Олександр Фищук: три роки тому Україна обрала європейський вектор розвитку, а місцева влада різних рівнів повинна докладати всіх зусиль, щоб виправдати довіру громадян, зокрема у питаннях децентралізації

30 травня,  у мармуровій залі Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича зібралися представники Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, профільних міністерств, представники з різних областей України, виконавчої та представницької влади краю, народні депутати України, експерти Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні», громадські діячі Буковини для участі у засіданні круглого столу «Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні: досягнення і нові завдання».

Голова обласної державної адміністрації Олександр Фищук у виступі наголосив, що тема сьогоднішнього засідання круглого столу – добровільне об'єднання територіальних громад – надзвичайно важливі як для України загалом, так і для мешканців Чернівецької області, адже три роки тому держава обрала європейський вектор розвитку, а місцева влада різних рівнів повинна докладати всіх зусиль, щоб виправдати довіру громадян, зокрема у питаннях децентралізації. «Чернівецька область – це мініатюра нашої держави. Це гори та рівнини, різні національності, релігії, а ще – великі та малі об'єднані територіальні громади. Тому виправданим є той факт, що сьогодні представники Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні» та Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування організували засідання круглого столу саме на Буковині, - зазначив Олександр Фищук.

За словами посадовця, протягом 2015-2017 років в Чернівецькій області утворилося 18 об’єднаних територіальних громад, у які увійшли 62 місцевих ради та 101 населений пункт. Відповідно до проекту перспективного плану формування територій громад Чернівецької області передбачається формування 39-ти об’єднаних територіальних громад.«На даний час ми проводимо публічне обговорення розроблених пропозицій змін до Перспективного плану».

«Слід зазначити, що в процесі становлення нових громад виникає чимало запитань щодо організації виконання повноважень у сфері освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, надання адміністративних та комунальних послуг, утворення ЦНАПів, а також майнових та фінансових питань, які потребують правового врегулювання на законодавчому рівні. Крім того, суттєвої підтримки об’єднані громади потребують в розробленні своїх стратегій розвитку, проектів та програм, які можуть фінансуватися за кошти Державного фонду регіонального розвитку, спеціальної субвенції на інфраструктуру, інших джерел. І у рамках сьогоднішнього засідання «круглого столу» ідеї та напрацювання, які напрацюють його учасники зможуть допомогти об’єднаним територіальним громадам реалізувати делеговані державою повноваження», - наголосив посадовець.

В рамках круглого столу розпочалися доповіді учасників заходу на теми:  «Децентралізація в Україні. Підсумки та перспективи», «Секторальна децентралізація. Можливості та відповідальність», «Європейські стандарти місцевого самоврядування: загальний огляд та імплементація в Україні», «Децентралізація у Чернівецькій області».

Окрім того, очікується робота у секціях «Історії успіху: Кращі практики розвитку ОТГ», «Конкурс: Кращі практики місцевого самоврядування», «Децентралізація та місцева демократія», під час якого свої здобутки презентують представники Програми Ради Європи «Децентралізація і територіальна консолідація в Україні», Інституту політичної освіти, об'єднаних громад з Чернівецької, Львівської та Хмельницьких областей.

Область:

Чернівецька область

Джерело:

Сайт Чернівецької ОДА

Читайте також:

05 травня 2025

Всеукраїнська Асоціація ОТГ працює над інституційним розвитком за підтримки Програми Polaris

Всеукраїнська Асоціація ОТГ працює над...

30 квітня 2025 року Програма Polaris провела семінар «Забезпечення довгострокового демократичного лідерства» для...

05 травня 2025

Уряд розподілив 540 млн грн субвенції на оновлення майстерень, енергоефективність та інклюзивність у закладах освіти

Уряд розподілив 540 млн грн субвенції на...

2 травня Уряд ухвалив розпорядження щодо розподілу обсягу субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на...

05 травня 2025

У Подільській громаді на Одещині відремонтували й обладнали укриття в школі. Як і що робили

У Подільській громаді на Одещині відремонтували...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) «На початку великої війни, у 2022 році, ми, як, мабуть, і всі, не були...

05 травня 2025

Як статус «Місто Нуль Відходів» може покращити життя громади. Пояснюємо переваги європейської відзнаки

Як статус «Місто Нуль Відходів» може покращити...

В Україні триває реформа екологічного законодавства. Наша нормативна база повинна відповідати вимогам Євросоюзу, над...