20 квітня 2024
Logo slogan

Нові можливості розвитку Андріївської сільської громади

Про розвиток підприємницької діяльності в сільській місцевості як шлях до збільшення бюджетів ОТГ йшлося під час навчальної поїздки до Андріївської ОТГ. Організатором заходу спільно з обласним департаментом інформаційної та внутрішньої політики виступив Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD  з Європою».

До Андріївської сільської громади приїхали представники декількох департаментів ОДА, щоб розповісти місцевим мешканцям, фермерам та підприємцям про можливості розвитку бізнесу або започаткування власної справи навіть з нуля, зокрема в аграрній сфері, про основні напрями державної фінансової підтримки галузей агропромислового комплексу у 2018 році тощо. Присутніх познайомили з можливостями участі в обласній програмі підтримки підприємництва «Український донецький куркуль». Особливу увагу привернув проект «Рука допомоги» від Мінсоцполітики, спрямований на залучення до роботи членів малозабезпечених сімей чи переселенців.

 

Навчальна поїздки до Андріївської ОТГ

 

Сергій Івахнін, радник з питань місцевих фінансів Донецького ЦРМС, підготував презентацію «Розвиток сільського господарства, малого та середнього підприємництва як вагомий внесок до бюджету об’єднаних територіальних громад», на конкретних прикладах та в динаміці пояснив, наскільки важливо розвивати аграрну сферу та збільшувати місцевий бюджет громади.

За словами Миколи Діхтенка, голови Андріївської ОТГ, в громаді є люди, які планують займатися підприємницькою діяльністю, але їм не вистачає сміливості чи специфічних знань зануритися в складну справу. Землею в Андріївській ОТГ цікавляться представники бізнесу з сусідніх районів, але керівництво громади налаштоване рішуче: хочеш вести підприємницьку діяльність на території Андріївської громади, треба тут і реєструвати свій бізнес, щоб податки йшли саме в місцевий бюджет, а не виводилися за місцем реєстрації підприємця. В Андріївській ОТГ готові видавати по два гектари землі й тим переселенцям, які хочуть жити в Андріївській громаді та працювати на її розвиток.

 

Микола Діхтенко, голова Андріївської ОТГ

 

Після завершення семінару учасники навчальної поїздки познайомилися зі здобутками Андріївської громади з розвитку підприємництва та використанням власних можливостей ОТГ.

Рік тому в Андріївці відкрили комунальне підприємство «Грінтур». У безхазяйному приміщенні, де колись були виробничі потужності агрофірми, зробили ремонт, а утеплити будівлю допоміг уряд Японії в рамках програми ПРООН.

Місцеві майстри самостійно зібрали та налаштували обладнання та почали виробництво пелет і паливних брикетів з соняшникового лушпіння. Поки задовольняють потреби населення, дещо здають оптовикам у межах Донецької області. Коли в місцевій школі завершиться реконструкція котельні, місцевими пелетами почнуть опалювати учбовий заклад. Згодом Андріївська громада планує поставити твердопаливні котли там, де діє газове обладнання, щоб мати можливість переходу на власне паливо.

Виробництво пелет

 

Фермерське господарство «Краматорський кролик» відкрили на території Андріївської ОТГ у 2013 році, але тільки недавно почало нарощувати потужності та виходити на великі ринки. На ферму учасників навчальної поїздки не пустили: санітарні норми утримання тендітних кроликів не дозволяють зайвих контактів. За словами Ігоря Арзуманова, заступника директора підприємства, за місяць тут здають на продаж до 5 тонн м’яса, а планують вийти на 13 тонн. Уже запатентували торгівельну марку «Український кролик», мають на меті будувати цехи в сусідньому селі Сергіївка, запроваджують вакуумне пакування.

Усі виробничі процеси автоматизовані, приміщення оснащені системами мікроклімату, вода для кроликів проходить ретельне очищення. Окрім кролячої ферми тут мають власні поля для вирощування зернових, самостійно виробляють комбікорм, а уся стороння продукція проходить через жорстку систему сертифікації. 

Одним із чинників економічного розвитку сільської ОТГ може стати туризм, про його переваги місцевим мешканцям та потенційним підприємцям розповідали під час семінару. Хоча гостьових садиб на території Андріївської громади поки не відкрили, туризм у невеликій громаді вже розвивається. У селі Сергіївка функціонує жіночий монастир, який відвідують паломники.

 

Жіночий монастир

 

У громаді може з’явитися й облаштована «Територія кохання». Бронзова скульптура закоханих вже близько п’яти років приваблює гостей, розповідає Маргарита Мороз, директор Сергіївського центру молодіжного дозвілля. – За легендою, якщо вставити палець у обручку, то скоро буде весілля. Так і є – через певний час закохана пара приїздить справляти весілля в Сергіївці. І тепер перед обрядом молодята обов’язково гладять голуба, щоб у новій сім’ї був лад та спокій».

 

«Територія кохання»

 

У центрі молодіжного дозвілля облаштували та прикрасили обрядову кімнату. Молодятам влаштовують справжнє свято з ангелами, пелюстками квіток, короваєм. За таким обрядом сюди їдуть із сусідніх Краматорська, Слов’янська та інших. За минулий рік у Сергіївці зареєстрували лише два місцеві шлюби та 50 чужих.

 

Обрядова кімната

 

Щоб дарувати людям радість, тут готові розвиватися й надалі, збудувати весільну альтанку, закупити обладнання для виїзного весілля, встановити лавки для поцілунків, зробити магічний металевий весільний рушник, облаштувати фотозони для молодят на всі пори року.  Проект «Територія кохання» обійдеться в 830 тис. грн, які громада готова шукати з різних джерел, аби продовжувати розвивати весільну тематику.

Теги:

розвиток бізнесу навчання

Область:

Донецька область

Громади:

Андріївська сільська об’єднана територіальна громада Андріївська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Читайте також:

20 квітня 2024

Львів побратався з містом Мехелен

Львів побратався з містом Мехелен

Бельгійське місто Мехелен стало 24-м містом-побратимом Львова. Про це в соціальній мережі повідомив Львівський...

19 квітня 2024

Новий тренінг «Навички фахівця сучасного ЦНАП» для громад Черкащини

Новий тренінг «Навички фахівця сучасного ЦНАП»...

18-19 квітня у Черкасах команда шведсько-українського проєкту PROSTO «Підтримка доступності послуг в Україні» провела...

19 квітня 2024

Отримання субвенції для будівництва укриттів у закладах освіти: розпочався прийом заявок

Отримання субвенції для будівництва укриттів у...

  Міністерство освіти і науки України, відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2024...

19 квітня 2024

Місцеві бюджети під час війни: як виконуються та якого законодавства потребують

Місцеві бюджети під час війни: як виконуються...

18 квітня відбувся четвертий із серії публічних діалогів «Децентралізація на зв’язку» на тему місцевих бюджетів. У...