У громадах Чернігівщини запрацювали перші медіатеки

Про інклюзивну освіту в Україні заговорили не так давно, але ставлення до дітей з особливими потребами та їхніх батьків у суспільстві дуже швидко змінюється.

У школах створюються інклюзивні класи, для забезпечення потреб особливих учнів трансформується освітній простір, перетворюючись на безбар’єрний та дружній. Діти з інвалідністю можуть спілкуватися з однолітками, вчитися, брати участь у шкільних конкурсах та святах, а звичайні діти стають більш уважними, дружніми та відповідальними, розуміючи, що поруч є ті, кому потрібна допомога та підтримка.

Громади Чернігівської області не стоять осторонь проблем дітей з особливими потребами і активно долучаються до створення спеціальних освітніх просторів – медіатек, що є складовою соціальної програми «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації», яка підтримується Благодійним Фондом Порошенка.

Перша медіатека (саме не в обласному центрі, а у громаді) запрацювала у Корюківській ЗОШ №4 в листопаді. На її створення було виділено 511 тисяч гривень із міського бюджету. Завдяки новітнім технологіям та яскравим і сучасним меблям стара класна кімната перетворилася на інтерактивний  простір, де можуть навчатися, відпочивати та розвиватися всі діти в залежності від їх потреб та здібностей. Кімната поділена на робочу та ігрову зони. У робочій – комп’ютери, зручні столики для занять. Кольорові та зручні крісла, дивани, килим, стіл для піскотерапії, цікаві книги на полицях, проектор для перегляду фільмів, іграшки – це все створює настрій для відпочинку та дитячих ігор.

Тобто медіатека – це як бібліотека, тільки більш сучасний простір, створений для розвитку дитини в залежності від її потреб.

А першого грудня запрацювала медіатека для дітей Деснянської громади. І хоча у Деснянському навчально-виховному комплексі сьогодні це поки що простір для молодших школярів, керівник закладу Костянтин Римарєв обіцяє, що наступного року медіатека запрацює і для старших класів. «У медіатеці крім художньої літератури є інтерактивні засоби отримання інформації і мультимедійний комплекс, сама медіатека ділиться на кілька зон: кругова зона, де діти спілкуються між собою, робоча зона, інтерактивна зона, зона трансформерів, де діти можуть працювати в групах», - каже директор.

На облаштування цієї кімнати Деснянською громада вклала 220 тисяч гривень. За ці гроші зробили ремонт, купили меблі та комп’ютерну техніку.

За словами педагогів, дітям дуже подобаються заняття у медіатеках. Адже саме тут створений дружній до дитинипростір, а тому уроки стають схожими на гру та звичайне спілкування. Тетяна Заболотна, вчитель 2-Б класу Деснянського НВК, розповідає: «Ми дуже полюбляємо в цьому кабінеті навчатися, бо для наших дітей є всі можливості для навчання: це і комп’ютери, і можливість показати відео, і така домашня атмосфера, де діти можуть відпочити і цікаво провести дозвілля».

Чернігівщина долучилася до проекту «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації» у квітні 2017 року. З початку року в області відкрито шість Медіатек, а до кінця року планується створити ще дві. За даними Благодійного Фонду Порошенка, з нового навчального року в інклюзивних школах-учасниках освітнього проекту працюють майже сто медіатек.

06.12.2017 - 19:33 | Переглядів: 24343

Приєднані зображення:

Теги:

освіта

Область:

Чернігівська область

Громади:

Деснянська територіальна громада

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

18 вересня 2024

У Чернігівському ліцеї укриття перетворили на сучасний освітній хаб

У Чернігівському ліцеї укриття перетворили на...

Чернігівський ліцей №22 тепер має не просто безпечне укриття, а й сучасний освітній хаб завдяки...

17 вересня 2024

У Знамʼянській громаді завдяки підтримці партнерів навчатимуть інформаційним технологіям

У Знамʼянській громаді завдяки підтримці...

Знамʼянська міська громада Кіровоградської області відтепер має STEM-простір та медіацентр, які допомогла облаштувати...

13 вересня 2024

Радивилівська і Бродівська громади об’єднують зусилля заради професійного розвитку освітян

Радивилівська і Бродівська громади об’єднують...

Радивилів, що на Рівненщині, та Броди, що на Львівщині, належать до різних областей і свого часу між ними навіть...

13 вересня 2024

Саф’янівська та Суворовська громади зміцнюють партнерство за п’ятьма ключовими напрямами

Саф’янівська та Суворовська громади зміцнюють...

4 вересня Саф’янівська та Суворовська громади, що на Одещині, підписали п’ять договорів про міжмуніципальне...