Децентралізаційний марафон на Сумщині продовжується. Наразі керівники облдержадміністрації та фахівці регіонального офісу реформ відвідали село Хустянку Буринського району
«Одне з головних завдань децентралізації – завести кошти у сільські території на розвиток інфраструктури, – зазначив у своєму виступі перед жителями Хустянки перший заступник голови облдержадміністрації Олександр МАРЧЕНКО. – Рік тому, коли розпочалася реформа, у нас було більше запитань, ніж відповідей. Сьогодні ми вже бачимо, що цей процес незворотній і маємо в області конкретний приклад – Березівську громаду, яка успішно розвивається. Всього ж у державі створено уже 170 громад. На західній Україні уже цілі області поділилися на громади». Наші сусіди Чернігівська, Полтавська та Харківська області теж продуктивно розвиваються в цьому напрямку».
За словами посадовця цим шляхом раніше йшла Польща, Прибалтика, інші країни Європи. Там децентралізаційна реформа дала справжній поштовх до розвитку невеличких населених пунктів.
«Створення Чернечо-Слобідської громади наразі на часі. Із року в рік у вас залишається невирішеним питання газопроводу, – зазначив перший заступник голови облдержадміністрації. – Але мова йде про великі кошти, які навіть за умови допомоги з району та області вам не зібрати. Ми бачимо ваші дороги, які необхідно капітально ремонтувати. А за який ресурс?. Держава сьогодні вам дає шанс: об’єднуйтеся і отримуйте кошти для свого розвитку».
Заслухали жителі Хустянки і координатора Сумського регіонального офісу реформ Ніна МЕЛЬНИК: «Хто знає ваші проблеми краще за вас? Мабуть, ніхто. Тому беріть на себе повноваження і відповідальність. А це ви можете зробити тільки шляхом утворення в одну громаду».
Під час обговорення жителі Хустянки говорили, що вони ще визначаються, адже частина села не проти об’єднатися з Чернечою Слободою, інша ж бажає розглянути необхідність створення громади з селом Сміле Роменського району, з яким хустянців пов’язують історичні зв’язки. Як наголосив директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації Олександр СІТАК, подібна конфігурація не бажана, адже наразі немає законодавчих актів, які б дозволяли об’єднання населених пунктів, що входять до різних районів.
Після фахових пояснень юридичної сторони процесу децентралізації наразі жителі Хустянки отримали додаткову інформацію для роздумів, і у них є небагато часу, аби взяти тайм-аут для обговорення свого найближчого майбутнього.
Область:
Сумська областьГромади:
Буринська міська об’єднана територіальна громада Буринська територіальна громадаДжерело:
Сайт Сумської ОДА
18 грудня 2024
Програма Polaris запрошує громади до партнерства за напрямом «Відновлення на місцевому рівні»
Програма Polaris запрошує громади до...
Шведсько-українська Програма Polaris «Підтримка багаторівневого врядування в Україні» запрошує громади до партнерства...
18 грудня 2024
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
Освітній маркер: що нового в освіті за листопад
У новому випуску «Освітнього маркера» від Швейцарсько-українського проєкту DECIDE - дайджест подій та рішень...
18 грудня 2024
Практичні інструменти для відновлення даних про майно – матеріали тренінгу
Практичні інструменти для відновлення даних про...
17 грудня команда Проєкту SOERA провела тренінг «Відновлення втраченої інформації та документів про майно...
18 грудня 2024
Законодавчі ініціативи для місцевого самоврядування у 2024-2025 роках. Що зроблено і що заплановано?
Законодавчі ініціативи для місцевого...
Питання відновлення і розвитку громад а також впровадження подальших законодавчих та інших змін, які передбачає...