Навіщо потрібна децентралізація, як створити об’єднану територіальну громаду та налагодити її ефективну роботу. Все це – на майстер-класах від представників громад, які об’єдналися рік тому та вже мають, чим похвалитися. Власним досвідом вони діляться з тими, хто тільки збирається приєднатися до реформи. Навчальну ініціативу назвали Народний університет громад. Заняття вже провели в Петриківському та Нікопольському районах, наступного тижня поїдуть до Петропавлівського. У планах – вся область. Про це повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.
«Рік тому на Дніпропетровщині створили перші об’єднані територіальні громади. Люди не побоялися взяти на себе відповідальність за розвиток власних населених пунктів, натомість отримали безліч нових можливостей. Доходи громад зросли в рази. А це додаткові кошти на ремонти доріг, лікарень, шкіл, дитячих садків - об’єднання розпочали реалізацію понад 200 інфраструктурних проектів. Громадам області є чим похвалитися та що розказати тим, хто тільки збирається об’єднатися. Позитивним досвідом вони ділитимуться на заняттях Народного університету громад», - зазначив очільник області Валентин Резніченко.
Тренерами Народного університету стали голови громад, старости, керівники ЦНАПів, амбулаторій, опорних шкіл. Вони не з чуток знають, що таке децентралізація та вже отримали позитивний досвід. Під час майстер-класів тренери даватимуть корисні поради про те, як створити громаду та організувати її ефективну роботу.
Майстер-клас вже пройшов у Нікопольському районі. Секретами успіху ділився й голова Вакулівської об’єднаної громади Артур Шевцов.
«Ми об’єдналися рік тому. За цей час багато встигли. Бюджет громади зріс з 2,8 мільйонів до 22 мільйонів гривень, а разом з грантами та субвенціями – до більш ніж 40 мільйонів гривень. На ці кошти реалізували безліч корисних проектів: зробили вуличне освітлення у 5 селах, відкрили ЦНАП, будуємо підвідні водоводи до Новоолексіївки та Мар’ївки. А планів на наступний рік ще більше! Сьогодні ділюся з колегами цим досвідом. Скажу так: реформа класна, просто потрібно багато працювати», - поділився Артур Шевцов.
Послухати колег прийшов голова села Чкалове Олександр Чернов. Нині Чкаловська та Південна сільські ради створюють громаду. Поради тих, хто вже пройшов шлях об’єднання, стануть в пригоді, вважає чоловік.
«Попередні розрахунки показують, що бюджет громади буде майже 10 мільйонів. Це вдвічі більше, ніж зараз мають дві сільські ради разом. Найперше ми хочемо взятися за капітальні ремонти шкіл, садочків, будівництво розвідних мереж водоводів. Без об’єднання ми не змогли б реалізувати ці проекти. Хочу почути поради колег, як ефективно організувати роботу в громаді», - поділився Олександр Чернов.
З майстер-класами представники громад планують об'їхати всю область. На черзі – Петропавлівський район. Ініціатива Народний університет громад впроваджується Дніпропетровською обласною агенцією регіонального розвитку та Центром розвитку спроможності громад за сприяння Дніпропетровської ОДА та Швейцарсько-українського проекту "Підтримка децентралізації в Україні" ДЕСПРО.
На сьогодні на Дніпропетровщині 34 об’єднані територіальні громади. Загалом планується створити – 84.
17 січня 2025
Стратегічна сесія: порядок та умови проведення
Стратегічна сесія: порядок та умови проведення
Стратегічна сесія – важливий етап у процесі складання завдання для комплексного плану. Це обов’язковий публічний...
17 січня 2025
Тернопільська ОВА та Програма Polaris...
Представники Програми Polaris провели зустріч із керівництвом Тернопільської обласної військової адміністрації:...
17 січня 2025
UCORD та європейський менторинг: як українські агенції регіонального розвитку стають сильнішими
UCORD та європейський менторинг: як українські...
Одним із напрямів інституційної підтримки, яку надає проєкт UCORD агенціям регіонального розвитку (АРР) у...
17 січня 2025
Комісії ради: від ідеї до інструменту ефективного управління
Комісії ради: від ідеї до інструменту...
Комісії ради — це, так би мовити, серце місцевого самоврядування, інструмент, що дозволяє депутатам детально вивчати...