Журналісти вінницьких та національних медіа побували в Іванівській ОТГ Калинівського району - прес-тур із циклу «Успіхи об’єднаних громад Вінниччини» організував Вінницький центр розвитку місцевого самоврядування за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
Іванівська сільська ОТГ господарює 9 місяців і показує гарні результати, тож медійники зацікавилися досягненнями та секретами успіху громади. Під час прес-туру вони оглянули інфраструктуру та освітні об’єкти , побували на бюджетоутворюючому підприємстві сільськогосподарського напрямку, завітали до Гущинецького старостинського округу та на будівництво спортивного комплексу Іванівської ОТГ, а також поспілкувались із керівництвом та мешканцями громади.
«Я підприємець і був скептично налаштований на об’єднання, але зрозумів, що створення ОТГ – добрий крок. До об’єднання наш бюджет складав близько 10 млн грн, сьогодні – 43 млн грн, а бюджет розвитку – 17 млн грн. З вересня ми отримали у комунальну власність 3 школи і два садочки, наповненістю від 70 до 100%. Наразі до ДНЗ зараховано 210 дітей, але необхідно кількість груп, у зв’язку із чергою. Сьогодні тривають ремонтні роботи у двох школах, на які освоєно 1 млн грн. До 1 вересня завершимо укомплектування навчальних класів меблями, а також очікуємо на спонсорську допомогу. Крім того, прийнято рішення зберегти амбулаторію і ФАПи у селах, адже відстань до центру громади становить 15км. Таким чином, медичні працівники забезпечені роботою, а мешканці громади мають можливість отримувати медичну допомогу на місцях.
Громада має кілька бюджетоутворюючих підприємств – серед них швейцарське «Діваріо» , яке спеціалізується на виробництві євробрусу для вікон. Незабаром очікуємо на створення 50 нових робочих місць, що сприятиме розвитку підприємництва. Ще одним бюджетоутворюючим підприємством є фермерське господарство «Янівське», завдяки якому маємо змогу розвивати громаду. Ще одним пріоритетним завданням громади є ремонт доріг, адже це складова нашої інвестиційної привабливості. Також маємо багато історичних і культурих пам’яток, цікавих для розвитку туризму», - розповів голова Іванівської ОТГ Михайло Кулик.
Окрасою громади є будівництво спорткомплексу і дитячого спортивно-ігрового майданчика. Проектна вартість об’єкта - 3 млн грн. За словами керівництва громади, 800 тис грн вдалося зекономити завдяки мешканцям, які на волонтерських засадах допомогли на будівництві, а також спонсорам. Незабаром спорткомплекс запрацює, який включає футбольне поле зі спецпокриттям, волейбольний, баскетбольний і тенісний майданчики, тренажери.
Цікавою виявилась і подорож до Гущинецького старостинського округу.
«Ми зробили крок до об’єднання і сьогодні маємо позитивні зміни. 15 років дитячий садочок був закритий, на сьогодні ж у закладі 80 дітей, а на черзі ще 45. Площа приміщення становить 650 кв м, тож вирішено віддати все приміщення під ДНЗ, а ФАП, що там знаходиться, розташуємо окремо.
Завдяки участі у конкурсі проектів обласної ради вже маємо 1,5 км відремонтованого дорожнього покриття.
На території громади є державний навчальний заклад «Гущинецьке вище професійне училище» аграрної сфери на 300 учнів, тож маємо багато молоді – будемо розвиватись», - зазначив в.о. старости Гущинецького старостинського округу Михайло Довгалюк.
На сьогодні Іванівська сільська ОТГ має амбітні плани, зокрема, вирішення питання щодо водопостачання, розбудови комунального господарства та сортування і переробки сміття, а також відкриття власного ЦНАПу.
Область:
Вінницька областьГромади:
Іванівська сільська об’єднана територіальна громада Іванівська територіальна громадаДжерело:
Сайт Вінницької ОДА
22 січня 2025
Миттєвого переформатування громад не буде. Народний депутат закликав не сіяти паніку
Миттєвого переформатування громад не буде....
Народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України...
22 січня 2025
Субвенція для професійного розвитку вчителів НУШ: ключові деталі
Субвенція для професійного розвитку вчителів...
У 2025 році на підвищення кваліфікації вчителів «Нової української школи» виділили 150 млн грн....
22 січня 2025
Політика згуртованості ЄС після 2027 року: що пропонує Польща і чому це важливо для України
Політика згуртованості ЄС після 2027 року: що...
З 1 січня по 30 червня 2025 року Польща головує в Раді Європейського Союзу. Одним із ключових пріоритетів польського...
21 січня 2025
У Черкасах обговорили реформу старшої школи: створення мережі академічних ліцеїв
У Черкасах обговорили реформу старшої школи:...
17 січня в Черкасах відбулося громадське обговорення реформи старшої школи. У заході взяли участь представники...