Коли об’єднуються готельєр, ресторатор і перевізник, то, знижуючи вартість послуг для окремої людини, починають заробляти значно більше за рахунок збільшення потоку, — пояснила експертка "Туристичного кластера 300+" Тетяна Тимошенко під час засідання робочої групи з утворення Мелітопольського туристичного кластеру, ініціатором якого виступив Запорізький Центр розвитку місцевого самоврядування.
До складу кластеру увійдуть Мелітополь, Веселівська та Кирилівська ОТГ. І він стане четвертим, створеним в Україні і першим у Запорізькій області. Унікальність його і в тому, що об’єднає зусилля бізнесу, влади, науки і громадськості міста і сільських територій.
"Кожна територія — і Веселівська громада, і Кирилівська, і Мелітополь — звісно, можуть розвиватися самостійно. Але в синергії з'являється можливість розвиватися краще і швидше", — зауважив експерт з децентралізації Запорізького ЦРМС Аскад Ашурбеков.
Рекреаційна прибережна зона Азова у Кирилівській громаді, Мелітополь як черешневий край, виробництво спорткарів, літаків і навіть авіатаксі у Веселівській ОТГ — це вже відомі туристичні об’єкти територій, які планують утворити кластер.
Проте, зауважує експерт “Туристичного кластеру 300+” Павло Бабенко, недостатньо мати замок — він має обрости туристичною привабливістю, що можливо із залученням різних сфер бізнесу. До того ж навіть цікавий туристичний продукт треба вміти продати, застосовуючи різні "фішки для вражень". Фестивальний туризм, інклюзивний, рекреаційний, зелений, промисловий — для розвитку цих напрямків уже є певні умови. Але варто виробити спільне стратегічне бачення, на чому варто зробити акцент. А для цього необхідна тісна співпраця з бізнесом і людьми — саме від них мають надходити пропозиції та формуватися запити.
Співпраця бізнесу, влади і громади — основа розвитку будь-якої території, але в кластері вона більш розгалужена. І це дає змогу виграти всім.
Завдяки об'єднанню зусиль можна вирішувати проблеми для розвитку туризму і громади в цілому. Якщо у Веселому відсутні готелі, то Кирилівка має понад 500 баз відпочинку. Питання ж, наприклад, транспорту і логістики вигідніше вирішувати спільно.
До того ж туристичний кластер — це і додаткові робочі місця, і підвищення іміджу території, і інвестиційна привабливість, і розвиток території та поповнення бюджетів. І навіть розвиток нових спеціалізацій у навчальних закладах. Адже з розвитком кластерів виникає необхідність, наприклад, у кластерному менеджері.
"Розвиток внутрішнього туризму дає дуже швидкий ефект. Такий підхід застосовували в багатьох країнах Європи для виходу з економічної кризи", — пояснила Тетяна Тимошенко.
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Запорізька областьГромади:
Веселівська селищна об’єднана територіальна громада Кирилівська селищна об’єднана територіальна громадаДжерело:
Запорізький Центр розвитку місцевого самоврядування
22 листопада 2024
Уряд затвердив розподіл додаткової дотації для місцевих бюджетів на майже 800 млн грн
Уряд затвердив розподіл додаткової дотації для...
22 листопада, Уряд затвердив черговий розподіл додаткової дотації для місцевих бюджетів, повідомили у Міністертсві...
22 листопада 2024
Окремі питання обмеження доступу до публічної інформації в ОМС в умовах воєнного стану
Окремі питання обмеження доступу до публічної...
Програма USAID DOBRE підготувала відеороз’яснення на тему: «Окремі питання обмеження доступу до публічної інформації...
22 листопада 2024
Конкурс «Громада на всі 100»: став відомий список фіналістів
Конкурс «Громада на всі 100»: став відомий...
Завершився другий етап конкурсу «Громада на всі 100», під час якого серед 261 громади обрали 40 учасників, що...
22 листопада 2024
Розмежування повноважень органів місцевого...
18 листопада у Бучі відбувся круглий стіл щодо розподілу повноважень органів місцевого самоврядування та органів...