Успіхи регіонів і громад доводять, що Україна здатна формувати ефективну регіональну політику, — В’ячеслав Негода

У сфері регіонального розвитку Україна виконує поставлені на 2018 рік задачі, визначені в Угоді про фінансування ЄС Програми підтримки секторальної політики - Підтримка регіональної політики України.

Про це сьогодні повідомив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода в ході засідання Спільної моніторингової групи на тему: «Виконання Угоди про фінансування Програми підтримки секторальної політики - Підтримка регіональної політики України (Контракт на реформу сектора) від 27 листопада 2014 року».

«Мета Угоди – підтримка нашими міжнародними партнерами соціальної, економічної та територіальної згуртованості України і підвищення добробуту громадян по всій країні. Вважаю, що у сфері регіонального розвитку та розвитку місцевого самоврядування за 2014-2018 роки ми зробили дуже багато. Ефективність цієї роботи ми можемо показати не лише на папері. Зміни видно в кожному регіоні, у кожній об’єднані громаді», - сказав В’ячеслав Негода.

За його словами, якщо в 2014-2015 роках створювалося правове підґрунтя для регіонального розвитку і реформи місцевого самоврядування, то у 2016-2018 роках у областях та спроможних громадах відбуваються реальні зміни: ростуть місцеві бюджети, розвивається інфраструктура, підвищується рівень послуг, створюються умови для ведення бізнесу тощо.

«Усі ці зміни свідчать, що Україна здатна впроваджувати ефективну регіональну політику, а також спрямовувати міжнародну підтримку на розвиток свого потенціалу», - зазначив В’ячеслав Негода.


Угода про фінансування Програми підтримки секторальної політики – Підтримка регіональної політики України передбачає надання Україні 55 млн євро безповоротної фінансової допомоги  для підтримки реалізації державної регіональної політики.

Надання Європейським Союзом окремих траншів фінансової підтримки залежить від виконання Україною окремих умов, які сформульовані в Угоді у вигляді конкретних індикаторів ефективності впровадження реформ в Україні, показників ефективності реалізації.

На виконання Угоди про фінансування Мінрегіон підготував Звіт про хід та досягнення реформи у цьому секторі.

Так, в 2016 році отримано перший транш у сумі 23 млн євро або 651,316  млн грн, із яких 616,1 млн грн було спрямовано на реалізацію проектів регіонального розвитку, які відбираються на конкурсній основі в рамках 5 програм регіонального розвитку.

В рамках конкурсного відбору проектів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, відібрано 70 проектів-переможців на суму 616 116,645 тис. грн.

Крім того, наприкінці 2017 року Україна отримала кошти другого траншу  у сумі 5,5 млн євро або 172,5 млн грн, які в цьому році також спрямовуватимуться на реалізацію проектів.

Учасники засідання обговорили показники ефективності виконання Угоди, прогрес у їх виконанні та передумови на виплату останнього, третього траншу в обсязі 12,5 млн. євро.

Так, для досягнення усіх показників ефективності виконання, до 08 вересня 2018 року має бути прийнятий План заходів на 2018-2020 роки з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку України на період до 2020 року, який наразі розроблено Мінрегіоном та буде подано Кабінету Міністрів України на затвердження.

У засіданні взяли участь представники Мінрегіону, Мінекономрозвитку, Мінфіну, МЗС, Держстату,  програми «U-LEAD з Європою», всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування.

14.08.2018 - 20:37 | Переглядів: 8346

Приєднані зображення:

Теги:

ЄС регіональний розвиток

Джерело:

Мінрегіон

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

17 жовтня 2024

Розпочався конкурсний відбір громад Київщини для участі у проєкті з визначення пріоритетів у відновленні

Розпочався конкурсний відбір громад Київщини...

Асоціація міст України спільно з Вестмінстерською фундацією за демократію (WFD) оголошують конкурсний відбір для...

17 жовтня 2024

«ШоТам по комунікації»: громади обговорили дієві підходи до взаємодії з бізнесом і жителями

«ШоТам по комунікації»: громади обговорили...

10-11 жовтня медіа ШоТам за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» об’єднало понад 100 голів громад та їхніх заступників з...

17 жовтня 2024

Затверджено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих

Затверджено зміни до Переліку територій, на...

Наказом Мінреінтеграції від 16 вересня 2024 року №293 внесено зміни до Переліку територій, на яких ведуться (велися)...

17 жовтня 2024

Президент підписав Закон «Про публічні консультації»

Президент підписав Закон «Про публічні...

  Президент підписав Закон України «Про публічні консультації» (законопроєкт №4254). Як повідомлялося, Закон...