12 жовтня 2024
Децентралізація

Не треба шукати ворогів децентралізації, треба спільно рухати реформу і переконувати тих, хто цього не хоче, - В’ячеслав Негода

З року в рік критиків реформи місцевого самоврядування усе менше, бо децентралізація показує реальні результати: зростають місцеві бюджети, підвищується спроможність громад вирішувати більшість місцевих питань, створювати для мешканців якісні і доступні послуги, комфортне середовище для життя. Але, як у будь-якій реформі, і на місцевому, і на центральному рівні є ті, хто не готовий до змін. Причини різні: хтось звик до старого, комусь невигідне нове. І нам потрібно не критикувати їх, а переконувати, що децентралізація – єдиний вірний шлях до розвитку країни.

Про це сказав перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода під час VI Форуму місцевого самоврядування у Львові.

«Невирішених питань у реформі ще вистачає. І на усіх рівнях варто думати, як спільно вирішити ці питання, а не шукати винних, вказуючи одне на одного. Наприклад, треба прийняти закон про землю в об’єднаних громадах. Відповідні законопроекти є. Якщо комусь вони не подобаються, давайте доопрацюємо і приймемо. Давайте не будемо безкінечно критикувати авторів, вимагати від них ідеальних стратегічних законопроектів, вигадувати страшилки, відкладаючи реальне вирішення питання», - зазначив В’ячеслав Негода.

На думку першого заступника Міністра, питання розвитку місцевого самоврядування – першочергові. «І якщо у нас не вистачає часу чи спроможності ці питання швидко вирішувати на законодавчому рівні, ми відтягуємо не просто розвиток реформи, ми відкладаємо розвиток громад, а отже – усієї країни», - резюмував В’ячеслав Негода.

Як відомо, є щонайменше 17 законопроектів, важливих для прискорення децентралізації, які очікують рішення Парламенту. 22 березня два з цих законопроектів - № 6466 та № 6636 – були у порядку денному Верховної Ради, але так і не були розглянуті.

23.03.2018 - 11:47 | Переглядів: 15171

Приєднані зображення:

Теги:

В'ячеслав Негода законодавче забезпечення

Джерело:

Мінрегіон

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

11 жовтня 2024

Як зібрати вихідні дані для комплексного плану – експертне роз’яснення

Як зібрати вихідні дані для комплексного плану...

Чинне законодавство вимагає, щоб усі територіальні громади України розробили та затвердили комплексний план...

11 жовтня 2024

В Україні розпочала роботу нова шведсько-українська багаторічна ініціатива «Посилення управління побутовими відходами»

В Україні розпочала роботу нова...

11 жовтня 2024 року в Україні офіційно презентовано роботу нової шведсько-української багаторічної ініціативи...

11 жовтня 2024

За 9 місяців 2024 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 323,8 млрд грн (+63,4 млрд грн)

За 9 місяців 2024 року до загального фонду...

За 9 місяців 2024 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 323,8 млрд грн, що на 63,4 млрд грн більше, ніж...

11 жовтня 2024

Розпочалося громадське обговорення законопроєкту, що дозволить втілити реформу профільної середньої освіти в Україні

Розпочалося громадське обговорення...

Міністерство освіти і науки України розпочало громадське обговорення законопроєкту, спрямованого на унормування НПА...