Понад 17 000 жителів Миколаївської ОТГ на Донеччині матимуть доступ до 170 видів адміністративних та соціальних послуг в новоствореному Центрі адміністративних і соціальних послуг в Миколаївській ОТГ.
Капітальний ремонт будівлі Миколаївського Центру надання адміністративних і соціальних послуг (ЦНАП) було здійснено в рамках спільного проекту Програми розвитку ООН в Україні (ПРООН) та ООН Жінки «Відновлення управління та сприяння примиренню в постраждалих від кризи громадах України» за фінансової підтримки Європейського Союзу в рамках Програми відновлення та розбудови миру.
За грантові кошти від ЄС для ЦНАПу придбали необхідні меблі та оснащення, створено 37 робочих місць. Фронт-офіс, зони очікування, дитячий куточок, серверна кімната та службові туалети обладнані всім необхідним. Для людей з інвалідністю вхід до ЦНАПу облаштували пандусом та встановили ліфт у приміщенні.
Загальна вартість проекту складає близько 15,5 млн грн.
«ПРООН спільно із партнерами вже підтримали 13 Центрів надання адміністративних послуг на сході України. З 2017 року послугами в цих ЦНАПах уже скористалися 60 000 осіб у Донецькій та Луганській областях», - сказав Янтомас Хімстра, директор ПРООН в Україні.
«ЦНАП у Миколаївці наблизить звичайних жителів до отримання якісних послуг європейського рівня безпосередньо у своїй громаді. Ми сподіваємося, що це підніме роботу органів влади на якісно новий рівень, зробивши їх більш відкритими та зручними для громадян, яким вони служать».
Центр надаватиме 95 адміністративних та 73 соціальних послуг для мешканців ОТГ. Миколаївська територіальна громада об’єдналася у 2016 році, до складу якої увійшли місто Миколаївка та 10 сіл. Влітку 2014 року місто та його населення постраждали від артилерійських обстрілів, була пошкоджена житлова, соціальна та економічна інфраструктура. Незважаючи на це, громада впевнено рухається до відновлення.
«Підтримка реформи децентралізації є пріоритетом діяльності ЄС в Україні, зокрема в постраждалих від конфлікту Луганській і Донецькій областях», - зазначив Фредерік Куне, керівник відділу «Місцеве врядування, соціальні послуги та сільське господарство», представництво ЄС в Україні.
«Я радий бачити, що Миколаївська громада, яка постраждала від бойових дій у 2014, сьогодні відновлюється і розвивається. Цей центр став одним із символів успішної децентралізації на Донеччині», - додав він.
Аби допомогти персоналу ЦНАПу опанувати нові робочі навички та, відповідно, покращити якість надання послуг, за сприяння ЄС/ПРООН для них організували навчальні тренінги як в Україні, так і за кордоном.
Теги:
Область:
Донецька областьГромади:
Миколаївська територіальна громадаДжерело:
Програми розвитку ООН в Україні
16 грудня 2024
80% закладів освіти пошкодила росія. Як у Чернігові облаштовують сучасні шкільні укриття
80% закладів освіти пошкодила росія. Як у...
«Внаслідок повномасштабного вторгнення і постійних обстрілів Чернігова 80 % закладів освіти, тобто шкіл, садочків,...
13 грудня 2024
«Я згоден проміняти великий бюджет нашої...
Голова одної з найбагатших на Полтавщині Сергіївської громади Ігор Лідовий розповів про те, чому розвиток...
02 грудня 2024
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки Програми USAID DOBRE запрацював медіацентр
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки...
У Царичанській територіальній громаді Дніпропетровської області за підтримки Програми USAID DOBRE відкрили медіацентр...
02 грудня 2024
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у Решетилівській громаді учні створювали громадські проєкти
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) Полтавщина – чи не перший регіон в Україні, де ще у 2019 році на обласному...