Запорізькі громади відроджують історію задля розвитку туризму

Туристична галузь — іміджева складова, але для деяких територій може стати й бюджетоутворюючою, навіть якщо там немає ландшафтних особливостей, звичних для курортних місць — моря, гір та озер.

Гуляйполе

Центр Гуляйпільської об'єднаної територіальної громади пов'язують з Нестором Махном. Протягом 2006-2009 років тут навіть проводили День Незалежності з Махном, який збирав тисячі творчих особистостей послухати музичне та літературне надбання просто неба. Проте вже 9 років про Махнофест відвідувачі лише згадують. А керівництво громади планує його проведення на наступний рік, але вже в іншому форматі — із додаванням культурно-історичного антуражу та з акцентом саме на розвиток туризму. Зараз проводять велику підготовчу роботу. Насамперед займаються питанням повернення праху Нестора Махна з Парижа, залучаючи до цього як обласну владу й міністерства, так і грантові та спонсорські кошти задля допомоги у покритті фінансових витрат.

 

 

Проводять і переговори з родиною Махна щодо передачі будинку, який розташований у Гуляйполі та належав брату Нестора. “Хочемо зробити будинок-музей, - розповідає заступник голови Гуляйпільської ОТГ Світлана Плющій, - але не з музейними експонатами за склом, а з максимально  можливим інтерактивом, із збереженим колоритом тієї епохи — від їжі до тачанки. Хочемо, щоб коли людина потрапляла до цього музею, розуміла не тільки, як жили люди, але й відчула, чому саме були такі настрої”.

Здавалося, можна обмежитися й однією видатною постаттю, яка привертає увагу туристів, але гуляйпільці налаштовані відродити історії різних віків. У вересні минулого року в Гуляйполі було проведено пошук та шурфування старої Свято-Троїцької п’ятикупольної церкви, підірваної більшовиками у 1935 році. Вдалося під значним шаром землі знайти фундамент дзвіниці та вівтарної частини. Станом на сьогодні на місці храму поставлена каплиця, з‘явився сучасний парк, шурфи із залишками фундаменту накриті склом та поставлені інформаційні стенди. Саме з цього місця планують розпочинати екскурсії  Гуляйполем.

 

 

Комишуваха

До Комишувахи раніше не було екскурсій для широкого загалу. Проїжджали повз дорогою до моря. Як говорять історики, козацький шлях прокладався саме цими місцями. І на згадку про це залишилась Микитинська фортеця. Збережені вали без жодного розпізнавального знаку сприймалися як нерівності землі. Проте за ними велика історія XVIII століття, відродженням якої й зайнялись у Комишуваській ОТГ.  З’ясувалося, що саме ця фортеця є найбільш збереженою із сьоми існуючих на території Запорізької області. І вирішили привернути увагу спонсорів для розвитку туристичного об'єкту і громадськості як майбутніх ініціаторів різних заходів на території та туристів.

 

 

Запорізький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми “U-LEAD з Європою” та Мінрегіону, організував прес-тур на так зване “нове відкриття” історико-археологічної пам'ятки, під час якого учні з усіх шкіл ОТГ провели флешмоб “Прикордонна залога”. На об'єкті нарешті з'явилися інформаційні стенди. Але це лише перші кроки.

 

 

У найближчих планах громади — розробка туристичного маршруту як безпосередньо Микитинською фортецею, так і всіма фортецями Дніпровської Лінії, проведення тематичних фестивалів і створення музею просто неба.

Теги:

туризм

Область:

Запорізька область

Громади:

Гуляйпільська територіальна громада Комишуваська територіальна громада

Джерело:

Читайте також:

19 листопада 2024

Магніт для інвестицій: як Жовківська громада створює привабливі умови для бізнесу

Магніт для інвестицій: як Жовківська громада...

Підприємництво та інвестиції є пріоритетним напрямком у стратегії розвитку Жовківської громади, яка розташована на...

25 жовтня 2024

«Стосунки між громадами треба було узаконити». Як Богородчанська громада співпрацює з сусідами

«Стосунки між громадами треба було узаконити»....

Марія Булейко (Марковська) Комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр» Богородчанської селищної ради, що на...

18 жовтня 2024

У Лановецькій громаді стартував унікальний проєкт підтримки місцевого бізнесу

У Лановецькій громаді стартував унікальний...

У Ланівцях офіційно стартувала програма фінансової підтримки місцевого бізнесу, розроблена в межах Програми USAID...

14 жовтня 2024

У Терешках обладнали сучасне укриття в школі. Що зробили та які враження від нового освітнього простору

У Терешках обладнали сучасне укриття в школі....

Авторка: Марія Булейко (Марковська) У Терешківській громаді, що на Полтавщині, – три заклади загальної середньої...