Туристичний кластер задля розвитку громади
Коли об’єднуються готельєр, ресторатор і перевізник, то, знижуючи вартість послуг для окремої людини, починають заробляти значно більше за рахунок збільшення потоку, — пояснила експертка "Туристичного кластера 300+" Тетяна Тимошенко під час засідання робочої групи з утворення Мелітопольського туристичного кластеру, ініціатором якого виступив Запорізький Центр розвитку місцевого самоврядування.
До складу кластеру увійдуть Мелітополь, Веселівська та Кирилівська ОТГ. І він стане четвертим, створеним в Україні і першим у Запорізькій області. Унікальність його і в тому, що об’єднає зусилля бізнесу, влади, науки і громадськості міста і сільських територій.
"Кожна територія — і Веселівська громада, і Кирилівська, і Мелітополь — звісно, можуть розвиватися самостійно. Але в синергії з'являється можливість розвиватися краще і швидше", — зауважив експерт з децентралізації Запорізького ЦРМС Аскад Ашурбеков.
Рекреаційна прибережна зона Азова у Кирилівській громаді, Мелітополь як черешневий край, виробництво спорткарів, літаків і навіть авіатаксі у Веселівській ОТГ — це вже відомі туристичні об’єкти територій, які планують утворити кластер.
Проте, зауважує експерт “Туристичного кластеру 300+” Павло Бабенко, недостатньо мати замок — він має обрости туристичною привабливістю, що можливо із залученням різних сфер бізнесу. До того ж навіть цікавий туристичний продукт треба вміти продати, застосовуючи різні "фішки для вражень". Фестивальний туризм, інклюзивний, рекреаційний, зелений, промисловий — для розвитку цих напрямків уже є певні умови. Але варто виробити спільне стратегічне бачення, на чому варто зробити акцент. А для цього необхідна тісна співпраця з бізнесом і людьми — саме від них мають надходити пропозиції та формуватися запити.
Співпраця бізнесу, влади і громади — основа розвитку будь-якої території, але в кластері вона більш розгалужена. І це дає змогу виграти всім.
Завдяки об'єднанню зусиль можна вирішувати проблеми для розвитку туризму і громади в цілому. Якщо у Веселому відсутні готелі, то Кирилівка має понад 500 баз відпочинку. Питання ж, наприклад, транспорту і логістики вигідніше вирішувати спільно.
До того ж туристичний кластер — це і додаткові робочі місця, і підвищення іміджу території, і інвестиційна привабливість, і розвиток території та поповнення бюджетів. І навіть розвиток нових спеціалізацій у навчальних закладах. Адже з розвитком кластерів виникає необхідність, наприклад, у кластерному менеджері.
"Розвиток внутрішнього туризму дає дуже швидкий ефект. Такий підхід застосовували в багатьох країнах Європи для виходу з економічної кризи", — пояснила Тетяна Тимошенко.

Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Запорізька областьГромади:
Веселівська селищна об’єднана територіальна громада Кирилівська селищна об’єднана територіальна громадаДжерело:
Запорізький Центр розвитку місцевого самоврядування

Поділитися новиною:
20 червня 2025
Обов'язковість комплексних планів просторового...
19 червня на майданчику Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України відбулося обговорення про...
20 червня 2025
Головне про освіту: травневий випуск «Освітнього маркера»
Головне про освіту: травневий випуск...
У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE - найактуальніші освітні новини...
20 червня 2025
Святогірськ тримається. А разом із ним — і Україна. Проєкт «Пліч-о-Пліч» у дії
Святогірськ тримається. А разом із ним — і...
Начальник Святогірської військової адміністрації Донецької області Володимир Рибалкін про свій досвід в АТО,...
20 червня 2025
Умань та шведський Крістіанстад офіційно міста-партнери
Умань та шведський Крістіанстад офіційно...
10 червня 2025 року співпраця між українським містом Умань та шведським Крістіанстад вийшла на офіційний...