19 квітня в приміщенні Барської міської ради відбулась зустріч представників місцевих ОМС на чолі з міським головою Артуром Цицюрським з директором Вінницького відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування» Олегом Левченком та радником з регіонального розвитку Юрієм Войціцьким.
Представники ЦРМС прибули до Бару на запрошення місцевої влади з метою надання необхідних консультацій для початку роботи над створенням Стратегічного плану розвитку Барської громади до 2020 року.
- Ми маємо великі сподівання на те, що Барська громада, вірно визначивши цілі і орієнтири свого розвитку, зможе використати місцеві переваги, яких вона має дуже багато. Її достатньо високий туристичний і промисловий ресурс, а також чітко визначений Стратегічний план є основою для економічного зростання, а також для підвищення добробуту місцевих мешканців - говорив підчас зустрічі директор Вінницького ВП ЦРМС Олег Левченко.
На першій “інаугураційній” зустрічі, присвяченій створенню Стратегії розвитку, усі сторони обговорили приблизний робочий план, часові рамки, а також механізм збору даних для наступного соціально-економічного аналізу.
- Наша громада орієнтується на розкриття можливостей туристичних принад нашої території. Це не лише Барський замок і сакральні споруди, але й місця, пов'язані з життям і діяльністю відомих українців, зокрема Івана Виговського чи Михайла Коцюбинського — зазначив міський голова Артур Цицюрський.
Про збір первинних та вторинних даних для стратегічного аналізу, порядок формування Робочої Групи, проведення опитування мешканців та підприємців говорив Юрій Войціцький.
- У зв'язку із новими реаліями, повноваженнями та ресурсами, громади потребують проведення стратегічного та просторового планування. Ви зараз є на підготовчому етапі, який є не менш важливим, ніж безпосереднє визначення стратегічних та операційних цілей чи проведення SWOT-аналізу — говорив він.
Роботу над створення Стратегічного плану розвитку Барської громади із залученням зовнішніх консультантів програми U-LEAD, планують завершити на початку осені поточного року.
U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку – програма, яка спільно фінансується Європейським Союзом та його країнами-членами Данією, Німеччиною, Польщею та Швецією. U-LEAD підтримує створення прозорої і підзвітної багаторівневої системи управління, яка реагуватиме на потреби громадян. Це передбачає посилення спроможності ключових суб’єктів на національному, регіональному та місцевому рівнях з метою реалізації регіональної політики та реформи децентралізації, а також вдосконалення адміністративних послуг на місцевому рівні для громадян України.
Приєднані зображення:
Область:
Вінницька областьГромади:
Барська міська об’єднана територіальна громада Барська територіальна громадаДжерело:
Вінницький Центр розвитку місцевого самоврядування
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які ресурси матиме місцеве самоврядування
Державний бюджет на 2025 рік ухвалений: які...
19 листопада Верховна Рада України ухвалила в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2025 рік»....
19 листопада 2024
В’ячеслав Негода про соцдослідження...
«77% українців підтримують реформу місцевого самоврядування навіть у складні часи. Це не лише підтверджує...
19 листопада 2024
Підтримка населенням децентралізації...
Реформа місцевого самоврядування та територіальної організації влади (децентралізація) має стабільно високий рівень...
19 листопада 2024
Як Агенція регіонального розвитку Сумщини...
Агенції регіонального розвитку, створені як майданчики синергії між громадами, органами влади та міжнародними...