Причиною тому є фінансова неспроможність майбутніх громад, зауважують фахівці регіонального Офісу реформ. Наприкінці минулого тижня вони вже вдруге за час свого децентралізаційного марафону завітали до смт. Ємільчине. Під час наради з питань утворення ОТГ, яка проходила в стінах Ємільчинської райдержадміністрації, консультант Офісу реформ Галина Семенець висловила думку, що для Ємільчинського району доцільніше було б стати однією об’єднаною громадою: "Я особисто ніяких фінансових розрахунків не робила – робила розрахунки районна державна адміністрація, зокрема, фінансовий відділ. За їхніми розрахунками всі чотири потенційні об’єднані територіальні громади, так як вони планують собі, вони всі є з обмеженими фінансовими ресурсами. На моє бачення, як консультанта з питань бюджету, я би бачила одну найоптимальнішу в фінансовому чи в бюджетному плані – це одна територіальна громада – Ємільчинська, яка зосередила б і закумулювала б всі фінансові ресурси всього сьогоднішнього району в одному бюджеті".
На думку Галини Семенець, таким чином можна було б найбільш оптимально та ефективно забезпечити виконання, як делегованих, так і власних повноважень, які мають виконувати органи місцевого самоврядування: "Якщо ж розглядати кожну потенційну об’єднану територіальну громаду окремо з усіх чотирьох – вони всі є дотаційними. І основний бюджетоутворюючий податок – податок з доходів фізичних осіб –вони всі не зберуть в стовідсотковому об’ємі для забезпечення своїх власних повноважень. Вони всі будуть дотовані із державного бюджету шляхом надання їм базової дотації з податку з доходів фізичних осіб. Вони всі будуть неподаткоспроможними в стовідсотковому плані. Десь хтось більше, десь хтось менше, але всі вони не виходять на стовідсотковий власний ресурс, а значить, матимуть необхідність дотації із бюджету".
Додамо, що нині в Ємільчинському районі є плани на створення Барашівської, Ємільчинської, Рихальської та Яблунецької об’єднаних територіальних громад.
18 грудня 2024
Програма Polaris запрошує громади до партнерства за напрямом «Відновлення на місцевому рівні»
Програма Polaris запрошує громади до...
Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до партнерства...
18 грудня 2024
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE - дайджест подій та рішень...
18 грудня 2024
Практичні інструменти для відновлення даних про майно – матеріали тренінгу
Практичні інструменти для відновлення даних про...
17 грудня команда Проєкту SOERA провела тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно...
18 грудня 2024
Законодавчі ініціативи для місцевого самоврядування у 2024-2025 роках. Що зроблено і що заплановано?
Законодавчі ініціативи для місцевого...
Питання відновлення і розвитку громад а також впровадження подальших законодавчих та інших змін, які передбачає...