Новий проект Асоціації ОТГ та Програми «U-LEAD з Європою» для надання громадам правової допомоги
Асоціація об’єднаних територіальних громад за підтримки Програми «U–LEAD з Європою» розпочинають реалізацію нового Проекту «Впровадження інструментів ефективного муніципального менеджменту та правнича допомога громадам».
Мета Проекту - впровадження в діяльність органів місцевого самоврядування ОТГ ефективних інструментів сучасного муніципального менеджменту, що забезпечують сталий розвиток громади та правовий супровід і захист громад.
Основне завдання Проекту - правова допомога органам місцевого самоврядування базового рівня з питань, що виникають при реалізації права щодо добровільного об’єднання та приєднання територіальних громад.
Разом з позитивною динамікою утворення ОТГ періодично виникають ситуації, коли рішення органів місцевого самоврядування, пов’язаних із процесами добровільного об’єднання та приєднання територіальних громад, оскаржуються у судах.
Більшість сільських, селищних рад, а в деяких випадках і міст не мають у своїх штатах фахівців у галузі права, які б могли забезпечувати повноцінний правовий супровід у випадках оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів місцевого самоврядування чи їхніх посадових осіб у судах різних інстанцій.
Як наслідок, сьогодні для значної частини територіальних громад, які планують об’єднання, та новостворених ОТГ суттєвою проблемою є можливість повноцінного представництва своїх прав та законних інтересів у судах.
Для реалізації Проекту, шляхом відкритого конкурсного відбору буде сформовано команду висококваліфікованих адвокатів, які за запитами громад надаватимуть професійну правову допомогу органам місцевого самоврядування у процесі децентралізації, приділяючи особливу увагу здійсненню представництва інтересів територіальних громад в судах різних інстанцій у спорах, що пов’язані із процесами добровільного об’єднання та приєднання територіальних громад, для підсилення спроможності територіальних громад.
Правова допомога надаватиметься громадам адвокатами безоплатно (pro bono).
Отримати зазначену допомогу можуть не лише члени Асоціації, а й усі сільські, селищні та міські ради, що планують або вже реалізовують процедури добровільного об’єднання (приєднання) територіальних громад.
Для отримання правової допомоги сільська, селищна, міська рада у особі уповноваженого представника свого органу місцевого самоврядування, має приєднатися до договору про надання послуг у сфері права, надіславши Асоціації заяву встановленого зразка.
Договір про надання послуг у сфері права

Теги:
конкурс створення спроможних громад
Джерело:
Асоціація об'єднаних територіальних громад

Поділитися новиною:
07 квітня 2025
У березні до місцевих бюджетів перерахували 13,8 млрд грн трансфертів з держбюджету
У березні до місцевих бюджетів перерахували...
У березні 2025 року Мінфін перерахував місцевим бюджетам 13,8 млрд грн міжбюджетних трансфертів, що становить 88,2%...
07 квітня 2025
200 прифронтових громад отримають підтримку у розмірі 2 млрд грн
200 прифронтових громад отримають підтримку у...
Президент України Володимир Зеленський оголосив про виділення 2 млрд грн з резервного фонду державного бюджету на...
07 квітня 2025
131 проєкт на 4,5 млрд грн: схвалено проєкти у межах Програми відновлення України III
131 проєкт на 4,5 млрд грн: схвалено проєкти у...
У межах третього етапу Програми відновлення України схвалено 131 проєкт на загальну суму 4,5 млрд грн. Йдеться...
07 квітня 2025
Реформа старшої школи: коли оцінки стануть не...
Освіта — це не лише про знання, а й про вибір. Вибір учнів — що вивчати. Вибір школи — які профілі пропонувати. Вибір...