28 грудня в селі Cтарі Богородчани, Івано-Франківської області, відкрився новий ЦНАП, участь у створенні якого взяли українські та шведські експерти. Більше 6 тисяч мешканців громади отримали доступ до найпопулярніших в ОТГ адмінпослуг: оформлення субсидій, реєстрація нерухомості, землеустрій, соціальний захист, послуги РАЦС та ін.
Допомогу в інституційному створенні ЦНАП, ремонті, оснащенні центру меблями та сучасною технікою зі спеціалізованим програмним забезпеченням громаді надала Програма «U-LEAD з Європою». До появи нового ЦНАП в громаді, мешканцям було потрібно долати відстані від 5км до 15км до найближчого центру надання адмінпослуг. У ЦНАП Старобогородчанської ОТГ працюватимуть 6 спеціалістів, які пройшли навчання з підвищення кваліфікації, спеціально розроблене експертами Програми. Плата за надані послуги буде надходити до бюджету громади.
Сусанна Делланс, керівник початкової фази по покращенню якості місцевих послуг для населення Програми «U-LEAD з Європою»: «Нам приємно, що новий центр створено, враховуючи шведський досвід надання зручних та доступних адміністративних послуг. Впроваджена модель ЦНАП є гнучкою та максимально адаптованою до поточних потреб громади. Ми впевнені, що і якість надання адмінпослуг населенню буде на високому рівні».
Ярослав Здерка, голова Старобородчанської сільської ради, подякував Програмі «U-LEAD з Європою» за допомогу та зазначив, що головна мета створення такого Центру – це ефективна робота з метою надання швидких та якісних адміністративних послуг кожному мешканцю громади.
Напередодні відкриття ЦНАП були проведені заходи з інформування жителів громади про особливості роботи ЦНАП, його переваги, права та обов’язки працівників та споживачів послуг. ЦНАП доступний для людей з інвалідністю. В приміщенні обладнаний дитячий куточок.
Нагадаємо, що в рамках початкової фази з покращення якості надання адмінпослуг Програми «U-LEAD з Європою» заплановане відкриття 26 ЦНАП в ОТГ України. Найкращі практики, які зараз напрацьовуються та впроваджуються в пілотних громадах, будуть застосовані до всіх ЦНАП, що відкриються чи покращать роботу в рамках наступної фази. Це приблизно 600 Центрів до кінця 2020 року.
Приєднані зображення:
Область:
Івано-Франківська областьГромади:
Старобогородчанська територіальна громадаДжерело:
Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
25 липня 2024
«Телефонували голові, щоби подякувати, а не...
Нещодавно міській голові Решетилівської громади, що на Полтавщині, Оксані Дядюновій телефонували батьки учнів...
24 липня 2024
Рава-Руська та Великий Бичків знаходять...
19 липня 2024 року Рава-Руська громада, що на Львівщині, та Великий Бичків, що на Закарпатті, уклали угоду про...
23 липня 2024
Як створити нові робочі місця і розвивати економіку: коворкінги Пирятинської громади
Як створити нові робочі місця і розвивати...
Як Пирятинська громада об’єднує місцевих жителів, навчає дітей заробляти гроші, проводить сеанси психологічної...
22 липня 2024
У двох ліцеях Вишнівської громади облаштували безбар’єрне середовище для учнів
У двох ліцеях Вишнівської громади облаштували...
Коли йдеться про навчання учнів з особливими освітніми потребами, зволікати з облаштуванням відповідних умов не...