Станом на 20 липня у Житомирській області від етапу обговорень можливого об’єднання до прийняття рішень щодо створення ОТГ перейшли 8 громад у Бердичівському, Чуднівському, Ружинському та Житомирському районах.
«Крок за кроком завершується процес утворення об'єднаних територіальних громад Житомирської області. З початку цього року нам вдалось запустити створення 8 ОТГ. Наразі ще триває процес обговорення можливого створення громад у Андрушівському, Черняхівському, Малинському, Коростенському, Новоград-Волинському та Коростишівському районах», - наголосив Сергій Романович, радник з децентралізації Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.
З лютого 2018 року експерти Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного «Програмою U-LEAD з Європою» та Мінрегіоном України, активізували роботу із надання методичної та консультаційної підтримки процесу об’єднання. Отже, станом на 20 липня, маємо таку ситуацію:
Перебіг громадських обговорень та прийняття рішень місцевих рад цих громад не був легкий. Кожна з них виборювала право на життя, деякі громади робили це з чергової спроби, а в деяких районах на початку року навіть і не сподівались на створення ОТГ, а сьогодні вже мають результат.
«Особливістю утворення громад стало об'єднання зусиль та злагоджена взаємодія Олександра Ревеги, Народного депутата, Софії Томашевської, голови Бердичівської районної ради, Людмили Біляк, голови Ружинської райдержадміністрації, Петра Яригіна, голови Чуднівської райдержадміністрації, сільських голів, активних фермерів та підприємців, просто небайдужих жителів громад», - підсумував Василь Невмержицький, директор Житомирського Центру розвитку місцевого самоврядування.
Сьогодні документи на отримання висновку ОДА про відповідність Конституції та законам України проектів рішень про добровільне об’єднання громад надала Сінгурівська перспективна ОТГ, яка об’єднає три сільські ради Сінгурівську, Коднянську та Озерянківську Житомирського району.
Нагадаємо, що 17 липня, Робоча група з внесення змін до Перспективного плану формування об’єднаних територіальних громад завершила формування Перспективного плану, який депутати обласної ради мають розглянути 26 липня на черговій сесії. Згідно цього плану 100% території регіону має бути покрито ОТГ, яких в кінцевому варіанті має бути 64. На сьогодні вже створено в області 45 громад.
Приєднані зображення:
Теги:
Область:
Житомирська областьДжерело:
Житомирський Центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
26 липня 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 липня 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 липня 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 липня 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...