У рамках акції «Децентралізаційний марафон» у селах Колоколин і Луковець-Вишнівський потенційної Букачівської ОТГ Рогатинського району Івано-Франківської області регіональні консультанти з юридичих і бюджетних питань(проект «ПУЛЬС», який впроваджує Асоціація міст України за підтримки USAID) Марія Баран і Юрій Стефанчук зустрілися з громадськими активістами. Під час зустрічі було обговорено перспективи утворення цієї громади.
Нагадаємо, що згідно з Перспективним планом формування територіальних громад Івано-Франківської області до потенційної Букачівської ОТГ належать селище Букачівці, села Букачівська Слобода, Витань, Посвірж, Вишнів, Зруб, Козарі, Журавеньки, Колоколин, Луковець-Вишнівський, Луковець-Журівський, Чагрів і Чернів.
За словами Юрія Стефанчука, торік всі села, які належать до потенційної Букачівської ОТГ, загалом заробили близько 2 млн. 700 тис. грн. Проте, як наголосив експерт, за умови утворення Букачівська ОТГ матиме чималі перспективи для свого розвитку. Адже після об’єднання її загальний бюджет становитиме 13,5 млн. грн., з яких власні надходження – це 3 млн. грн. Від ПДФО тут отримають майже 1 млн. грн. Базову дотацію, яку нині гарантує держава, жителі цієї громади отримають у розмірі приблизно 2, 5 млн. грн.
Все ж, як звернув увагу Юрій Стефанчук, сільський голова Колоколина, не провів громадського обговорення щодо об’єднання громад. Рішенням сесії сільської ради він призупинив процес утворення Букачівської ОТГ з наступним створенням робочої групи. Все ж попри те, що це рішення було прийнято ще місяць тому, досі не створено робочої групи. За словами експертів, жителі Колоколина, з якими вони спілкувалися, спраглі об’єктивної інформації про реформування місцевого самоврядування і з розумінням ставляться до потреби об’єднання громад, зокрема утворення Букачівської ОТГ. Юрій Стефанчук порадив сільському голові Колоколина провести громадське обговорення щодо утворення Букачівської ОТГ.
Поділитися новиною:
26 липня 2024
Алгоритм дій ОМС/ВАНП у разі пошкодження чи...
Проєкт SOERA (Діяльність у рамках реформи державних підприємств України) ділиться матеріалами вебінару «Алгоритм дій...
26 липня 2024
Проєктна діяльність освітян: можливості, виклики та історії успіху
Проєктна діяльність освітян: можливості,...
Учасники інформаційної сесії від Програми "U-LEAD з Європою" дізналися, як проєктна діяльність впливає на життя школи...
26 липня 2024
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
Вакансія! Спеціаліст(ка) з комунікацій
SALAR International оголошує вакансію «Спеціаліст(ка) з комунікацій» у Програму підтримки реформ децентралізації та...
26 липня 2024
Конятинська громада: коли проєкти стають ресурсом для розвитку
Конятинська громада: коли проєкти стають...
Проєктний підхід — не джин з лампи. Але за умови системної роботи він може зробити чимало чудес. Це доводить досвід...