає державні чи навіть міжнародні кошти, не потрібно писати: у нас погані дороги, дайте грошей на ремонт.

Якщо у вас погані дороги - сконцентруйте проблему не на дорогах, а на наслідках того, що у вас погані дороги», – рекомендує радник з регіонального розвитку Чернівецького ЦРМС Олексій Грушко. 

Він навів приклад: якщо є ідея розвинути якийсь туристичний об’єкт на березі Дністра, то для того, щоб турист туди приїхав, потрібно не лише побудувати цей об’єкт і розповісти про нього, а й зробити шлях туди доступним. «А для цього потрібно відремонтувати стільки-то кілометрів дороги, облаштувати освітлення вулиць, прибрати берег річки, від цього покращиться і екологія, збільшиться зайнятість місцевого населення, молодь не буде виїжджати з сіл тощо», - наголосив Грушко.

 

 

За словами фахівців з децентралізації, основна мета таких тренінгів із проектного менеджменту - згуртувати людей навколо окреслення ідей та вирішення спільних проблем.

«Насправді проект – це не просто грантова угода, підписана з донором, це, насамперед, об’єднання людей навколо певних ідей і внесок кожного в досягнення мети. Ніколи проект не буде реалізований одним проектним менеджером або лідером проекту. Він може бути реалізований тільки потужною командою», – підсумувала Татарчук.

Область:

Чернівецька область

Джерело:

Укрінформ

Поділитися новиною:

Читайте також:

05 березня 2024

Права місцевих рад у земельних відносинах: громади пройшли тренінг від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА»

Права місцевих рад у земельних відносинах:...

Посадовці 16 громад-партнерок Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» з Чернігівщини та Харківщини пройшли офлайн-тренінг на тему:...

04 березня 2024

До уваги ОМС! Хочете покращити законодавче підґрунтя співробітництва громад? Тоді заповніть коротку анкету

До уваги ОМС! Хочете покращити законодавче...

Опитування щодо стану співробітництва територіальних громад проводять Програма USAID «Децентралізація приносить кращі...

04 березня 2024

В Україні повним ходом йде підготовка до імплементації Закону «Про службу в ОМС»

В Україні повним ходом йде підготовка до...

Підготовка до імплементації норм Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування» - на порядку денному...

04 березня 2024

Добірка змін у сфері адмінпослуг та інших питань сфери публічного адміністрування за 16-29 лютого 2024 року

Добірка змін у сфері адмінпослуг та інших...

Шведсько-український проєкт PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» продовжує публікацію ключових новин та...