20 серпня 2018 року 25 спеціалістів з питань адмінпослуг з 11 громад Волинської області взяли участь в навчальному візиті до ЦНАП у місті Устилуг. Учасниками візитів стали голови громад, сільських рад, фахівці ЦНАП та спеціалісти з надання муніципальних послуг.
В цей же день аналогічний візит відбувся для представників 7 громад Житомирської області до Іршанського ЦНАП.
У рамках заходів представники громад побачили, як на практиці реалізуються інституційні механізми в ЦНАП, наприклад, інструменти інтеграції послуг, можливості гнучкого формування команди/персоналу ЦНАП з ефективним використанням наявних людських ресурсів. Також учасники дізнались більше про інфраструктурні особливості створення ЦНАП: відкритий простір приміщень, безбарꞌєрність, умови для осіб з інвалідністю, місця для самообслуговування, куточки для дітей, супутні послуги в ЦНАП тощо.
Під час ознайомчого візиту до Устилузького ЦНАП його начальник, Олег Василенко, розповів історію створення Центру, перелік послуг, регламент та особливості функціонування ЦНАПу. Учасники ознайомчого візиту оглянули фойє, фронт і бек-офіси, санітарну кімнату, кімнату відпочинку працівників тощо. Зауважимо, що ЦНАП розміщений в будівлі з історичним минулим, отже у фойє було збережено його оригінальне оздоблення, а саме приміщення ЦНАПу - уже повністю модерне. Олег Василенко звернув увагу на важливість планування приміщення ЦНАПу, роботу дизайнера у його оформленні, інформацію про найпопулярніші послуги Центру та ін. на інформаційних дошках.
Експерт Асоціації ЦНАП Лариса Карп’юк розповіла, що кожна громада має вирішувати, наскільки великий ЦНАП у ній має бути, які послуги там надавати населенню. «ЦНАП потрібний у кожній ОТГ, адже тоді людям не потрібно буде їхати за довідкою в район. Послуга має йти до людини», - наголосила вона.
Регіональний спеціаліст Програми «U-LEAD з Європою» Станіслав Ющик розповів детальніше про Програму «U-LEAD з Європою» за напрямком «Покращення якості адміністративних послуг», умови участі в Програмі для отримання допомоги на створення та модернізацію ЦНАП.
«ЦНАП є одним із символів реформи децентралізації і реальним кроком до зміни якості життя в об’єднаних територіальних громадах», - зауважив Станіслав Ющик.
Експерт Програми зазначив, що є різні практики організації надання адміністративних послуг. Наприклад, у Луцьку державні реєстратори бізнесу перебувають безпосередньо у фронт-офісі ЦНАП. Завдяки цьому уникається зайве залучення адміністраторів до процедури наданя цих послуг. А у мережі ЦНАП Вінниці надаються практично усі можливі адміністративні послуги за рахунок розміщення у ЦНАП усіх суб’єктів адміністративних послуг.
На вибір типу ЦНАПу впливає чисельність мешканців громади та адміністративного центру, географія громади та особливості населених пунктів, розташування в райцентрі або далеко від нього. Саме від цього залежатиме, яким буде ЦНАП: у центрі громади з віддаленими робочими місцями адміністраторів ЦНАПу, «виїздний» адміністратор ЦНАП, ЦНАП у рамках міжмуніципального співробітництва, чи навіть мобільний ЦНАП. Приміром, перший в Україні «ЦНАП на колесах» працює в Славутській громаді як пілотний проект, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою.
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...