Варвинський район: непроста розмова про об’єднання
Низка як районних, так і сільських заходів у Варвинському районі – сходи сіл, громадські обговорення, зібрання у районних органах влади, які, на жаль, лише вкотре підтвердили наше одвічне ментальне: серед трьох українців завжди чомусь знаходиться п`ятеро гетьманів.
Такі висновки редактор видання Євгенія Зима робить, спілкуючись з головою райдержадміністрації Любов’ю Долею.
— Ось буквально свіжі й необнадійливі (факти) зі зборів у Журавці, які відбулися минулої суботи. Не просто дискутувати із мешканцями тих сіл, які бачать себе в окремій громаді озерянського куща, але журавське зібрання ще зриміше засвідчило: можна маніпулювати підтримкою сільчан, просто не подаючи їм всієї реальної фінансової картини – яким коштом житиме село, зробивши необдуманий крок, як переформатовуватиметься його інфраструктура, лиш би адмінкорпус мав змогу далі залишитися на посадах?— говорить голова рда. — …9 лютого головою села Журавка прийнято розпорядження про ініціювання об`єднання громад (йдеться про Журавку, Кулишівку, Макіївку і Антонівку). Паралельно Антонівка теж прийняла своє розпорядження. От тільки і Журавка, і Антонівка адмінцентр бачать кожен у своєму селі.
Поспілкувавшись безпосередньо з людьми, Любов Доля дійшла висновку, що не кожен має чітке уявлення про об’єднану громаду. Дехто вважає, що держава і без району фінансує всі видатки села. Тоді як нині саме район, аби не скорочувати мережу сільських закладів, на додачу до державних субвенцій суттєво дофінансовує потреби сіл із власних надходжень, даючи можливість виживати меншим і слабшим.
— Торік до 18-ти державних мільйонів на школи додано районом 6 (і з них 5,5 млн. грн. – на сільські), на медицину дофінансували 4,5 млн., — продовжує Любов Доля. — Варто зауважити і такий факт. У Журавці звучало: спробуємо самостійно погосподарювати, як не вийде – приєднаємося згодом до спроможнішої громади – Варви чи Ладана, звідки теж надійшла пропозиція. Але, зауважте, це вже буде приєднання, а не об`єднання. Село не зможе впливати ні на вибори голови об’єднаної громади, ні на вибори свого старости. А от голова, який спробував, але в нього «не вийшло», автоматично буде виконувати обов’язки старости на весь період повноважень ради об’єднаної громади (5 років).
Від поділу району на дрібні громади Варвинська на базі селища лише виграє, переконана голова РДА. Об`єднання в одну громаду більше потрібне селам, а не Варві, яка акумулює левову частку бюджетних надходжень, адже підприємства – основні донори бюджету, працюють у селищі. Економічна ж спроможність сільських громад у більшості далека від достатньої.
Тому голова Варвинської райдержадміністрації, зустрічаючись з людьми на сходах і зборах, просить їх не поспішати з висновками, все прорахувати і обдумати, не легковажити долями людей і своїх сіл. Інакше через чиїсь амбіції і невміння жити й працювати у гурті можна втратити надбану десятиріччями інфраструктуру.
Поділитися новиною:
07 квітня 2025
У березні до місцевих бюджетів перерахували 13,8 млрд грн трансфертів з держбюджету
У березні до місцевих бюджетів перерахували...
У березні 2025 року Мінфін перерахував місцевим бюджетам 13,8 млрд грн міжбюджетних трансфертів, що становить 88,2%...
07 квітня 2025
200 прифронтових громад отримають підтримку у розмірі 2 млрд грн
200 прифронтових громад отримають підтримку у...
Президент України Володимир Зеленський оголосив про виділення 2 млрд грн з резервного фонду державного бюджету на...
07 квітня 2025
131 проєкт на 4,5 млрд грн: схвалено проєкти у межах Програми відновлення України III
131 проєкт на 4,5 млрд грн: схвалено проєкти у...
У межах третього етапу Програми відновлення України схвалено 131 проєкт на загальну суму 4,5 млрд грн. Йдеться...
07 квітня 2025
Реформа старшої школи: коли оцінки стануть не...
Освіта — це не лише про знання, а й про вибір. Вибір учнів — що вивчати. Вибір школи — які профілі пропонувати. Вибір...