У стінах Волинської ОДА відбулося засідання робочої групи, яка працює над змінами до Перспективного плану області. На нараду зібралися представники влади, експерти, очільники громад і консультанти АМУ.
Заступник голови Волинської ОДА Сергій Кошарук нагадав присутнім про минулорічну роботу над Перспективним планом Волині і коротко розповів про ті зміни, які будуть вноситися нині. Експерти напрацювали ряд пропозицій, які винесуться на засідання ради регіонального розвитку наприкінці місяця, а тоді – на засідання сесії Волинської обласної ради. Йдеться про 13 змін до Перспективного плану області у різних районах. Під час роботи над змінами намагалися максимально врахувати ті зауваження та пропозиції, котрі надходили від громад та експертів. Також Сергій Кошарук розповів, що у Мінрегіоні є попереднє розумінння необіхідності цих змін в області.
Керівник регіонального офісу з децентралізації та розвитку Анатолій Пархом’юк повідомив, що змінам до Перспективного плану передували понад 300 зустрічей у районах із представниками громад. Загалом Волинь за активністю громад можна поділити на три регіони: північний, південний та центральний. Також Анатолій Пархом’юк наголосив, що Перспективний план не є догмою і аксіомою утворення тієї чи іншої громади. Також навіть із внесенням змін до Перспективного плану не всі території впорядковуються. Тому йдеться про ті зміни до плану, які ґрунтуються на рішеннях громади.
Під час засідання робочої групи розглянули конфігурацію кожного району. 8 громад можуть об’єднатись ще до середини серпня.
Зокрема, в Люблинецькій громаді (Ковельський район) у вересні відбудуться вибори, подання щодо виборів у Поворській громаді (Ковельський район) відправлені до ЦВК.
Також наразі затверджується об’єднання громад у Ковельському, Маневицькому, Іваничівському та Луцькому районах. Якщо ці громади встигнуть пройти процедуру об’єднання до 15 серпня, вони можуть отримати допомогу з державного бюджету у 2017 році. Бо інакше громада житиме за старим бюджетом.
Виконавчий директор регіонального відділення Асоціації міст України Богдан Самойленко розповів про роботу волинських консультантів, які допомагають громадам у сфері децентралізації та реформи місцевого самоврядування.
Голова Зимнівської ОТГ В’ячеслав Католик зауважив, що об’єднання громад – це значний позитив, який дозволяє розвивати власну громаду.
Регіональний консультант із юридичних питань РВ АМУ у Волинській області Валентин Малиновськийзазначив, що громадам слід активізувати роботу у сфері об’єднання, якщо вони хочуть отримати переваги для своїх мешканців. “Якщо ми не проведемо цю реформу, то вся Україна не матиме перспективи”.
Область:
Волинська областьГромади:
Люблинецька селищна об’єднана територіальна громада Люблинецька територіальна громадаДжерело:
Офіс реформ
Поділитися новиною:
13 листопада 2024
27 листопада - десятий діалог «Децентралізація...
27 листопада о 13:00 у пресцентрі Українського кризового медіа-центру відбудеться десятий із серії публічних діалогів...
13 листопада 2024
Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік, підготовленого до другого читання
Аналіз проекту Державного бюджету на 2025 рік,...
9 листопада Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради України проект Закону про Державний бюджет України на...
13 листопада 2024
В Україні затверджено Державний стандарт нової...
Соціальна послуга передбачає два етапи, реалізація заходів програми соціального відновлення (перший етап) та...
13 листопада 2024
Структура ОМС: порядок внесення змін (відеоурок)
Структура ОМС: порядок внесення змін...
Відеоурок від Програми USAID DOBRE роз’яснює алгоритм дій ОМС за необхідності внесення змін до їх структури та штатів...