29 квітня 2025
Децентралізація

Представники волинських ОТГ дізналися, як наблизити послуги до населення

20 серпня 2018 року 25 спеціалістів з питань адмінпослуг з 11 громад Волинської області взяли участь в навчальному візиті до ЦНАП у місті Устилуг. Учасниками візитів стали голови громад, сільських рад, фахівці ЦНАП та спеціалісти з надання муніципальних послуг.

В цей же день аналогічний візит відбувся для представників 7 громад Житомирської області до Іршанського ЦНАП.

У рамках заходів представники громад побачили, як на практиці реалізуються інституційні механізми в ЦНАП, наприклад, інструменти інтеграції послуг, можливості гнучкого формування команди/персоналу ЦНАП з ефективним використанням наявних людських ресурсів. Також учасники дізнались більше про інфраструктурні особливості створення ЦНАП: відкритий простір приміщень, безбарꞌєрність, умови для осіб з інвалідністю, місця для самообслуговування, куточки для дітей, супутні послуги в ЦНАП тощо.

Під час ознайомчого візиту до Устилузького ЦНАП його начальник, Олег Василенко, розповів історію створення Центру, перелік послуг, регламент та особливості функціонування ЦНАПу. Учасники ознайомчого візиту оглянули фойє, фронт і бек-офіси, санітарну кімнату, кімнату відпочинку працівників тощо. Зауважимо, що ЦНАП розміщений в будівлі з історичним минулим, отже у фойє було збережено його оригінальне оздоблення, а саме приміщення ЦНАПу - уже повністю модерне. Олег Василенко звернув увагу на важливість планування приміщення ЦНАПу, роботу дизайнера у його оформленні, інформацію про найпопулярніші послуги Центру та ін. на інформаційних дошках.

Експерт Асоціації ЦНАП Лариса Карп’юк розповіла, що кожна громада має вирішувати, наскільки великий ЦНАП у ній має бути, які послуги там надавати населенню. «ЦНАП потрібний у кожній ОТГ, адже тоді людям не потрібно буде їхати за довідкою в район. Послуга має йти до людини», - наголосила вона.

Регіональний спеціаліст Програми «U-LEAD з Європою» Станіслав Ющик розповів детальніше про Програму «U-LEAD з Європою» за напрямком «Покращення якості адміністративних послуг», умови участі в Програмі для отримання допомоги на створення та модернізацію ЦНАП.

«ЦНАП є одним із символів реформи децентралізації і реальним кроком до зміни якості життя в об’єднаних територіальних громадах», - зауважив Станіслав Ющик.

Експерт Програми зазначив, що є різні практики організації надання адміністративних послуг. Наприклад, у Луцьку державні реєстратори бізнесу перебувають безпосередньо у фронт-офісі ЦНАП. Завдяки цьому уникається зайве залучення адміністраторів до процедури наданя цих послуг. А у мережі ЦНАП Вінниці надаються практично усі можливі адміністративні послуги за рахунок розміщення у ЦНАП усіх суб’єктів адміністративних послуг.

На вибір типу ЦНАПу впливає чисельність мешканців громади та адміністративного центру, географія громади та особливості населених пунктів, розташування в райцентрі або далеко від нього. Саме від цього залежатиме, яким буде ЦНАП: у центрі громади з віддаленими робочими місцями адміністраторів ЦНАПу, «виїздний» адміністратор ЦНАП, ЦНАП у рамках міжмуніципального співробітництва, чи навіть мобільний ЦНАП. Приміром, перший в Україні «ЦНАП на колесах» працює в Славутській громаді як пілотний проект, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою.

 

Теги:

адміністративні послуги

Область:

Волинська область Житомирська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

28 квітня 2025

Реформування української освіти - представники ОВА обговорили найбільш актуальні питання

Реформування української освіти - представники...

23-25 квітня керівники органів управління освітою обласних військових адміністрацій мали змогу обговорити актуальні...

28 квітня 2025

Підвищення енергоефективності будівель - рекомендації учасників хакатону

Підвищення енергоефективності будівель -...

  24-25 квітня 2025 року у Трускавці відбувся дводенний офлайн захід “Хакатон з енергоефективності будівель”....

28 квітня 2025

Що передбачає новий законопроєкт «Про професійну освіту» - інфографіка

Що передбачає новий законопроєкт «Про...

Експерти Швейцарського-українського проєкту DECIDE підготували інфографіку з відповідями на такі запитання: Що...

28 квітня 2025

30 квітня - вебінар «Яким має бути інклюзивний та безбар'єрний заклад освіти»

30 квітня - вебінар «Яким має бути інклюзивний...

30 квітня о 12:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE «Яким має бути інклюзивний та...