Школярі із Семенівської ОТГ переймали досвід учнівського самоврядування у школах Житомира

Досвід роботи шкільного самоврядування у школах Житомира переймали старшокласники шести шкіл Семенівської ОТГ. В рамках семінару «Шкільне самоврядування: теорія та практика», який ініціював Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений Програмою «U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном, 30 учнів познайомились із учнівським самоврядуванням Житомирського міського колегіуму, роботою «Виконкому майбутнього» міста Житомира та поспілкувались із командою студентського братства Житомирського державного університету  імені Івана Франка.

«Шкільне самоврядування активізовує дітей та дозволяє здобути необхідний для громадської та політичної діяльності досвід. Крім того, підготовка та реалізація проектів, ідей та заходів в рамках учнівської самоорганізації створює базу умінь та навичок дітей, які дозволять стати конкурентоспроможними студентами та молодими фахівцями», - наголошує Дмитро Клименко, радник з питань комунікації Житомирського Центру.

Євроклуб, наукове товариство «Краяни», розгалужена система комітетів учнівського самоврядування, батьківські збори у форматі стенд-ап шоу та багато інших цікавих та креативних акцій та заходів проводять колегіанти Житомирського міського колегіуму. Вчителі та учні закладу налагодили системну роботу, яка дозволяє учням бути ініціативними та створює можливості для реалізації ідей.

«Нам ніхто не говорить, що робити, ми вільні самі обирати ідеї та форми їх реалізації. І це наша ключова перевага, тому що самоврядування ґрунтується на ініціативності. У науковому клубі ми проводимо багато заходів, але у форматі досліджень. Наприклад вплив медикаментів на природу. Мало провести акцію, що ліки не можна викидати у сміття, ми дослідили цю проблему, і під час акції розповіли, чому цього робити не можна», - переконував Роман, віце-президент наукового клубу «Краяни», Житомирського міського колегіуму.

Також учні відвідали департамент освіти Житомирської міської ради, де поспілкувались із учасниками проекту «Виконком майбутнього», дорадчого органу при Житомирському міському голові. Проект спрямований на підтримку ініціативних учнів та налагодження співпраці між керівниками громади та дітьми.

«Це дуже цікава форма співпраці між школярами і владою. Ми напряму зможемо говорити із головою ОТГ та іншими фахівцями про ті проблеми, які нас турбують. Я дуже сподіваюсь, що згодом і у нас такий виконком з’явиться», - вважає Максим Ваколюк, учень Іванковецької школи Семенівської ОТГ.

Також у рамках семінару школярам презентували методику роботи Пласту. Захар Маковський та Олександр Шевчук, представники Житомирської обласної організації Пласту, розповіли дітям про українців, які досягли успіху у кар’єрі, будучи активними пластунами, та детально роз’яснили методику роботи пластових організацій.

«Неформальна освіта та змістовне дозвілля – це ті переваги, які надає Пласт молоді. Крім того, самоорганізація та ініціативність дозволяє здобувати такий необхідний досвід. Але паралельно це і велика праця, адже потрібно вийти із зони комфорту», - підсумував пластун Захар Маковський.

Цей семінар став продовженням системної роботи Житомирського ЦРМС у сфері активізації молоді громад та інституалізації молодіжного руху. Нагадаємо, що у червні у Городницькій ОТГ відбувся молодіжний форум «Можливості молоді у рамках децентралізації».

20.09.2018 - 10:02 | Переглядів: 11887
Школярі із Семенівської ОТГ переймали досвід учнівського самоврядування у школах Житомира

Приєднані зображення:

Теги:

молодь

Область:

Житомирська область

Громади:

Семенівська сільська об’єднана територіальна громада Семенівська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

17 жовтня 2024

Розпочався конкурсний відбір громад Київщини для участі у проєкті з визначення пріоритетів у відновленні

Розпочався конкурсний відбір громад Київщини...

Асоціація міст України спільно з Вестмінстерською фундацією за демократію (WFD) оголошують конкурсний відбір для...

17 жовтня 2024

«ШоТам по комунікації»: громади обговорили дієві підходи до взаємодії з бізнесом і жителями

«ШоТам по комунікації»: громади обговорили...

10-11 жовтня медіа ШоТам за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» об’єднало понад 100 голів громад та їхніх заступників з...

17 жовтня 2024

Затверджено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих

Затверджено зміни до Переліку територій, на...

Наказом Мінреінтеграції від 16 вересня 2024 року №293 внесено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися)...

17 жовтня 2024

Президент підписав Закон «Про публічні консультації»

Президент підписав Закон «Про публічні...

  Президент підписав Закон України «Про публічні консультації» (законопроєкт №4254). Як повідомлялося, Закон...