14 жовтня 2024
Децентралізація

Децентралізація – надскладна реформа, яка потребує консолідації зусиль усіх рівнів влади та постійної підтримки міжнародних партнерів, - В’ячеслав Негода

За оцінками зарубіжних експертів, децентралізація є однією із найскладніших реформ, яка в окремих країнах тривала десятки років. Україні, щоб надолужити втрачений час і почати розвивати свої території, ці зміни необхідно впроваджувати набагато швидше. Тому паралельно з реформуванням системи територіальних органів виконавчої влади та системи місцевого самоврядування Уряд змінює бюджетну та податкову систему, земельні відносини, підходи до надання освітніх, медичних, соціальних, адміністративних послуг. Загалом, зміни зачіпають 22 сфери. Звичайно, такі масштабні трансформації потребують консолідації зусиль усіх рівнів влади в Україні, використання кращого зарубіжного досвіду, постійного залучення міжнародних фахівців та ресурсної підтримки країн-партнерів.

Про це сказав Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода під час другого засідання Робочої групи Комітету регіонів ЄС - Україна 5 липня у Одесі.

«Наш постійний діалог з Комітетом регіонів ЄС сприяє дієвій політичній та експертній підтримці реформи місцевого самоврядування та децентралізації, а також заохоченню місцевих органів влади, територіальних громад до кардинальних змін та стимулювання регіонального розвитку», - зазначив В’ячеслав Негода.

Він підкреслив, що на даному етапі впровадження децентралізації Уряд потребує міжнародної експертної підтримки у формуванні правового поля реформи місцевого самоврядування, поглибленні бюджетної децентралізації, плануванні та розгортанні галузевих змін у відповідності до Концепції реформування місцевого самоврядування, а також у сприянні процесу формування спроможних громад.

За словами Першого заступника Міністра, Уряд підготував та направив через Посольство України при ЄС пропозиції щодо пріоритетних напрямів співробітництва та щодо допомоги Комітету, яка могла б бути найбільш корисною на цьому етапі реформи.

Для підвищення інституційної спроможності регіонів забезпечувати власний розвиток, в тому числі створювати спроможні громади, Комітету запропоновано співробітництво з підвищення ефективності управління проектами, удосконалення стратегічного планування, системи моніторингу та оцінки регіонального розвитку, підтримки розвитку сільських територій.

«Діяльність Робочої групи Комітету регіонів ЄС з децентралізації та регіонального розвитку має стати відчутною для територіальних громад, підвищити їхню спроможності адаптуватися до нових форм управління регіональним розвитком», - підсумував В’ячеслав Негода.

Як повідомлялося, Комітет регіонів ЄС готовий надавати експертну та фінансову підтримку у впровадженні децентралізації в Україні.

Довідка

12 лютого 2015 року Комітет регіонів ЄС створив Цільову групу для роботи з українськими партнерами з метою обміну передовим досвідом і кращими практиками щодо децентралізації, розподілу та передачі повноважень, а також для надання експертної та технічної підтримки в процесі реформування.

05.07.2016 - 16:08 | Переглядів: 12832
Децентралізація – надскладна реформа, яка потребує консолідації зусиль усіх рівнів влади та постійної підтримки міжнародних партнерів, - В’ячеслав Негода

Теги:

В'ячеслав Негода Комітет регіонів ЄС

Область:

Одеська область

Джерело:

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Поділитися новиною:

Коментарі:
*Щоб додати коментар, будь ласка зареєструйтесь або увійдіть
Читайте також:

11 жовтня 2024

Як зібрати вихідні дані для комплексного плану – експертне роз’яснення

Як зібрати вихідні дані для комплексного плану...

Чинне законодавство вимагає, щоб усі територіальні громади України розробили та затвердили комплексний план...

11 жовтня 2024

В Україні розпочала роботу нова шведсько-українська багаторічна ініціатива «Посилення управління побутовими відходами»

В Україні розпочала роботу нова...

11 жовтня 2024 року в Україні офіційно презентовано роботу нової шведсько-української багаторічної ініціативи...

11 жовтня 2024

За 9 місяців 2024 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 323,8 млрд грн (+63,4 млрд грн)

За 9 місяців 2024 року до загального фонду...

За 9 місяців 2024 року до загального фонду місцевих бюджетів надійшло 323,8 млрд грн, що на 63,4 млрд грн більше, ніж...

11 жовтня 2024

Розпочалося громадське обговорення законопроєкту, що дозволить втілити реформу профільної середньої освіти в Україні

Розпочалося громадське обговорення...

Міністерство освіти і науки України розпочало громадське обговорення законопроєкту, спрямованого на унормування НПА...