На Конгресі старост об’єднаних територіальних громад у місті Дніпро старости ділилися досвідом і вирішували спільні проблеми
На Конгрес старост об’єднаних територіальних громад з’їхалися понад 200 старост з цілої України. Портал «Децентралізація» поспілкувався з найуспішнішими з них.
Староста Волоського старостинського округу Новоолександрівської ОТГ Дніпропетровської області Андрій Пінчук:
- У нашому окрузі лише 10% населення мали доступ до питної води. А тепер – 95%. Це та перемога, яку нам дала децентралізація, бо питної роки у нас не було ні за радянських часів, ні у попередні роки незалежності. Завдяки цій реформі значна частина податків залишилася у громаді, і тепер люди самі вирішують, що треба робити – водогін, дороги чи ще щось. Я пишаюся тим, що у нас 82% домогосподарств мають договори на вивезення твердих побутових відходів. Ми працюємо над створенням виробничого сільськогосподарського кооперативу, також плануємо зробити ряд кроків для розвитку туризму. Цей день для мене є днем натхнення, що я його отримую від особистого спілкування з колегами, з якими я спілкуюся тільки по телефону. Я також хотів би послухати, як інші старости розв’язують проблеми, що найбільше дошкуляють моєму старостинському округу. Це насамперед розвиток медицини в умовах пасивності населення у тому, що стосується складання договорів з лікарями. Інша проблема, яка підкошує розвиток села, це великий кадровий голод. Наші селяни здебільшого їдуть працювати до обласного центру, а молодь виїжджає за кордон. Мені дуже цікаво, як з цією проблемою дають раду в інших селах.
Староста Червонобровського старостинського округу Глибоцької ОТГ Чернівецької області Володимир Чеботарь:
- Ми зробили багато важливих кроків, які можуть бути цікавими іншим, зокрема відкрили ЦНАП, Центр первинної медико-санітарної допомоги, перебрали від району послуги архітектурно-будівельної комісії, відкрили молочний кооператив та на його базі – сироварню. У моєму старостинському окрузі почалося будівництво кінно-спортивного клубу. Такі проекти дуже важливі для сіл, які раніше не мали твердої фінансової основи. Разом із тим, я хотів би почути від колег, як вони діють під час конфлікту інтересів, як здійснюються нотаріальні дії у їхніх селах тощо.
Староста Придніпровського старостинського округу Червоногригорівської ОТГ Олександр Прокопенко:
Я хотів би показати старостам з цілої України найбільший здобуток мого села. У ньому вдалося значну спортивну інфраструктуру: футбольне поле 120х40 м зі штучним покриттям і довкола нього бесідки, лавочки, газони з системою поливу, спортивні тренажери, дитячі майданчики тощо. Цей рекреаційний комплекс ми назвали «Мрія». Ми побудували «Мрію» півроку тому, але люди досі дякують мені за неї. У моєму селі живе 5,5 тис. людей, і ця інфраструктура є надзвичайно затребуваною, нею щодня користуються мешканці не тільки нашого села, але й цілої нашої громади. Цей проект коштував близько 3 млн грн, і половину з цих грошей вдалося залучити за рахунок підприємств, які працюють у межах нашого старостинського округу. «Мрія» кардинально змінила вигляд самого села, з нею село отримало нове обличчя.
Теги:
Область:
Дніпропетровська область Чернівецька областьГромади:
Новоолександрівська сільська об’єднана територіальна громада Червоногригорівська селищна об’єднана територіальна громада Глибоцька селищна об’єднана територіальна громада Новоолександрівська територіальна громада Червоногригорівська територіальна громада Глибоцька територіальна громадаДжерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація»
17 січня 2025
Стратегічна сесія: порядок та умови проведення
Стратегічна сесія: порядок та умови проведення
Стратегічна сесія – важливий етап у процесі складання завдання для комплексного плану. Це обов’язковий публічний...
17 січня 2025
Тернопільська ОВА та Програма Polaris...
Представники Програми Polaris провели зустріч із керівництвом Тернопільської обласної військової адміністрації:...
17 січня 2025
UCORD та європейський менторинг: як українські агенції регіонального розвитку стають сильнішими
UCORD та європейський менторинг: як українські...
Одним із напрямів інституційної підтримки, яку надає проєкт UCORD агенціям регіонального розвитку (АРР) у...
17 січня 2025
Комісії ради: від ідеї до інструменту ефективного управління
Комісії ради: від ідеї до інструменту...
Комісії ради — це, так би мовити, серце місцевого самоврядування, інструмент, що дозволяє депутатам детально вивчати...