Чи допомагає децентралізація економічному розвитку Донбасу – на це питання шукали відповіді під час прямого ефіру телеканалу UA Донбас у студії «Донбас.LIVE»
Гостями у студії стали Максим Ткач, радник з питань децентралізації Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, та Роман Власенко, заступник директора Луганської Агенції регіонального розвитку. На скайп-зв’язок виходив Сергій Івахнін, радник з місцевих фінансів Донецького ЦРМС, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону.
Перед початком ефіру у Фейсбуці розпочалося опитування користувачів на головне питання телепередачі: «Чи допомагає децентралізація економічному розвитку регіону?». Більшість із тих, хто відповідав, були скептично налаштовані та вважали, що реформа не допоможе розвиткові Донбасу.
Усі спікери, які брали участь у прямому ефірі, одностайно зазначили, що судити по опитуванню не можна. Ймовірніше, відповідали на поставлене запитання телеглядачі з великих міст обласного значення, де реформа поки не вступила в активну фазу.
«Реформа органів місцевого самоврядування – фундаментальна, вона докорінно змінює суспільні відносини, - зазначив Максим Ткач, радник Донецького ЦРМС з питань децентралізації. – Люди чекають від реформи швидких результатів, а їх можна буде відчути через декілька років».
Там, де поки не створені ОТГ, мешканці поки не бачать тих грошей, які отримують громади з різних джерел. «За результатами 2017 року шість громад Донецької області, утворені за попередні два роки, привели на свої території 330 млн. грн., наголошує Сергій Івахнін, радник Донецького ЦРМС з місцевих фінансів. – Це кошти власного бюджету, куди поступає 60% ПДФО, інфраструктурна субвенція з державного бюджету, кошти з ДФРР, обласний бюджет та інші джерела. Ті, хто перші почали об’єднуватися, вже отримують результати: нові ЦНАПи, Центри безпеки, відремонтовані школи, розпочинається будівництво нових амбулаторій».
Під час ефіру ведучий разом з експертами шукали відповідь на такі гострі питання: чи заважає інвестиційній привабливості громад війна; чи можна вважати самостійність ОТГ перевагою для економічного розвитку території та ін. Досвідом розвитку громади поділилися представники Луганщини - Вадим Гаєв, голова Новопсковської ОТГ, та Сергій Сірик, голова Білокуракинської ОТГ.
Деталі – у відео:
Відео:
Область:
Донецька область Луганська областьДжерело:
Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування
04 квітня 2025
7 квітня – презентація квітневих каталогів можливостей для громад та бізнесу
7 квітня – презентація квітневих каталогів...
7 квітня о 13:00 відбудеться презентація каталогів можливостей для громад та бізнесу на платформі...
04 квітня 2025
Новий законопроєкт про формування ліцейної...
Новації законопроєкту 13120-1 «Про внесення змін до Закону України "Про повну загальну середню освіту" щодо...
04 квітня 2025
Стартує програма «Запровадження середньострокового бюджетного планування в територіальних громадах»
Стартує програма «Запровадження...
U-LEAD з Європою запрошує представників місцевих фінансових органів та головних розпорядників коштів місцевих...
04 квітня 2025
Розробка статуту територіальної громади. U-LEAD запрошує до участі у навчальній програмі
Розробка статуту територіальної громади. U-LEAD...
Представників громад запрошують долучитися до шеститижневої навчальної програми «Кроки для спеціалістів. Розробка...