Естонія допоможе Україні з реформою закладів профтехосвіти

Міністерство освіти і науки Естонської Республіки спільно з Міністерством освіти і науки України пілотуватимуть проект реформування професійно-технічної освіти на базі закладів Волинської області. Про це під час зустрічі в Києві домовились заступник міністра освіти і науки України Павло Хобзей та заступник Генерального секретаря з питань загальної та професійної освіти Міністерства освіти і науки Естонії Март Лайдметс.

У Міносвіти зазначають, що Естонія має позитивні результати проведення реформи у галузі професійно-технічної освіти і готова ділитися своїм досвідом з українськими колегами.

В результаті реорганізації мережі закладів естонських ПТО відбулося злиття низки навчальних закладів, на базі яких було створено центри професійної підготовки, орієнтовані під конкретних роботодавців, де студенти можуть проходити практику під час навчання – так звана дуальна система. Відбулося оновлення технічної бази таких центрів, були визначені найбільш затребувані ринком праці спеціальності та здійснено осучаснення навчальних програм.

Окрім того, в Естонії триває реалізація проекту Стратегії навчання впродовж життя до 2020 року, мета якого змінити підходи до навчання у людей старшого віку, а також спеціальна програма з підвищення кваліфікації вчителів та курси для директорів шкіл.

Естонські освітяни вже давно співпрацюють з українськими колегами з Волині. В цьому році за підтримки естонського Фонду Innоve на базі волинських ПТО будуть розроблені нові стандарти для професій, які потрібні саме цій області.

«В рамках проекту будуть розроблені нові стандарти саме для тих професій, на які є регіональний попит, буде активно впроваджуватися система дуальної освіти. Проект буде також спрямований на підвищення якості управління професійною освітою на рівні керівного складу навчальних закладів», - зазначив заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей.

У разі отримання позитивних результатів від впровадження пілотного проекту, його результати можуть бути поширені на всю Україну.

«Ми вже давно співпрацюємо з українськими освітянами. Але в рамках цього конкретного проекту ми плануємо поділитися своїм досвідом щодо розвитку навчальних програм та роботи з викладачами та директорами професійно-технічних училищ. Ми відчуваємо, що проблеми які є в нашій системі, дуже споріднені з українськими. Ми витрачаємо дуже багато коштів на утримання закладів, а не на якість навчання. Тому ми прагнемо тісної співпраці з українськими колегами не тільки на рівні обміну досвідом між навчальними закладами, на рівні співпраці з обласною владою, але й хочемо посилити наші міжміністерські зв`язки», - сказав заступник Генерального секретаря з питань загальної та професійної освіти Міністерства освіти і науки Естонії Март Лайдметс.

У Міністерстві освіти і науки України також зазначають, що законодавчі зміни, що запроваджуються у сфері професійної освіти, передбачають створення нової системи управління професійною освітою та її фінансового забезпечення. Така система базуватиметься на широких повноваженнях місцевих громад, децентралізації, багатоканальному фінансуванні, модернізації структури та створенні умов для здобуття освіти впродовж життя. Окрім того, проектом закону «Про професійну освіту» передбачено запровадження дворівневої професійної освіти: «кваліфікований робітник» і «спеціаліст». В системі професійно-технічних навчальних закладів створюватимуться багатопрофільні, різнорівневі професійні навчальні заклади, що здійснюватимуть підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації спеціалістів та кваліфікованих робітників, впровадження дуальної форми професійної освіти.

Більше про зміни у системі фінансування та функціонування закладів профтехосвіти є ТУТ

12.08.2016 - 18:03 | Переглядів: 14777
Естонія допоможе Україні з реформою закладів профтехосвіти

Теги:

професійна освіта П.Хобзей освіта

Джерело:

Міністерство освіти і науки

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

08 листопада 2024

Шполянська громада підтримує і розвиває своє волонтерське середовище

Шполянська громада підтримує і розвиває своє...

  У Шполянській громаді Черкаської області сотні людей долучаються до волонтерської допомоги переселенцям та...

08 листопада 2024

18 листопада - презентація результатів соціологічного дослідження щодо багаторівневого врядування в Україні

18 листопада - презентація результатів...

  18 листопада з 12:30 до 13:30 відбудеться презентація результатів восьмого всеукраїнського соціологічного...

08 листопада 2024

Безбар’єрне суспільство: головні події та корисні ресурси

Безбар’єрне суспільство: головні події та...

В сучасній Україні кожна людина, незалежно від статі, стану здоров’я чи життєвих обставин, має право на гідне та...

07 листопада 2024

Українські освітяни переймали досвід колег зі Швейцарії

Українські освітяни переймали досвід колег зі...

Українська делегація, до складу якої увійшли експерти Проєкту DECIDE, голови та представники органів місцевого...