10 квітня 2025
Децентралізація

Мери українських міст висловилися за прискорення децентралізації влади

Учасники засідання Асоціації міст України у рамках ХІ Українського муніципального форуму, що проходить цими днями в Одесі, висловилися за скоріше впровадження реформ в Україні в частині децентралізації влади.

Зокрема, виконавчий директор Асоціації міст України Мирослав Пітцик впевнений, що завдяки впровадженню реформи в частині децентралізації влади, Україна отримає шанс до змін, які дозволять забезпечити більш комфортне життя громад. «Ми на порозі того, щоб змінити країну. Бідних громад не має бути, усі мають бути спроможними, адже спроможна громада, це, перш за все, та, яка може забезпечити людей роботою - і це основне. Друге – наблизити послуги. Вони мають були ближчими до людей. І третє – це фінансова децентралізація. Для забезпечення більш комфортного життя громад влади повинні мати більші ресурси», - сказав М.Пітцик під час Форуму.

«Сьогодні є унікальний шанс, коли всі консолідовано, і люди - як свідчить опитування, 80% громадян «за» реформи -  і місцеві органи влади підтримують реформи», додав виконавчий директор АМУ.

Своєю чергою, міський голова Коростеня (Житомирська область) Володимир Москаленко переконаний, що держава не матиме перспектив для розвитку, якщо повноваження не будуть передані на місця. За його словами, про те, що розпочата децентралізація рухається правильним шляхом свідчать результати  впровадження фінансової децентралізації. «Є багато питань, які треба вирішувати, зокрема, це питання землі, питання власності, дозвільно-архітектурних організацій та ін.. Ми на місцях відповідаємо за життєдіяльність людини, а якщо ми відповідаємо, тоді нам потрібні повноваження. А коли  нам потрібно їхати в Київ, аби вирішувати та погоджувати будь-яке питання, то це не є норма», - сказав він.

Щодо децентралізації в дії та перших позитивних результатів фінансової децентралізації розповів заступник виконавчого директора Асоціації міст України Олександр Слобожан.  За його словами, ще рік тому, про подібні «фінансові перемоги» громади могли лише мріяти. «Нам вдалося зменшити відсоток дотаційності. Якщо в минулому році 96,7% місцевих бюджетів були дотаційними, то у  2015 році цей показник зменшився на 22%. Крім того, 10,2% бюджети є повністю збалансованими, а це визначає, в першу чергу, якість життя населення в наших територіальних громадах. Колись це було мрією».        

Міський голова м. Золотоноша (Черкаська область) Віталій Войцехівський впевнений, що збільшення повноважень органів місцевого самоврядування дозволить відійти від  тоталітарного режиму та рухатися вперед. «Децентралізація свідчить, ми робимо ще один крок до цивілізованого суспільства», - підкреслив він.

В.О. Житомирського міського голови Любов Цимбалюк підкреслила важливість децентралізації влади і висловилася за скорішу її практичну реалізацію. «Хотілося б, що реформа лишилася  не тільки поняттям у наших обговореннях, а щоб децентралізація розпочалася і рухалася». 

Комсомольський міський голова (Полтавська область) Сергій Супрун відзначив, що одним із важливих дієвих механізмів впровадження децентралізації є дотримання принципу повсюдності місцевого самоврядування. «Це питання давно назріло. Сьогодні ми вперше відчули підтримку нашого керівництва країни, Верховної Ради України, Уряду, Президента про те, що повинна відбуватися децентралізація влади розумно, поступово, але затягувати не потрібно. Якщо органи місцевого самоврядування відчують, що вони є повноправними господарями країни, тоді й країна буде процвітати», - сказав С.Супрун.

Теги:

Олександр Слобожан АМУ

Джерело:

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

10 квітня 2025

15 квітня - вебінар «Реформа управління публічними інвестиціями: роль місцевого самоврядування»

15 квітня - вебінар «Реформа управління...

  15 квітня об 11:00 розпочнеться вебінар «Реформа управління публічними інвестиціями: роль місцевого...

10 квітня 2025

У ліцеї Сухоплов’янської громади створили сучасне шкільне укриття

У ліцеї Сухоплов’янської громади створили...

Наприкінці березня цього року запрацювало ще одне сучасне шкільне укриття з освітнім простором, створене в межах...

10 квітня 2025

Посібник для громад. Впроваджуємо гендерно орієнтований підхід у бюджетних програмах галузі «Освіта» територіальних громад

Посібник для громад. Впроваджуємо гендерно...

Як зробити освітню політику громади більш чутливою до потреб різних груп населення? Як аналізувати бюджетні програми...

10 квітня 2025

За I квартал 2025 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 120 млрд грн

За I квартал 2025 року до загального фонду...

У I кварталі 2025 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 120 млрд грн, що на 18,4 млрд грн більше у...