У Сумському районі продовжується реформа децентралізації
Ініціатором об’єднання та створення Юнаківської ОТГ з центром в селі Юнаківка виступив сільський голова Григорій СКЛЯРОВ, адже за його словами, ті громади, що вже об’єдналися, отримали значні переваги. Перш за все, це участь у державних і закордонних програмах, зокрема щодо розвитку освіти, культури, інфраструктурних об’єктів, благоустрою території тощо.
З метою роз’яснення реформи децентралізації до біловодчан приїхали керівники Сумського району, представники офісу реформ у Сумському регіональному відділенні Асоціації міст України.
Про те, яких цілей вдасться досягти, об’єднавшись в громаду, і які перспективи відкриються після об’єднання, присутнім розповіла координатор Офісу реформ у регіональному відділенні АМУ Ніна МЕЛЬНИК: «Об’єднана територіальна громада прирівнюється до міста обласного значення і має прямі бюджетні стосунки з держбюджетом, тобто гроші йтимуть вам напряму. А ще – субвенції з держбюджету на розвиток інфраструктури та кошти державного фонду регіонального розвитку для створення на селі робочих місць та для розвитку територій».
Голова Сумської райдержадміністрації Геннадій ДОРОШЕНКО, зазначив, що Біловодській сільській раді необхідно об’єднуватися із Юнаківкою, адже громади мають багато проблемних питань, зокрема в освітній галузі, які їм поодинці не здолати. Зокрема він нагадав, що утримання одного учня Біловодського НВК наразі становить 52 000 гривень при середньому показнику по району – 12 000. Сьогодні Басівська, Кияницька та Юнаківська сільські ради готові взяти на себе ці затрати, щоб зберегти Біловодську школу.
«Ви маєте повне право відмовитися від допомоги, але тоді ви берете на себе всю відповідальність і цю різницю в майже 40 тисяч гривень. Із ваших надходжень самостійно утримувати школу ви не зможете, тому коли приймите рішення не об’єднуватись – візьмете на себе зобов’язання, і «своїми руками» закриєте школу. Вибір за вами», - наголосив Геннадій Дорошенко.
До обговорення долучилися і голови Басівської та Кияницької сільрад, які також планують об’єднатися із Юнаківкою в ОТГ.
«На сьогодні бюджет нашого села забезпечує лише утримання бюджетних установ. Грошей на розвиток територій не вистачає. Для того, щоб розвиватися, потрібно об’єднуватися», – аргументував таке рішення Кияницький сільський голова Анатолій Рибальченко.
09 липня 2025
Відтермінування розробки комплексних планів громад: новий законопроєкт зареєстрований у Парламенті
Відтермінування розробки комплексних планів...
У Верховній Раді група народних депутатів зареєстрували проєкт Закону №13437 «Про внесення змін до деяких...
09 липня 2025
Переосмислення стратегічного планування регіонального розвитку: виклики нового циклу
Переосмислення стратегічного планування...
Стратегічне планування регіонального розвитку в Україні синхронізоване з семирічним програмним циклом ЄС, а отже,...
09 липня 2025
17 липня - вебінар «Від ідеї до фінансування:...
17 липня 2025 року, з 12:00 до 15:00, відбудеться вебінар «Від ідеї до фінансування: розбираємося, як працює...
08 липня 2025
На базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відкрили профорієнтаційний хаб
На базі Чернігівського професійного ліцею...
4 липня 2025 року на базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відбулося відкриття...