Центр безпеки громадян у селі Степове створили за кошти Слобожанської територіальної громади та за сприянням програми DOBRE Агентства США з міжнародного розвитку, USAID, що орієнтована на підтримку децентралізації в Україні
Відтепер центр безпеки оберігає спокій більше ніж 14 тисяч тамтешніх мешканців. Рятувальники запевняють: реагувати на надзвичайні події наразі можуть оперативніше та діставатися на місце пригоди за 5-7 хвилин.
У новому центрі безпеки села Степове — гараж, службові кабінети, їдальня, кімната відпочинку та навіть душова. Тут працюють 15 фахівців — як професійних рятувальників, так і волонтерів.
Місцеві говорять: центр безпеки був необхідний, адже раніше за надзвичайної події доводилося чекати рятувальників із самого Дніпра. А це час, якого зазвичай немає. Наразі дістатися на місце пригоди можуть за 5-7 хвилин.
Євгенія Корінна, староста села Степове: «Це життєво необхідно було. Тому що у нас пожежна частина або в Дніпрі, або в Царичанці. У нас за цей рік — 8 випадків пожежі, і ми чекали пожежну машину по 40 хвилин, рекорд — 1,5 години. Коли вони приїжджають, гасити вже нічого».
Ігор Камінський, голова Слобожанської територіальної громади, розповідає: основна мета керівництва — зробити життя людей комфортнішим, продемонструвати позитивні зміни, що відбуваються в ОТГ після об’єднання. На практиці показати реформу децентралізації та її можливості.
«Бачимо подальші шляхи — це співпраця з іншими громадами, та основне — це поміняти стиль та образ життя на цій території», - говорить Іван Камінський.
Доукомплектувати стратегічний центр безпеки у Степовому Слобожанській територіальній громаді допомогли за рахунок коштів американського фонду. Необхідне обладнання та спеціальні засоби для усунення надзвичайних подій отримали в рамках співпраці із програмою DOBRE, що орієнтована на підтримку децентралізації в Україні.
Бері Рід, керівник програми DOBRE: «DOBRE поставили сюди обладнання, що працює в полях - генератори, мотопомпи - та комп’ютери в офіси. Цікаво, що ця громада створила пожежну частину саме у маленькому селі, а не поряд з великими. Це є дуже гарною спробою зробити маленьке село частиною чогось більшого».
Автор: Анна Вернігорова
Камера: Олександр Височин
Відео:
Теги:
пожежна безпека Центри безпеки безпека практики
Область:
Дніпропетровська областьГромади:
Слобожанська територіальна громадаДжерело:
9 канал
Поділитися новиною:
25 липня 2024
«Телефонували голові, щоби подякувати, а не...
Нещодавно міській голові Решетилівської громади, що на Полтавщині, Оксані Дядюновій телефонували батьки учнів...
24 липня 2024
Рава-Руська та Великий Бичків знаходять...
19 липня 2024 року Рава-Руська громада, що на Львівщині, та Великий Бичків, що на Закарпатті, уклали угоду про...
23 липня 2024
Як створити нові робочі місця і розвивати економіку: коворкінги Пирятинської громади
Як створити нові робочі місця і розвивати...
Як Пирятинська громада об’єднує місцевих жителів, навчає дітей заробляти гроші, проводить сеанси психологічної...
22 липня 2024
У двох ліцеях Вишнівської громади облаштували безбар’єрне середовище для учнів
У двох ліцеях Вишнівської громади облаштували...
Коли йдеться про навчання учнів з особливими освітніми потребами, зволікати з облаштуванням відповідних умов не...