Коли говорять про те, чого насправді немає – то це свідома дезінформація суспільства для досягнення якось конкретної мети, але далеко не на користь всього суспільства. Так само і у випадку з поширеною дезінформацією щодо начебто намагання у змінах до Конституції України закріпити особливий статус Донбасу. Про це йшла мова в програмі «Тема: Країна» Українського радіо 20 листопада за участі народного депутата України, члена Конституційної комісії Вікторії Пташник.
Вона спростувала всі спекуляції довкола цього питання.
«Зауважу, що невірно говорити про особливий статус Донбасу, тому що мені як юристу чітко зрозуміло різницю, що таке "особливий статус" і що таке "особливості здійснення місцевого самоврядування". Статус – це права та обов’язки, і якби була мова про статус, то говорили би про наділення якимись додатковими чи окремими правами та обов’язками окремі території. Там (у змінах до Конституції України - Ред.) такого немає. В той же час перехідні положення зазначають про особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», - підкреслила Вікторія Пташник.
Дослівно у проекті змін до Основного закону записано так: «Особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей визначаються окремим законом».
Народний депутат поінформувала, що в цьому контексті експертами напрацьована концепція, яка стане основою окремого законопроекту, і яка дає чітку відповідь на питання щодо особливостей місцевого самоврядування на території Донбасу. І мова йде виключно про здійснення контролю з боку держави за органами місцевого самоврядування на цих територіях.
Нагадаємо, раніше експерт Юрій Ганущак заявляв про те, що існує об’єктивна потреба посиленого контролю за діями та рішеннями органів місцевого самоврядування в Луганській та Донецькій областях.
Повну версію радіопрограми можна прослухати ТУТ
Щотижнева програма «Тема: Країна» Українського радіо, яка присвячена актуальним питанням реформи місцевого самоврядування, децентралізації влади, виходить за організації Комунікативної групи при Центральному офісі реформ та за сприяння Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO.
Теги:
Джерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація влади»
Поділитися новиною:
12 листопада 2024
Інституційний розвиток, підтримка громад,...
11 листопада Швейцарсько-український проєкт «Згуртованість та регіональний розвиток України», UCORD та Агенція...
12 листопада 2024
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке креативні хаби, і як вони вдихають життя в громади
Ідеї, що зміцнюють місцеву економіку. Що таке...
Сьогодні економічний успіх громади визначається не лише кількістю вироблених товарів, а й здатністю генерувати нові...
12 листопада 2024
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує комунікації з Агенціями регіонального розвитку
Мінрегіон у партнерстві з UCORD налагоджує...
Міністерство розвитку громад та територій України налагоджує комунікації з агенціями регіонального розвитку...
12 листопада 2024
Як громадам ставати регіональними полюсами зростання
Як громадам ставати регіональними полюсами...
Автори: Ярослав Жидик, асоційований партнер консалтингової компанії СІВІТТА Мирослав Кошелюк, експерт з місцевого...