4 лютого в трьох селах, що входять до Розтоцько-Пастільської сільради, відбулися громадські обговорення проектів рішень, які повинна прийняти сільрада, а також Великоберезнянська селищна рада, щоб розпочати створення об’єднаної територіальної громади.
За підсумками обговорень у всіх трьох селах люди підтримали таке рішення. Як повідомив голова Великоберезнянської селищної ради Богдан Кирлик, на цьому тижні обговорення відбудуться ще в селі Руський Мочар та селищі Великий Березний, після чого рішення про створення ОТГ буде винесено на розгляд Великоберезнянської селищної та Розтоцько-Пастільської сільської рад.
«Це було фактично третє обговорення створення громади, тому всі страхи, які були у людей раніше, ми вже обговорили і не поверталися до них. Єдине, хтось вкинув чутку, що з тих населених пунктів, які увійдуть до громади, буде знятий гірський статус. Я це, звичайно ж, спростував. Про довідки вже не говорили взагалі, хоча на попередніх зустрічах люди дійсно побоювалися, що за довідками доведеться їздити у Великий Березний, – розповів пан Кирлик. – Найбільше наших людей турбує стан доріг. Зараз до сіл Розтоцько-Пастільської сільської ради маємо 12 кілометрів просто жахливої дороги, автобуси в тому напрямку їздять рідко, таксі бере більш як 200 гривень. Тому й не дивно, що це питання людей цікавить більше, ніж стан сільського клубу, бібліотеки чи інше».
Зауважимо, раніше Великий Березний звертався з пропозицією об’єднання ще до двох сільрад, однак вони категорично відмовилися, тому наразі громаду формують у складі селищної та однієї сільської ради. Населення Великоберезнянської ОТГ становитиме приблизно 8,5 тисяч чоловік.
«Схваливши на громадських обговореннях проекти рішень, громади сіл дали кінцеву згоду приєднатися до Великого Березного. Це фінальний крок, – коментує Володимир Феськов, радник із децентралізації Закарпатського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».
– Наступним буде сесійне затвердження проектів документів та передача їх в Закарпатську ОДА для отримання юридичного висновку щодо дотримання процедур об’єднання. Якщо порушень законодавства немає, місцеві ради ухвалюють проект рішення і звертаються в ОДА, щоб та звернулась до ЦВК – призначити вибори. Іншими словами, перед фінішем в області ще одна потенційна сильна об'єднана громада. Це гарна новина для нас усіх, а особливо, для майбутніх жителів Великоберезнянської ОТГ. Фінансова самостійність і додаткові повноваження відкривають нові широкі можливості».
05 травня 2025
Всеукраїнська Асоціація ОТГ працює над інституційним розвитком за підтримки Програми Polaris
Всеукраїнська Асоціація ОТГ працює над...
30 квітня 2025 року Програма Polaris провела семінар «Забезпечення довгострокового демократичного лідерства» для...
05 травня 2025
Уряд розподілив 540 млн грн субвенції на...
2 травня Уряд ухвалив розпорядження щодо розподілу обсягу субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на...
05 травня 2025
У Подільській громаді на Одещині відремонтували й обладнали укриття в школі. Як і що робили
У Подільській громаді на Одещині відремонтували...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) «На початку великої війни, у 2022 році, ми, як, мабуть, і всі, не були...
05 травня 2025
Як статус «Місто Нуль Відходів» може покращити...
В Україні триває реформа екологічного законодавства. Наша нормативна база повинна відповідати вимогам Євросоюзу, над...