У Ємільчинському районі хочуть створити чотири об’єднані територіальні громади – експерти кажуть, що радили б лише одну
Причиною тому є фінансова неспроможність майбутніх громад, зауважують фахівці регіонального Офісу реформ. Наприкінці минулого тижня вони вже вдруге за час свого децентралізаційного марафону завітали до смт. Ємільчине. Під час наради з питань утворення ОТГ, яка проходила в стінах Ємільчинської райдержадміністрації, консультант Офісу реформ Галина Семенець висловила думку, що для Ємільчинського району доцільніше було б стати однією об’єднаною громадою: "Я особисто ніяких фінансових розрахунків не робила – робила розрахунки районна державна адміністрація, зокрема, фінансовий відділ. За їхніми розрахунками всі чотири потенційні об’єднані територіальні громади, так як вони планують собі, вони всі є з обмеженими фінансовими ресурсами. На моє бачення, як консультанта з питань бюджету, я би бачила одну найоптимальнішу в фінансовому чи в бюджетному плані – це одна територіальна громада – Ємільчинська, яка зосередила б і закумулювала б всі фінансові ресурси всього сьогоднішнього району в одному бюджеті".
На думку Галини Семенець, таким чином можна було б найбільш оптимально та ефективно забезпечити виконання, як делегованих, так і власних повноважень, які мають виконувати органи місцевого самоврядування: "Якщо ж розглядати кожну потенційну об’єднану територіальну громаду окремо з усіх чотирьох – вони всі є дотаційними. І основний бюджетоутворюючий податок – податок з доходів фізичних осіб –вони всі не зберуть в стовідсотковому об’ємі для забезпечення своїх власних повноважень. Вони всі будуть дотовані із державного бюджету шляхом надання їм базової дотації з податку з доходів фізичних осіб. Вони всі будуть неподаткоспроможними в стовідсотковому плані. Десь хтось більше, десь хтось менше, але всі вони не виходять на стовідсотковий власний ресурс, а значить, матимуть необхідність дотації із бюджету".
Додамо, що нині в Ємільчинському районі є плани на створення Барашівської, Ємільчинської, Рихальської та Яблунецької об’єднаних територіальних громад.
Поділитися новиною:
20 березня 2025
Майбутнє Гірської громади: як планувати відновлення навіть в умовах повної окупації
Майбутнє Гірської громади: як планувати...
Команда урбаністичної коаліції Ro3kvit спільно з Гірською міською військовою адміністрацію Луганської області...
19 березня 2025
Організація інклюзивного навчання в громаді - запис вебінару
Організація інклюзивного навчання в громаді -...
Як зробити освіту в громаді справді безбар’єрною? Чому важливо створювати інклюзивне освітнє середовище? Що робити,...
19 березня 2025
Опитування: Реалізація ветеранської політики. Достатність. Проблематика
Опитування: Реалізація ветеранської політики....
Розуміючи різні можливості та підходи щодо розвитку ветеранських політик та перспектив в різних регіонах...
19 березня 2025
Як зростуть витрати громад, які залишать малокомплектні ліцеї, та що із цим робити
Як зростуть витрати громад, які залишать...
За результатами громадських обговорень і нанесення майбутніх ліцеїв на карту освіти, орієнтовно 500 громад України зі...