Припинити нарікати на чиновників, а взяти справу до своїх рук - вирішили жителі трьох селищ на Київщині. Вихідними громади Клавдієво-Тарасового, Немішаєвого та Микуличів домовилися про об'єднання в спільну громаду. Люди впевнені - якщо їхні податки залишатимуться в бюджеті селищ - вони зможуть дати собі раду і без районних чиновників.
Клавдієво-Тарасівська школа капремонту чекає десятиліттями. За кошти селищного бюджету та батьків тут полагодили ґанок і частково встановили нові вікна. Однак заміна дірявого даху та затоплених перекриттів, за словами директора, коштує значно дорожче.
"Ми писали листи в райраду, райдержадміністрацію, на область, але нам кажуть зараз коштів немає", - сказав Володимир Полінський директор Клавдієво-Тарасівської школи
Місцеві обурюються - жителі Клавдієво-Тарасового, Немішаєвого та Микуличів сплачують щороку 48 мільйонів податків до районного бюджету. Проте на громадські слухання приходять до пошарпаного спортзалу. Ані клубу, ані будинку культури тут немає.
"Ми неодноразово зверталися в район попросить, щоб вони нам показали куди йдуть гроші. Але отримували постійно відписки. Тому ми більше не хочемо бути в складі Бородянського району", - сказав Альвідас Віталіоніс, громадський активіст
Утім, саме райцентр Бородянка, згідно з перспективним планом формування громад на Київщині, має стати центром нової об'єднаної громади, куди входять ці селища. Отож, державні субвенції на освіту, медицину, енергоносії та соцзахист знову розподілятимуть звідти.
Місцеві підрахували - навіть половина податків фізичних осіб, єдині податки та частина доходів від комунальних підприємств, які залишаться в кількох сусідніх селищах дадуть змогу не тільки полагодити школи та амбулаторії, але й збудувати власну лікарню. І проголосували за об'єднання їхніх селищ. Це буде найбільша в Україні громада із центром у селі - з населенням понад 20 тисяч жителів.
Бюджет на наступний рік, сподіваються місцеві, розроблятиме уже сільська рада об'єднаної громади Клавдієвого, Немішаєвого та Микуличів. Вона ж, згодом, і відповідатиме за всю місцеву інфраструктуру. Але перед тим рішення громади мають ухвалити кожна з місцевих рад, обласна рада та Кабінет міністрів.
05 травня 2025
Всеукраїнська Асоціація ОТГ працює над інституційним розвитком за підтримки Програми Polaris
Всеукраїнська Асоціація ОТГ працює над...
30 квітня 2025 року Програма Polaris провела семінар «Забезпечення довгострокового демократичного лідерства» для...
05 травня 2025
Уряд розподілив 540 млн грн субвенції на...
2 травня Уряд ухвалив розпорядження щодо розподілу обсягу субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на...
05 травня 2025
У Подільській громаді на Одещині відремонтували й обладнали укриття в школі. Як і що робили
У Подільській громаді на Одещині відремонтували...
Авторка: Марія Булейко (Марковська) «На початку великої війни, у 2022 році, ми, як, мабуть, і всі, не були...
05 травня 2025
Як статус «Місто Нуль Відходів» може покращити...
В Україні триває реформа екологічного законодавства. Наша нормативна база повинна відповідати вимогам Євросоюзу, над...