На прес-конференції в Івано-Франківську представники Громадянської мережі ОПОРА та ГО "Подільська агенція регіонального розвитку" підбили підсумки проекту "Стратегія об'єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об'єднаних громад в умовах децентралізації)".
В ході реалізації проекту у трьох потенційних об’єднаних громадах Надвірнянщини (Ланчинській, Делятинській та Надвірнянській) з представників місцевої влади та місцевих активістів були сформовані робочі групи, що впродовж року працювали над розробкою стратегічних планів громад.
Цими робочими групами був проведений SWOT-аналіз громад, визначено візії і місії громад, стратегічні та операційні цілі розвитку територій. Напрацювання робочих груп були опрацьовані і систематизовані аналітиками "Подільської агенції регіонального розвитку" і лягли у основу проектів стратегічних планів розвитку територій.
Для потенційної Делятинської об’єднаної громади робочою групою було визначено такі стратегічні напрямки розвитку, як:
Робочою групою, що працювала над проектом стратегічного плану потенційної Надвірнянського громади, визначено, що громаді доцільно розвиватися у напрямках:
На думку місцевих експертів, що працювали над розробкою стратегії для Ланчинської громади, територію варто розвивати через:
"Розробка стратегічних планів для цих громад вже зараз – це гра на випередження. Оскільки зрозумілою стала невідворотність процесу об'єднання, то ті громади, які будуть краще підготовлені, які матимуть кращі стартові позиції, – ті й отримають більшість переваг від децентралізації. І якраз стратегічний план є ключовим інструментом залучення інвестицій та грантових коштів у новостворені громади", – зазначив Вадим Жигадло, програмний директор ГО "Подільська агенція регіонального розвитку".
Крім розробки проектів стратегічних планів, для представників громад-учасниць проекту було організовано ознайомчу поїздку у Печеніжинську об’єднану громаду, яка учасникам візиту дала можливість ознайомитись з функціонуванням місцевого самоврядування в умовах децентралізації, з принципами роботи сфери освіти, комунальної і фінансової сфер та системи надання адміністративних послуг.
"Сподіваюся, що успішний приклад функціонування Печеніжинської об’єднаної територіальної громади, який побачили учасники проекту, усуне проблему з зволіканням щодо об’єднання громад Надвірнянщини, а стратегічні плани стимулюватимуть пришвидшення процесу об’єднання, оскільки вони дають відповідь на запитання, заради чого громадам варто об’єднуватись", – підсумовує Іван Маруняк, координатор Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області.
Проект "Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації)" впроваджується Громадською організацією "Подільська агенція регіонального розвитку" у партнерстві з Представництвом Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області. Проект реалізовується на території Надвірнянського району та має на меті формування плану економічної спроможності (Стратегічного плану) та інструментів управління громадою (Статут) активом об'єднаних громад та експертним середовищем цих громад.
22 січня 2025
Субвенція для професійного розвитку вчителів НУШ: ключові деталі
Субвенція для професійного розвитку вчителів...
У 2025 році на підвищення кваліфікації вчителів «Нової української школи» виділили 150 млн грн....
22 січня 2025
Політика згуртованості ЄС після 2027 року: що пропонує Польща і чому це важливо для України
Політика згуртованості ЄС після 2027 року: що...
З 1 січня по 30 червня 2025 року Польща головує в Раді Європейського Союзу. Одним із ключових пріоритетів польського...
21 січня 2025
У Черкасах обговорили реформу старшої школи: створення мережі академічних ліцеїв
У Черкасах обговорили реформу старшої школи:...
17 січня в Черкасах відбулося громадське обговорення реформи старшої школи. У заході взяли участь представники...
21 січня 2025
Молодь з прифронтових територій та малих міст і...
Громадська організація uBoost, за підтримки фонду Razom, запускає безкоштовну освітню програму «Створюй тут!» для...