Децентралізація з фокусом на гірські території. У Мінрегіоні працюють над моделлю розвитку Карпат

Розробити дієві інструменти, застосування яких надасть можливість забезпечити розвиток гірських та високогірних територій, і, відповідно, сприятливі умови для життєдіяльності людей, які проживають на цих територіях – завдання робочої групи з аналізу проблемних питань гірських територій.

Робочу групу створено за дорученням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Її очолив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода. До складу робочої групи ввійшли представники Секретаріату Кабінету Міністрів України, Мінрегіону, Мінекономрозвитку, Мінприроди, Мінсоцполітики, Мінагрополітики, МОН, Мінінфраструктури, МВС, МОЗ, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Чернівецької обласних державних адміністрацій та обласних рад, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, народні депутати України.

10 травня відбулося  перше засідання робочої групи. На порядку денному – напрацювання пропозицій за напрямками економічного розвитку гірських територій, соціального забезпечення, розбудови транспортної інфраструктури, охорони здоров’я, освіти, екології.

За словами голови робочої групи В’ячеслава Негоди, сучасний стан гірських територій не забезпечує потреб населення у якісних соціальних, медичних, освітніх, транспортних послугах.

«Специфіка рельєфу робить території важкодоступними, що виливається у низьку активність бізнесу, низькі обсяги інвестицій, високу трудову міграцію. За таких умов гірським територіями складно конкурувати з іншими. Щоб забезпечити їх розвиток, маємо спільно напрацювати політику сталого розвитку гірських територій Карпат. Це мають бути конкретні, дієві інструменти, застосування яких дасть можливість розбудовувати інфраструктуру такої місцевості, створювати робочі місця, заохочувати бізнес укорінюватися і зростати, реалізовувати проекти, які створюватимуть додану вартість. Такі інструменти має на розгляд Уряду запропонувати робоча група», - сказав В’ячеслав Негода.

Він наголосив, що вирішення питання розвитку гірських територій є не тільки завданням центральних органів виконавчої влади, а й обов’язком місцевих органів влади. Однак лише Львівська область в минулому році затвердила Стратегію розвитку гірських територій на 2018-2020  роки.

«У решти областей й натяку немає на те, що вони займаються цим питанням», - додав перший заступник Міністра.

За його словами, проблематику гірських територій частково здатна подолати реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади, яка децентралізує владні повноваження  і фінансові  ресурси, кооперує кадрові ресурси і виробничі потужності, створює нові можливості для розвитку територій. Саме тому регіони з гірськими територіями  мають активніше працювати над реалізацією завдань з побудови нової ефективної системи місцевого самоврядування.

«Але коли говоримо про гірські території, то поряд з державною політикою децентралізації має бути ще і політика їх інтеграції у життя країни», - додав голова робочої групи.

Він доручив протягом двох тижнів провести регіональні дискусії щодо напрацювання інструментів розвитку гірських територій Карпат із залученням всіх зацікавлених сторін. Після цього робоча група збереться на чергове засідання.

Нагадаємо, у березні на Івано-Франківщині під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана відбулася нарада з питань розвитку гірських територій.

Також у березні Уряд направив на розгляд Верховної Ради України проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сталого розвитку та створення нових робочих місць у гірських та високогірних населених пунктах» № 8154.

11.05.2018 - 15:14 | Переглядів: 16711
Децентралізація з фокусом на гірські території. У Мінрегіоні працюють над моделлю розвитку Карпат

Теги:

В'ячеслав Негода Володимир Гройсман гірські території регіональний розвиток

Область:

Закарпатська область Івано-Франківська область Львівська область Чернівецька область

Джерело:

Читайте також:

24 грудня 2024

Світло Різдва та місія безбар’єрності: історія Івана Космини

Світло Різдва та місія безбар’єрності: історія...

Чи не єдиний в Україні штатний радник міського голови з питань безбар’єрності Іван Космина працює у місті Чортків...

24 грудня 2024

Громада на всі 100: як Шевченківська громада відновлює водогін, а Вознесенська — створює нові робочі місця

Громада на всі 100: як Шевченківська громада...

10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс...

24 грудня 2024

24 грудня 2024

Мінрозвитку ініціювало серію дискусій щодо стратегічного розвитку громад та регіонів

Мінрозвитку ініціювало серію дискусій щодо...

Міністерство розвитку громад та територій України об’єднало понад 500 представників влади, експертів та громадськості...