Успішні громади діляться досвідом: Матеївецька ОТГ про пріоритети та перші підсумки

Краще один раз побачити, ніж 10 разів почути. Івано-Франківський Центр розвитку місцевого самоврядування за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» організував у День місцевого самоврядування навчальну поїздку для сільських та селищних голів Долинського та Коломийського районів.

Тим, хто ще зважує усі плюси та мінуси життя в ОТГ, Івано-Франківський ЦРМС запропонував приклад Матеївецької громади. За менш ніж рік тут розпочали реалізацію 31 інфраструктурного проекту. Найбільше коштів цьогоріч вклали у розвиток віддалених від центру громади населених пунктів. Приклад – село Дебеславці.

«З початку діяльності нашої громади пріоритетом роботи є запрутські села. Все це пов’язано з тим, що протягом багатьох років сюди нічого не доходило. А за час існування громади нам тут дуже багато вдалось зробити — в першу чергу, ремонт ФАПу, капітальний ремонт адмінбудинку старостинського округу, кілька кілометрів асфальтного покриття», - розповідає голова Матеївецької ОТГ Петро Книшук.

Серед пріоритетів – освітні заклади, медицина та ремонт доріг. У селі Залуччя добудовують ще один корпус, щоб 30 місцевих дошкільнят змогли відвідувати садок, та заасфальтували під’їзну дорогу. У невеликому, на 500 мешканців, селі Тростянка – зберегли та відремонтували школу 1 ступеня. Дітей тут усього трохи більше 20, але вони на те заслуговують, зважила громада.

У кожному з 12 населених пунктів ОТГ робили те, що вважали найпотрібнішим мешканці, розповідає Петро Книшук. Кошти залучали з усіх можливих джерел, адже сподіватись лише на інфраструктурну субвенцію – не вихід. Дбати потрібно про збільшення власних надходжень до бюджету. «У нас є велика кількість підприємців, які сплачують податки, підтримують казну нашої ОТГ. За цим майбутнє. Ми хочемо працювати з нашими підприємцями так, аби вони мали бажання платити податки», - наголошує він.

Учасники навчальної поїздки найбільше питань задавали саме стосовно коштів. Адже розуміють, що ніхто не прийде сьогодні відновлювати села, розбудовувати їх і створювати тут умови, в яких хочеться жити, працювати. Матеївецька ОТГ в цьому плані демонструє цікавий приклад.

 «Коли об'єднуємо навколо спільного бажання змінити на краще життя тут, у селі, коли об’єднуємо зусилля всіх, держава додає фінансовий ресурс. Тільки такими кроками можна реально змінити життя і утворити такі оази, якою є Матеївецька ОТГ, де думають не тільки про центр, а дбають про віддалені села», - наголошує директор Івано-Франківського ЦРМС Руслан Панасюк.

Представники місцевого самоврядування Долинського та Коломийського районів професійне свято відзначили в колі однодумців та погодилися, що реальний приклад найближчих сусідів стимулює найбільше.

11.12.2017 - 11:32 | Переглядів: 16380
Успішні громади діляться досвідом: Матеївецька ОТГ про пріоритети та перші підсумки

Приєднані зображення:

Область:

Івано-Франківська область

Громади:

Матеївецька територіальна громада

Джерело:

Читайте також:

16 січня 2025

Три громади у співпраці створили цифрову платформу для збереження культурної спадщини краю

Три громади у співпраці створили цифрову...

«Креденс» – так називається інтернет-платформа, створена у співпраці громад для збереження культурної спадщини та...

16 січня 2025

На своєму місці. Випуск 7. Адміністративні послуги поруч з війною: досвід Покровської громади

На своєму місці. Випуск 7. Адміністративні...

В цьому випуску «На своєму місці» - Покровська селищна громада Синельниківського району Дніпропетровщини. За...

15 січня 2025

На своєму місці. Випуск 6. Медичні послуги Оржицької громади

На своєму місці. Випуск 6. Медичні послуги...

В цьому випуску «На своєму місці» - про Оржицьку селищну територіальну громаду Лубенського району на Полтавщині. Ще у...

10 січня 2025

На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо переміщеними особами у Дунаєвецькій громаді

На своєму місці. Випуск 4. Робота з внутрішньо...

В цьому випуску «На своєму місці» - про Дунаєвецьку міську територіальну громаду Кам'янець-Подільського району...