Рік був важким, але все ще попереду, не приховуючи проблем каже голова Деснянської об’єднаної територіальної громади Юрій Осташевський. У минулому році дев’ять населених пунктів навколо смт. Десна об’єдналися у одну громаду. Відтоді життя мешканців населених пунктів об’єднаної територіальної громади змінилось. Сьогодні Юрій Осташевський з гордістю розказує про перші досягнення та зміни, які відбулись, але не приховує і проблем.
Юрій Осташевський, голова Деснянської ОТГ: «Об’єднали цивільний і військовий комплекси разом. Ось така у нас специфічна громада. І тому територія громади розділена землями Міноборони. Ми між річкою Десна і Київським морем».
Перші кроки у реалізації реформи з децентралізації, звичайно, були не з легких. Адже такої практики в Україні досі не було і ніхто не знав, з чого почати. На момент створення громади в області вже існувало п’ять подібних об’єднань, проте Деснянська була і зараз залишається однією з найбільших. Загальна площа — 777 квадратних кілометрів, проживає більше 9 тисяч чоловік.
Юрій Осташевський, голова Деснянської ОТГ: «Громада самодостатня. У нас навіть є надлишкові кошти. Основний прибуток — за рахунок податку з військовослужбовців».
Першочерговими цілями громади стали освіта, медицина та культура. Було створено відділ освіти, у якому наразі працює лише 4 людини: начальник відділу та 3 спеціалісти.
Раїса Левасюк, начальник відділу освіти Деснянської ОТГ: «Ці люди йшли у наш відділ на мінімальну заробітну плату. Але у кожного були свої ідеї».
У Деснянській ОТГ — 5 навчальних закладів та 4 дитячі садочки. Всього 995 учнів та 367 вихованців дошкільних закладів. Наразі у громаді немає жодної малокомплектної школи. Найменша кількість учнів, що навчаються у одній із сільських шкіл, — 32 учні. Проте наступного року ця школа очікує більше десятка першачків. У деяких школах, як наприклад, у Деснянській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів не було даху.
Лідія Миронова, директор Деснянської загальноосвітньої школи: «У нас з літа перекритий дах повністю. Там, де ви зараз знаходитесь, була найбільша аварійна ситуація. Тік дах. Утворення громади — це нове та несподіване, ми були до цього не готові, але час показав, що це добре. У нас збільшилась матеріальна база. Зробили ремонти коридорів, кабінетів».
Ремонти були зроблені в усіх школах, що входять до громади. Були створені комп’ютерні класи та закуплено новий спортивний інвентар. Також між селищами тепер є автобусне сполучення, аби діти могли зручно добиратися до школи.
Нещодавно у громаді розпочалися зміни у галузі медицини. При Деснянській амбулаторії було створено Центр первинної медико-санітарної допомоги. Тут працює всього 3 лікаря загальної сімейної практики, які за день приймають більше 120 пацієнтів, більшість серед них — діти.
Людмила Кузьмин, головний лікар Деснянського центру первинної медико-санітарної допомоги: «Існуємо ми місяць, сюди входить 3 амбулаторії і 5 ФАПів».
Основною проблемою у громаді є нестача кадрів. Не вистачає фахівців абсолютно у всіх сферах. Не погоджуються поки жителі великих міст переїхати до Десни чи села. У громаді намагаються створити додаткові робочі місця у будинках культури. Наразі у чотирьох із них триває капітальний ремонт. За рік у двох селах на території колишньої Морівської сільської ради провели газ. Всі 9 населених пунктів громади були освітлені. Проте, кажуть у громаді, минув лише рік, і це мала частина того, що ще треба зробити. Зокрема, у наступному році продовжать капітальний ремонт доріг, на який в минулому році вже пішло 5 млн. з субвенцій.
Поділитися новиною:
19 листопада 2024
На Вінниччині обговорили, як втілити реформу профільної середньої освіти
На Вінниччині обговорили, як втілити реформу...
14 листопада у Вінниці відбулося громадське обговорення реформи профільної середньої освіти, яка передбачає вибір...
19 листопада 2024
Прогрес чи регрес? Як Європейська Комісія...
30 жовтня Європейська Комісія оприлюднила свій щорічний звіт про розширення ЄС, де було детально проаналізовано...
19 листопада 2024
МОП та Мінсоцполітики запускають освітню...
Для забезпечення якісного догляду за малюками та підтримки новоспечених батьків у 2019 році в Україні було...
19 листопада 2024
Магніт для інвестицій: як Жовківська громада створює привабливі умови для бізнесу
Магніт для інвестицій: як Жовківська громада...
Підприємництво та інвестиції є пріоритетним напрямком у стратегії розвитку Жовківської громади, яка розташована на...