Центр Старокозацької об’єднаної громади – старовинне село, засноване ще устьдунайськими і задунайськими козаками, тож громаду знають в області і як старовинний культурний центр, і як досить потужний економічний вузол з перспективою зростання.
Старокозацька ОТГ – одна з п’яти, що функціонують на території Білгород-Дністровського району Одеської області. Перші вибори тут відбулися 29 жовтня 2017 року, до її складу увійшли чотири місцеві ради, а чисельність населення перевищує 9600 мешканців.
Детальніше про розвиток громади після об’єднання – у матеріалі Одеського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.
Перший заступник сільського голови Павло Осматескул розповідає, що на території громади чимало підприємств: це і крупний сироварний завод, де працюють близько 300 місцевих жителів, і підприємства переробки сільгосппродукції, і потужна сонячна електростанція.
«У нашій громаді ситуація не така, як у багатьох селах. Роботи вистачає, а от робочих рук – ні. Причому є тенденція до покращення демографічної складової нашого розвитку. Наприклад, у Старокозацькій школі вчаться вісімсот учнів, але є підстави вважати, що за декілька років їх буде близько тисячі. З одного боку, це чудова перспектива для нашої громади і ознака того, що у людей є непогані умови для роботи і покращення добробуту. З іншого боку, це нові завдання і виклики нам як місцевій владі, адже маємо думати про покращення рівня життя, про соціальну інфраструктуру і забезпечення потреб наших мешканців», – впевнений він.
На території громади чотири дитячі садочки, причому центральний – Старокозацький – відвідують понад 200 дітей.
Після об’єднання, в громаді вирішили, що першочергово слід зробити дитячі заклади безпечними, тож у трьох дитсадках (крім Старокозацького, де й раніше постійно проводилися ремонти) замінили електропроводку і все електричне оснащення. Крім того, замінили 300 ламп розжарювання на пристрої нового типу – LED-лампи, що дозволить зменшити витрати на освітлення вдесятеро. До кінця року в садках почнуть встановлювати пелетні котли – спочатку в Петрівському і Козацькому.
Тим часом триває ремонт актового залу Старокозацького дитсадка: за рахунок місцевого бюджету зроблять нову підлогу для занять танцями на суму понад 15 тис. грн.
Ще один напрямок роботи – встановлення дитячих майданчиків. І якщо у Старокозачому майданчик був і раніше, то до кінця року їх отримає кожне село. Всього у це вклали майже 200 тис. грн.
Зрушення відбуваються і у сфері спорту, в першу чергу учнівського: для Старокозацької школи закупили обладнання для занять карате, всі чотири школи громади отримали спортивне обладнання на 70 тисяч гривень. У найближчих планах – відновити у громаді футбол. Раніше футбольні команди були у кожному селі, але з роками їх лишилося тільки дві, й обидві – у Старокозачому. Тепер громада створює ще три команди – у кожній центральній садибі колишніх місцевих рад, що об’єдналися, спортсменам закупили форму, обладнання, планують проводити як внутрішні змагання, так і запрошувати команди з інших громад.
Розпочали нещодавно і реконструкцію центрального парку у Старокозачому. Тут прокладають тротуарні доріжки, розчищають парослі, встановлюють нові лавки.
Активно зайнялися в громаді освітленням вулиць. В Старокозачому проклали 1600 метрів кабелю і встановили 26 LED-ліхтарів по вулиці, де раніше не було освітлення взагалі. В Петрівці прокладають 1300 метрів кабелю, у Крутоярівці – 2000 метрів. Усі старі лампи розжарювання замінюють на LED. Всього в ОТГ запланували прокласти 10 км нового освітлення і замінити близько 200 вуличних ліхтарів.
Цього ж року планують зробити тротуари у кожному селі, причому роботи виконуватимуть винятково місцеві працівники.
«У нас розвиваються громадські ініціативи. Наприклад, жителі можуть звернутися до сільради з пропозицією: прокласти доріжку, обладнати криницю для питної води тощо. Сільрада допомагає матеріалами, а роботи люди виконують самі. Так уже чимало невеликих проектів встигли реалізувати», – розповідає Павло Осматескул.
Область:
Одеська областьГромади:
Старокозацька територіальна громадаДжерело:
Одеський Центр розвитку місцевого самоврядування
16 грудня 2024
80% закладів освіти пошкодила росія. Як у Чернігові облаштовують сучасні шкільні укриття
80% закладів освіти пошкодила росія. Як у...
«Внаслідок повномасштабного вторгнення і постійних обстрілів Чернігова 80 % закладів освіти, тобто шкіл, садочків,...
13 грудня 2024
«Я згоден проміняти великий бюджет нашої...
Голова одної з найбагатших на Полтавщині Сергіївської громади Ігор Лідовий розповів про те, чому розвиток...
02 грудня 2024
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки Програми USAID DOBRE запрацював медіацентр
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки...
У Царичанській територіальній громаді Дніпропетровської області за підтримки Програми USAID DOBRE відкрили медіацентр...
02 грудня 2024
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у Решетилівській громаді учні створювали громадські проєкти
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) Полтавщина – чи не перший регіон в Україні, де ще у 2019 році на обласному...