Асоціація об’єднаних громад Чернігівщини звернулась до Президента та ЦВК

Результатом реформи місцевого самоврядування в Україні є створення 705 об’єднаних територіальних громад, у яких проживають 6,8 млн людей. Ці громади розвивають інфраструктуру, відновлюють дороги, освітлення, водогони, ремонтують школи, ФАПи, клуби, дитячі садочки та будують центри надання адміністративних послуг.

Як повідомляє Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», тридцять сім громад Чернігівщини впевнено торують шлях реформи і своїм прикладом доводять, що децентралізація – це ефективна та діюча реформа. У 2018 році вирішили об’єднатися ще п’ять громад в області, і всі вони чекали рішення ЦВК про призначення виборів на жовтень, як і інші нові громади в Україні.

Але на засіданні 9 серпня 2018 року Центральна виборча комісія вирішила зупинити розгляд питання призначення перших і додаткових місцевих виборів у новостворених ОТГ. Таким рішенням ЦВК заблокувала подальший процес формування спроможних громад та реформу місцевого самоврядування в Україні. 

У Чернігівській області у 2018 році була створена Місцева асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад Чернігівщини». Серед своїх завдань Асоціація має сприяння децентралізації влади та впровадженню реформи системи місцевого самоврядування в Україні, а також захист прав і спільних інтересів об’єднаних територіальних громад Чернігівщини, як створених, так і потенційних.

Саме тому «Асоціація ОТГ Чернігівщини» відреагувала на рішення ЦВК і звернулася до Президента та Центральної виборчої комісії.

На думку Сергія Гаруса, голови «Асоціації ОТГ Чернігівщини» та Іванівського сільського голови, 9 серпня Центральна виборча комісія вийшла за межі своїх повноважень, визначених Конституцією та законами України.

«Загальні збори Асоціації об'єднаних громад Чернігівщини вважають зазначене рішення органу державної влади України протиправним і таким, що порушує конституційні права громадян України обирати та бути обраними. На Чернігівщині п'ять громад пройшли складний шлях об'єднання і чекають призначення перших виборів депутатів місцевих рад та голів громад. Ще у двох громадах мають призначити додаткові вибори депутатів місцевих рад. Загалом своїм рішенням ЦВК порушує конституційні права більше тридцяти тисяч громадян України, які мешкають на Чернігівщині», - зазначив Сергій Гарус.

Іванівський сільський голова вважає, якщо спостерігати за тим, як вчора одні органи державної влади привласнили додаткову дотацію, яка мала бути спрямована в громади, а сьогодні інший орган державної влади позбавляє законного права обрати органи місцевого самоврядування, і не реагувати на це, то в Україну прийде диктатура.

«Асоціація об'єднаних громад Чернігівщини не зупиниться на цьому зверненні до ЦВК та гаранта дотримання Конституції України, а закликатиме наших іноземних партнерів та європейські асоціації місцевого самоврядування вплинути на дотримання в Україні Європейської хартії місцевого самоврядування, що закріпила права, наступ на які протиправно здійснює орган державної влади. Закликаю колег із асоціацій органів місцевого самоврядування до об'єднання зусиль у захисті базових прав і свобод людини в Україні», - підкреслив Сергій Гарус.

15.08.2018 - 12:19 | Переглядів: 11871

Приєднані зображення:

Теги:

вибори ЦВК

Область:

Чернігівська область

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

13 листопада 2024

13 листопада 2024

Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік, підготовленого до другого читання

Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік,...

9 листопада Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради України проект Закону про Державний бюджет України на...

13 листопада 2024

13 листопада 2024

Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)

Структура ОМС: порядок внесення змін...

Відеоурок від Програми USAID DOBRE роз’яснює алгоритм дій ОМС за необхідності внесення змін до їх структури та штатів...