Теребовлянська громада створює прототипи розважальних центрів

Об’єднані громади Тернопільщини демонструють перші результати децентралізації. Наприклад, Теребовлянська взялася за облаштування центрів культури та дозвілля. Їх у громаді планують створити аж п’ять. Три з них уже функціонують. І це дозволило урізноманітнити життя громади.

Днями на Тернопільщині відбувся прес-тур, організований журналістами з Харківщини. У ньому взяли участь представники медіа з різних областей.

Під час поїздки журналісти планували перейняти досвід децентралізації та створення територіальних об’єднаних громад. Як приклад, організатори обрали Теребовлянську громаду. Вона є однією з найбільших в області й об’єднує близько 30 тис. населення.

Разом із журналістами Теребовлянську громаду відвідав і голова Тернопільської облради Віктор Овчарук. Він наголосив, що нині Тернопільщина є лідером зі створення громад, але нашому регіону пора переходити від кількісних до якісних показників.

– Сьогодні в контексті територіальних громад слід говорити не про кількісні, а про якісні показники. Потрібно укріпити громади, аби вони відчули і показали позитивні зміни в результаті децентралізації, – каже Віктор Овчарук. – Одним із таких показників є наповнення бюджету. Другий момент – організація роботи всіх служб та напрямків. У тому числі освіти, культури, медицини, соціального захисту.

Переконаний, що багато залежить від команди, яка є у територіальній громаді, від її настрою та бажання працювати для людей.

У рамках прес-туру журналісти відвідали один із центрів культури і дозвілля (КІД) Теребовлянської громади. За словами очільника облради, за якісними показниками ці заклади випереджають подібні установи у сусідній Польщі. Центр дозвілля громади створили на базі будинку культури. Він об’єднує дитячий садок, гурткову роботу.

Ремонтні роботи у приміщенні зробили за кошти Фонду регіонального розвитку, призначені на покращення інфраструктури та розвитку територіальних громад. Решту залучили з бюджету громади. На цей проект витратили близько мільйона гривень.

– У закладі присутній музичний компонент, танцювальний, бібліотечний, комп’ютерний і навіть іграшковий. Батьки приводять сюди дітей, залишають, а самі можуть їхати в районний центр або займатися власними справами. У закладі є вихователі, які наглядають за дітьми. Поки діти граються, батьки можуть піти у бібліотеку, випити кави, – розповідає Віктор Овчарук.

Заняття у центрі культури є безкоштовними, зокрема, якщо діти працюють на результат. Наприклад, займаються у гуртках і мають хороші досягнення, вивчають ази комп’ютерної науки. Щодо дозвілля, то розважальні заклади є платними. Однак ціна символічна. Згодом за ці кошти можна покращити матеріальний стан КІД: поновити бібліотеку, закупити інвентар тощо.

Область:

Тернопільська область

Громади:

Теребовлянська міська об’єднана територіальна громада Теребовлянська територіальна громада

Джерело:

«Номер один»

Читайте також:

22 січня 2025

До проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» долучаться ще 150 громад, – Олексій Кулеба

До проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»...

Понад 100 голів громад, представників обласних військових адміністрацій, волонтерських рухів та міжнародних...

22 січня 2025

5 днів до завершення прийому заявок на партнерство по напряму «Відновлення на місцевому рівні»

5 днів до завершення прийому заявок на...

До 27 січня (включно) триває прийом заявок на партнерство зі шведсько-українською Програмою Polaris за напрямком...

22 січня 2025

Миттєвого переформатування громад не буде. Народний депутат закликав не сіяти паніку

Миттєвого переформатування громад не буде....

Народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету Верховної Ради України...