Чи об’єднаються в громаду Роздори, Писарівка та Старовишневецьк?

Після певного періоду затишшя на Синельниківщині знов залунала тема децентралізації та майбутнього формату об’єднаних територіальних громад. Нагадаємо, що минулого року всі суперечки та жваві обговорення завершилися тим, що район розглядався в перспективному плані як три громади: одна - Іларіонове з Мар’ївкою, друга - Роздори вкупі з Писарівкою та Старовишневецьком, і третя – всі інші сільські та селищні ради з центром у Новогнідому.

Минулого тижня Роздорський селищний голова Сергій Забудько запросив до себе не лише сільських голів, а й депутатів двох сусідніх сільрад, щоб визначитися, наскільки реальною є перспектива такого об’єднання.

Розпочали обговорення з того, що представники Офісу реформ Олена Тертишна та Таїсія Крушельницька розповіли про переваги, які отримує об’єднана громада, та про ризики, що постають при об’єднанні. Вони, зокрема, зазначили, що на сьогодні в області вже створено 16 ОТГ (об’єднаних територіальних громад), а в процесі оформлення наразі перебуває ще 24 громади. Якщо процес реєстрації відбудеться до вересня, така громада в наступному році отримає з державного бюджету набагато більші преференції, ніж нинішні необ’єднані сільські та селищні ради.

Тож, серед головних плюсів об’єднання, як підкреслила Олена Тертишна, - отримання додаткових фінансових ресурсів, управління земельними ресурсами, а ще – перехід у комунальну власність громади об’єктів соціальної сфери. І знову ж таки, як приклад, зазначила той факт, що в уже створених ОТГ жодну школу не було закрито.

Взагалі ж, як пояснили представниці Офісу реформ, при об’єднанні громада отримує нинішні повноваження району, а в компетенції району (до речі, в області їх планується залишити всього 5, і  Синельниківщина має увійти до складу Дніпропетровського) залишиться лише вища освіта, вторинна медицина (тобто великі лікарні) та служба з надзвичайних ситуацій.

У присутнього на зібранні Миролюбівського сільського голови Анатолія Варави виникло логічне запитання: який зиск матиме державний бюджет, так щедро виділяючи кошти? Відповідь була такою: зиск – у громадському контролі над витрачанням коштів, у впровадженні філософії прозорості і в тому, що на землі має нарешті з’явитися справжній господар. Більше - ТУТ

 

Область:

Дніпропетровська область

Джерело:

Газета «Берег надій»

Читайте також:

11 липня 2025

Війна одна на всіх. Чоп і Куп’янськ - братерство попри відстань

Війна одна на всіх. Чоп і Куп’янськ -...

На YouTube-каналі «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» вийшов новий епізод подкасту «Згуртовані». У черговому випуску...

11 липня 2025

«Хочемо не затамовувати подих під час тривоги, а щоб життя тривало». Як у 34-й гімназії Чернігова облаштували укриття

«Хочемо не затамовувати подих під час тривоги,...

Авторка: Марія Булейко (Марковська) До повномасштабного вторгнення в підвальному приміщенні Чернігівської...

10 липня 2025

10 липня 2025

Відтермінування розробки комплексних планів громад: законопроєкт рекомендували ухвалити одразу в цілому

Відтермінування розробки комплексних планів...

10 липня парламентський Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального...