Децентралізація приносить свої плоди, - Віктор Литвинчук про новий сільський Центр культури і дозвілля (+фото)
Теребовлянська міська об’єднана територіальна громада, що на Тернопільщині, відсвяткувала своє чергове свято. У селі Лошнів, яке увійшло в об’єднану громаду, відбулося відкриття сільського Центру культури і дозвілля (KіД). Це стало можливим завдяки залучення коштів державної субвенції на розвиток інфраструктури. Як відомо, минулого року держава спрямувала 1 млрд гривень на розвиток інфраструктури об’єднаних громад. З них, 141,5 млн. гривень, – а це майже 1/6 усіх коштів державної субвенції, – отримала Тернопільщина.
Теребовлянська міська об’єднана територіальна громада, як одна з найбільших в Україні, отримала на розвиток інфраструктури близько 15 млн. гривень. Ці кошти громада розподілила в першу чергу на інфраструктурні проекти, які виконувалися не в адміністративному центрі громади, а в сільських населених пунктах. Зокрема, на реконструкцію Лошнівського Центру було виділено близько 0,5 млн. гривень. Таку ж суму виділили з бюджету об’єднаної громади.
На свято до лошнівчан зібралося багато гостей, як з Тернополя і Теребовлі, так і з сусідніх сіл. З вітанням до жителів Лошнева звернулися Теребовлянський міський голова Сергій Поперечний, директор Тернопільського Центру розвитку місцевого самоврядування Віктор Литвинчук, начальник управління культури Тернопільської ОДА Григорій Шергей та інші.
Лошнівський Центр культури і дозвілля – це нове бачення розвитку культурного осереддя в умовах реформи децентралізації. Фактично, це м’який перехід від звиклого для минулих років будинку культури до комплексного сільського культурного закладу нового типу. Суть полягає в тому, щоб Центр став місцем, яке приваблюватиме, як дітей, так і дорослих.
У Центрі працюватимуть вокальні і хореографічні гуртки, театральна студія, гурток художнього слова, ансамбль сопілкарів та гурток «Лялька і книга». Цікавим стане навчання для жителів старостинського округу заняття з навчання основам вебдизайну. Дівчатка зможуть навчатися кулінарній та рукодільній справі, правилам етикету. Хлопчикам тут є можливість випробувати себе у спорті.
Центр культури і дозвілля у Лошневі – це місце, де не батьки приводять сюди дітей, а навпаки – діти приводять сюди своїх батьків. Тут започатковано таке цікаве сімейне заняття, як «Мама, тато і Я», яке допомагає вирішувати проблеми у сім’ї. У Центрі працюють фітнес-програми для різних вікових груп, майстер-класи за участю фахівців з навчання кондитерському мистецтву, декупажу, основ перукарської діяльності, візажу тощо.
Не залишили без уваги сільську бібліотеку. У громаді йде перегляд ролі бібліотечної справи і пошук її місця в новому культурному середовищі. Відтак, бібліотека виступає ініціатором проведення літературних вечорів, диспутів, зустрічей з цікавими людьми, навчання комп’ютерної грамоти. Тут відбувається перегляд фільмів та їхнє обговорення.
За словами Віктора Литвинчука, це вже п’ятий Центр, який створено в Теребовлянській об’єднаній територіальній громаді. Лошнівський Центр культури і дозвілля обслуговуватиме також сусідні села – Сущин та Остатальці. На загал послугами Центру скористається близько трьох тисяч жителів Лошнева та навколишніх сіл.
«Лошнівський Центр культури і дозвілля говорить про те, що реформа місцевого самоврядування приносить свої плоди, позитивно впливає на розвиток села і його жителів. Відтак, робить їхнє життя змістовнішим і кращим», - підкреслив Віктор Литвинчук.
Приєднані зображення:
Область:
Тернопільська областьГромади:
Теребовлянська міська об’єднана територіальна громада Теребовлянська територіальна громадаДжерело:
Прес-центр ініціативи «Децентралізація влади»
Поділитися новиною:
02 грудня 2024
Оцінювання бізнес-середовища громади: ефективно керують лише тим, що можна виміряти
Оцінювання бізнес-середовища громади: ефективно...
Як успішність бізнесу можна виміряти показниками прибутковості, так і сприятливість бізнес-середовища у громаді можна...
02 грудня 2024
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки Програми USAID DOBRE запрацював медіацентр
Щоб розвивати громаду: в Царичанці за підтримки...
У Царичанській територіальній громаді Дніпропетровської області за підтримки Програми USAID DOBRE відкрили медіацентр...
02 грудня 2024
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у Решетилівській громаді учні створювали громадські проєкти
Те, про що мріяли й чого бракувало. Як у...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) Полтавщина – чи не перший регіон в Україні, де ще у 2019 році на обласному...
02 грудня 2024
Сироварня на місці занедбаної будівлі: як Любарська громада заробляє на обліку землі
Сироварня на місці занедбаної будівлі: як...
За сім місяців 2023 року бюджет Любарської громади на Житомирщині поповнився більш ніж на 1,7 мільйона гривень...