Бюджетний процес від А до Я. Громади переймають досвід ефективного формування бюджету

Фінансисти ОТГ Житомирщини переймають досвід організації бюджетного процесу та підготовки якісного кошторису громади у фахівців Житомирської міської ради в рамках тренінгу «Джерела наповнення місцевого бюджету ОТГ», який ініціював Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування.

Фахівці виконавчого комітету Житомирської міської ради поділились досвідом роботи із наповнення дохідної частини бюджету, формування джерел доходів загального фонду бюджету громади з податку на доходи фізичних осіб, роз’яснили механізми роботи з акцизним податком та інші теми.

«Бюджетний процес чітко регламентований законом, але без ініціативних дій та налагодження комунікації між платниками податків та органами влади створення ефективного кошторису та його виконання неможливе. Тому ключовим завданням для фінансистів громад є побудова сталої взаємодії між учасниками цього процесу», - наголосила Діна Прохорчук, директор департаменту бюджету та фінансів Житомирської міської ради.

Фахівці громад опрацювали методи розширення кола платників за землю, контроль за сплатою єдиного податку, обговорили проблематику надходження до бюджетів громад від комунальних підприємств та комунального майна, а також механізми розміщення тимчасово вільних коштів на депозитах і банківських рахунках.

«Податкова база після об’єднання у нас значно розширилась. Замість 6 податків тепер ми отримуємо 46, але є численні білі плями, які ми своїми силами легалізовуємо. Досвід Житомира у цих процесах нам надважливий, адже місто у 270 тисяч має весь спектр податкових відносин, яких ми не маємо», - переконаний Сергій Коцур, голова Білокоровицької ОТГ.

На завершення тренінгу досвідом впровадження місцевої енергетичної політики поділився Борис Пахолюк, директор комунальної установи «Агенція розвитку міста» Житомирської міської ради. Експерт окреслив складові «Муніципального енергетичного плану міста Житомира на 2017-2020 роки», який передбачає реалізацію амбітних цілей із переходу на відновлювані джерела енергії: «Всі споживачі на території Житомира у рік споживають більше 2 млн МВт-год енергії. Якщо перевести це в гроші, це більше 2,5 млрд грн. Тобто 2,5 млрд грн, які ніколи не повертаються в місто Житомир. Ми декларуємо, що скоротимо споживання енергії на 20%, із 2,5 млрд грн це складатиме 500 млн грн. Тобто кожен рік у місті залишатиметься додатково 500 млн грн у кишенях наших мешканців».

21.08.2018 - 16:25 | Переглядів: 10074
Бюджетний процес від А до Я. Громади переймають досвід ефективного формування бюджету

Приєднані зображення:

Теги:

навчання

Область:

Житомирська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

04 жовтня 2024

Програмний посібник Interreg Europe тепер доступний українською

Програмний посібник Interreg Europe тепер...

Ukrainian Institute for International Politics підготував неофіційний переклад програмного посібника для української...

04 жовтня 2024

Підтримка бізнесу, енергокластери, кооперативи: як громади змінили Польщу

Підтримка бізнесу, енергокластери, кооперативи:...

Чому польські ґміни створюють енергетичні кластери і які переваги це їм дає? Як завдяки просторовому плануванню...

04 жовтня 2024

Концепція та план виконання децентралізації потребує оновлення, – Олександр Корнієнко

Концепція та план виконання децентралізації...

Перебуваючи у Львові з робочим візитом Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко долучився...

04 жовтня 2024

Швейцарія виділить фінансування та залучить приватний сектор до проєктів відновлення України

Швейцарія виділить фінансування та залучить...

Допомога швейцарських партнерів допоможе створити нові робочі місця в регіонах. Про це під час зустрічі...