З метою налагодження працюючої моделі розвитку об'єднання об'єднаних територіальних громад, у Хмельницькій та Тернопільській області розпочато пілотний проект написання стратегічних документів з селищними головами. Підтримуватимуть таку ініціативу польські партнери, які ділитимуться європейськими практиками.
Хмельниччина займає одне із першим місць за темпами створення об'єднання об'єднаних територіальних громад в Україні. Ті громади, які вже об єдналися зараз формують стратегію розвитку розширених територій. У тієї годину новообраних голів виникає багато запитань та нерозуміння, що слід робити, щобстратегія була не лише черговим папірцем, а працюючим документом, результати якого згодом можна буде виміряти чіткими індикаторами.
Лише дві об'єднання єднані територіальні громади Хмельницької області отримають польські консультації – Маківська та Меджибізька.
Нещодавно голови цих громад спільно з локальними консультантами та експертами провели першу зустріч з польськими колегами. Вони вже обговорили об'єднання єктивний стан соціально-економічного розвитку громад та нікого аналіз слабких та сильних сторін.
Радник голови Хмельницької облради з питань стратегічного розвитку області Олег Демчук презентував підсумки дводенної зустрічі. Зокрема, він виокремив пріоритетні напрямки розвитку Меджибізької та Маківської ВІДГ.
«І у Меджибожі, і у Макові є ті позиції, які властиві для всього регіону області. Ми тоді спробували зрозуміти, чого нам не вистачає, щоб це все запрацювало», – розповів пан Олег.
Саме тому вже в середині травня селищні голови ВІДГ матимуть змогу відвідати Польщу. Там цілий тиждень вони перейматимуть досвід сусідів з практики децентралізації. Шукатимуть там також ймовірних партнерів для спільних проектів. Там голови й дізнаються конкретно про ті, що таке об'єднання єднані територіальні громади, як сформувати цілісне громадянська суспільство та середовище, як налагодити комунікацію у середині громади, як владі забезпечити адміністративні послуги на рівні абсолютної прозорості та ін.
Після ознайомчого візиту, згодом поляки завітають на Хмельниччину для проведення навчання з підвищення спроможності громад Меджибожа та Макова, а також проконсультують щодо формування стратегічного плану розвитку вищевказаних громад.
08 липня 2025
На базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відкрили профорієнтаційний хаб
На базі Чернігівського професійного ліцею...
4 липня 2025 року на базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту відбулося відкриття...
08 липня 2025
Закупівлі в межах коштів Ukraine Facility: як...
Швейцарсько-український проєкт DECIDE провів вебінар на тему: «Закупівлі в межах коштів Ukraine Facility: як громадам...
08 липня 2025
Як громадам скласти прогноз місцевого бюджету: ключові акценти з вебінару Асоціації ОТГ
Як громадам скласти прогноз місцевого бюджету:...
До 15 серпня місцеві фінансові органи мають подати до виконавчих органів місцевих рад прогнози місцевих бюджетів,...
08 липня 2025
З 1 липня Пенсійний фонд адмініструє соцвиплати: що важливо знати громадам?
З 1 липня Пенсійний фонд адмініструє...
З 1 липня 2025 року адміністрування всіх соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів державного бюджету,...