Цьогоріч на Дніпропетровщині для громад проведуть понад 160 тренінгів та семінарів. До них приєднаються близько 5 тисяч представників територіальних об’єднань. Про це стало відомо у Дніпропетровському центрі розвитку місцевого самоврядування під час презентації плану роботи на 2018-й. На зустріч зібралися голови всіх об’єднаних громад області.
«2017-й був непростим, але продуктивним. Крок за кроком ми працювали над тим, щоб Дніпропетровщина перетворилась у комфортний та сучасний регіон. В області реконструювали десятки доріг, дитячих садків, шкіл, лікарень. Більшість цих проектів втілили саме в громадах. Переконаний, у 2018-му нових досягнень буде ще більше», - зазначив перший заступник голови ДніпроОДА Олег Кужман.
Аби допомогти громадам успішно втілювати реформу децентралізації, для них продовжать проводити семінари та тренінги, додав Олег Кужман. У 2018-му запланували понад 160 навчальних заходів.
«Найбільше заходів - понад 70 - плануємо присвятити проектній діяльності та стратегічному розвитку об’єднаних громад. Хочемо навчити їх не лише витрачати кошти, а й заробляти їх. Розповімо, як підготувати та виконати проект інфраструктурної субвенції або залучити гранти, - сказала директор Центру розвитку місцевого самоврядування Олена Тертишна. - Ми проведемо 13 дводенних семінарів, 12 навчальних виїздів в інші регіони для вивчення досвіду наших колег. Запланували організувати на Дніпропетровщині й національний конгрес старост».
Чекають на нові тренінги і в Покровській громаді. Минулоріч її представники не пропустили жодної навчальної зустрічі у Центрі розвитку місцевого самоврядування.
«Це були дуже корисні семінари. Після них ми дійсно моделювали розвиток освітньої та медичної галузі нашої громади, правильно формували бюджет. Це допомагало в роботі. Протягом 2017 року нам вдалося відремонтувати багато шкіл, садочків - загалом, понад 20 об’єктів, - поділилася голова Покровської громади Світлана Спажева. - Цього року цікаво відвідати тренінги, які стосуватимуться роботи комунальних підприємств, бюджетування, грантів. Вони допоможуть подбати про місцевий економічний розвиток».
Область:
Дніпропетровська областьДжерело:
Сайт Дніпропетровської ОДА
Поділитися новиною:
26 липня 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 липня 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 липня 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 липня 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...