Бюджетна самодостатність та реалізація інфраструктурних проектів: Богданівська громада відчуває позитивні результати децентралізації
Утеплення школи, реконструкція дитячого садка, ремонт доріг, відкриття ЦНАПу. Це далеко не всі інфраструктурні проекти, якими пишаються в Богданівській об’єднаній громаді. Поштовх до розвитку території дала децентралізація.
Богданівська об’єднана громада – у східній частині Павлоградського району. Вона з’явилася на мапі Дніпропетровщини більше року тому. Згуртувалися дев’ять сіл – це майже 8 тисяч жителів.
«Децентралізація – правильний шлях. Після об’єднання бюджет громади зріс у десять разів. За останній рік зроблено стільки, що навіть не очікували. Ремонтуємо школи, будуємо дитячі садки, лагодимо дороги, модернізуємо котельні», – розказав голова Богданівської об’єднаної громади Олексій Грищенко.
Богданівка – центр об’єднаної громади. На місці напівзруйнованої будівлі тут з’явився сучасний дитсадок на чотири групи. Дошкільний заклад відчинить двері на початку літа. Сюди ходитимуть майже 100 хлопчиків та дівчаток.
«Після об’єднання маємо перші результати. Ми реконструювали садок, який зачинився у 90-ті. Ще в серпні минулого року тут стояла напівзруйнована будівля. Тепер – сучасний садок з новими меблями, затишними групами», – розказала завідувачка дитсадку Олена Мартинова.
Комфортні умови створені і в Богданівській школі. Тут замінили дах, установили енергозберігаючі вікна, утеплили фасад. Тепер навчання в радість для 136 учнів школи.
«Наша школа за 30 років не бачила жодного капітального ремонту. Лише після утворення громади ми відчули позитивні зміни. За півроку школа перетворилася на сучасний навчальний заклад. Цьогоріч плануємо замінити систему опалення та відремонтувати котельню», – зазначив директор школи Сергій П’ятерня.
Поштовх до розвитку території дала децентралізація.
«Стратегія Президента України Петра Порошенка – децентралізація влади. Передача повноважень та бюджетів на місця. Люди самостійно вирішують, де ремонтувати школу, утеплювати дитячий садок чи лагодити дорогу. На Дніпропетровщині вже 35 спроможних об’єднаних громад. Планується створити майже 90», – підкреслив голова ДніпроОДА Валентин Резніченко.
«Після об’єднання маємо перші результати. Ми реконструювали садок, який зачинився у 90-ті. Ще в серпні минулого року тут стояла напівзруйнована будівля. Тепер – сучасний садок з новими меблями, затишними групами», – розказала завідувачка дитсадка Олена Мартинова.
«Наша школа за 30 років не бачила жодного капітального ремонту. Лише після утворення громади ми відчули позитивні зміни. За півроку школа перетворилася на сучасний навчальний заклад», – каже директор школи Сергій П’ятерня.
«Децентралізація – правильний шлях. Після об’єднання бюджет громади зріс у десять разів. За останній рік зроблено стільки, що навіть не очікували», – зазначив голова громади Олексій Грищенко. Відео переглянути ТУТ
Поділитися новиною:
28 квітня 2025
Що передбачає новий законопроєкт «Про професійну освіту» - інфографіка
Що передбачає новий законопроєкт «Про...
Експерти Швейцарського-українського проєкту DECIDE підготували інфографіку з відповідями на такі запитання: Що...
28 квітня 2025
30 квітня - вебінар «Яким має бути інклюзивний та безбар'єрний заклад освіти»
30 квітня - вебінар «Яким має бути інклюзивний...
30 квітня о 12:00 розпочнеться вебінар від Швейцарського-українського проєкту DECIDE «Яким має бути інклюзивний та...
28 квітня 2025
Як Україні виконати вимоги вступу до ЄС у сфері регіональної політики: стратегічні рекомендації
Як Україні виконати вимоги вступу до ЄС у сфері...
Міжнародні експерти Програми «U-LEAD з Європою» підготували підсумковий аналітичний документ «Як виконати вимоги...
27 квітня 2025
Міжнародне партнерство територіальних громад України: дані моніторингу Мінрозвитку
Міжнародне партнерство територіальних громад...
За даними Міністерства розвитку громад та територій України, станом на 1 квітня 2025 року українські територіальні...