23 листопада в Запорізькому Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеному за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, відбулася зустріч з представниками ОБСЄ. Серед питань, які цікавили представників міжнародної організації, були проведення виборів в ОТГ у жовтні, стан впровадження реформи децентралізації в Запорізькій області.
«Особливістю виборів голів ОТГ Запорізької області, що відбулися 29 жовтня, було велика кількість самовисуванців. У деяких громадах, наприклад, у Якимівській, була дуже велика конкуренція, – розповів директор Запорізького ЦРМС Олександр Свистун. – Об’єднані територіальні громади очолили люди різних професій – це і агрономи, і військові, є і колишні голови сільських рад з територій, що увійшли до складу ОТГ, але не стали центром. Якщо розглядати з точки зору гендерного балансу, то з 34 громад шість очолили жінки.
Перспективний план передбачає 65 ОТГ в Запорізькій області. У 34-х вже відбулися вибори, ще дві очікують на вибори 24 грудня. Шість нових громад буде утворено до кінця 2017 року (за п’ятьма вже є остаточні рішення, шоста чекає на висновки Запорізької облдержадміністрації), вибори там відбудуться на початку 2018 року.
Тобто на квітень 2018 року в області вже буде 42 громади, що майже 70% від загальної кількості. Вже 8 районів із 20 повністю складаються з утворених громад, але є два райони – Розівський і Новомиколаївський, де не створено жодної громади. Ще у двох районах – Пологівському і Токмацькому – по одній громаді».
Серед ключових питань для розвитку громад Олександр Свистун виділив право ОТГ розпоряджатися землею: «Адже завдяки землі наповнення бюджетів громад може збільшитися на 25-30%».
Приєднані зображення:
Область:
Запорізька областьДжерело:
Запорізький Центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
26 липня 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 липня 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 липня 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 липня 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...