За півтора роки в Затишанській ОТГ на Одещині відбулися зміни, які важко не помітити. Що стало пріоритетом у роботі місцевої влади після об’єднання Затишанської селищної і Торосівської сільської рад, розповідає Одеський ЦРМС, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.
Один з акцентів діяльності громади – ремонт та сучасне оснащення шкіл.
«Затишанська школа не ремонтувалася років п’ятдесят. Нещодавно ми повністю перекрили дах за 900 тис. грн. Зробили ремонт першого поверху. На черзі – ремонт наступних поверхів. Закупили повністю обладнання для класів: фізики, хімії і так далі. Тепер маємо сучасні класи, в яких дітям і цікаво, і зручно. Я переконаний, що сільська школа не має бути гіршою за міську. У нас, наприклад, шість інтерактивних дошок. Мабуть, не кожна велика міська школа стільки має», - розповідає селищний голова Геннадій Топольницький.
А минулого року в обох навчально-виховних комплексах замінили вікна і вхідні двері на металопластикові, капітально відремонтували спортивну залу Торосівського НВК, будівлю № 3 Затишанського НВК.
Обладнали за найновішими вимогами і чотири перших класи Нової української школи: це і новенькі одномісні парти, і м’які меблі, і дидактичні матеріали, і комп’ютерне та офісне обладнання. А ще в обох школах забезпечили безперебійну роботу Wi-Fi.
На черзі – облаштування міні-стадіону біля Затишанської школи. Проект уже готовий, тож наступного року стадіон почнуть будувати:
«Ми облаштуємо там тренажери, волейбольний, баскетбольний майданчики і поле для міні-футболу. Бачу, що молодь цікавиться спортом, здоровим способом життя. Водночас бачу, що малеча часто віддає перевагу комп’ютерним іграм. Ми хочемо, щоб діти більше займалися спортом, фізичним розвитком, адже це здоров’я. А щоб їм було цікаво, потрібен гарний стадіон сучасним обладнанням. І, звісно, були б раді бачити в нашій громаді тренера, він нам дуже потрібен», - продовжує розповідь селищний голова.
Цього року ОТГ придбає ще один шкільний автобус на додачу до того, що вже є, адже до Затишанської школи підвозять учнів з семи сусідніх сіл.
Капітальний ремонт Затишанського дитсадка зробили в минулому році, а також закупили меблі і обладнання за 700 тисяч гривень. Для дитячих садочків придбали нові меблі, спортивний інвентар, оновили обладнання і в Торосівському дитсадку.
Другий акцент роботи громади – ремонт доріг. Цього року капітально відремонтували дві вулиці в Затишші, та по одній в Торосово і Загір’ї на загальну суму 4,5 млн грн.
Третій важливий напрямок – вуличне освітлення. Причому ліхтарі з’явилися навіть на тих вулицях, де раніше його взагалі не було. Загалом в освітлення цього року різних населених пунктів громади вклали близько 2 млн грн, встановлюючи енергозберігаючі LED-лампи та фотоелементи.
Четвертий напрям – розвиток економіки, залучення інвестицій, створення робочих місць. Для Затишшя і Торосово розробляють генеральні плани на загальну суму 407 тис. грн, що дасть можливість бізнесу працювати за прозорими правилами.
П’ятий напрям – утилізація твердих побутових відходів за новими стандартами та максимальним захистом навколишнього середовища. Минулого року громада придбала за кошти інфраструктурної субвенції автомобіль-сміттєвоз, а зараз Затишанське КП «Господар» розпочало виготовлення власними силами баків під сміття та облаштування майданчиків під них. Крім того, на території ОТГ встановлюються урни – вздовж вулиць і в місцях відпочинку та торгівлі.
На території громади є чимало підприємств, головний же напрямок економічного розвитку тут – функціонування хлібоприймальних пунктів, елеваторів, вирощування зернових культур.
«Ми співпрацюємо з підприємствами, аби вони реєструвалися на території нашої громади та сплачували податки до нашого бюджету. Також нас цікавить створення якомога більшої кількості робочих місць і поява здорової бізнес-конкуренції, адже це означає появу сприятливих умов праці для наших мешканців», - впевнений Геннадій Топольницький.
А серед проектів на найближче майбутнє – очищення місцевого ставка та створення довкола нього рекреаційної зони. Поруч планується облаштувати міні-готель, кафе, майданчик для дозвілля.
«Ми докладно вивчили цю можливість, фахівці провели дослідження, тож тепер чекаємо остаточного погодження проекту і приступимо до роботи. Така територія потрібна місцевим мешканцям, а також робітникам, які працюють на наших підприємствах і приїздять звідусіль, але не мають де зупинитися, відпочити, переночувати на час відряджень. Тож це буде і відпочинкова територія, і бізнес-готель», - пояснює селищний голова.
Нагадаємо, що перші вибори у Затишанській ОТГ відбулися 11 грудня 2016 року. Площа об'єднаної територіальної громади складає 180,46 кв. км, а чисельність населення перевищує п’ять тисяч.
Приєднані зображення:
Область:
Одеська областьГромади:
Затишанська територіальна громадаДжерело:
Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
25 жовтня 2024
«Стосунки між громадами треба було узаконити». Як Богородчанська громада співпрацює з сусідами
«Стосунки між громадами треба було узаконити»....
Марія Булейко (Марковська) Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Богородчанської селищної ради, що на...
18 жовтня 2024
У Лановецькій громаді стартував унікальний проєкт підтримки місцевого бізнесу
У Лановецькій громаді стартував унікальний...
У Ланівцях офіційно стартувала програма фінансової підтримки місцевого бізнесу, розроблена в межах Програми USAID...
14 жовтня 2024
У Терешках обладнали сучасне укриття в школі....
Авторка: Марія Булейко (Марковська) У Терешківській громаді, що на Полтавщині, – три заклади загальної середньої...
02 жовтня 2024
«Хто був вільний – спускалися і допомагали». Як...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) У 2022 році ворог розташовувався навколо Носівської громади, що на...